uçak bileti

Tayland turu gezimin bu üçüncüsünde toplam 13 gün Tayland’da kaldım. İlk Tayland turu 30 gün ve ikinci Tayland turu gezim ise 55 gün sürmüştü. Laos‘un başkenti Vientiane‘den tekrar geri geldiğim Bangkok’ta birkaç gün geçirdikten sonra, memleketten gelen arkadaş grubuma önce Pattaya turu daha sonra da Bangkok turu yaptırdım. Rehberlik işlerinden sonra yönümü Kamboçya’ya çevirdim. Kamboçya öncesi görmedk isteğim yerlerden biri olan Fil Adası: Koh Chang, Tayland’taki son durağım oldu.

Koh Chang sonrası, Hat Lek-Cham Yeam sınır kapısından geçerek,Kamboçya’nın Koh Kong kasabasına geçtim.

uçak bileti

Tayland Turu İzlediğim Rota

Tayland Rotam-III, 1450 km

Vientiane (Laos)→ Bangkok→ Pattaya→ Bangkok→ Koh Chang→ Koh Kong (Kamboçya)

Önceki makaleTayland-Kamboçya Sınır Geçişi: Koh Kong
Sonraki makaleKrong Koh Kong, Kamboçya
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

2 YORUMLAR

 1. Tayland gideceğiniz ve göreceğiniz ender güzellikteki dogal ve tarihin buluştuğu, kendine munasır hoş bir yer. Bangkok’ta yapılacak şeyler o kadar çok ki bir hafta bile yetmez, ama arkadaşların çoğu Pattaya’ya gidiyor. Gidecek arkadaşlara 2 tavsiyem var bunlardan birincisi otel konusunda. Otel rezervasyonu yapmayın yaptıysanızda iptal edin, stüdyo tarzı 1+1 yada 2+1 tarzında evler var, günlüğü 45$’dan başlıyor.

  Şehir merkezine olan yakınlığa göre fiyatları artmaktadır otele göre çok daha uyguna kalabilirsiniz. Diğer konu ise uçak bileti. Hep kafamız karışır, sebebi ise fiyatlar arasında çok fiyat farkları bulunuyor. Eger istanbul’da yaşıyorsanız Aksaray’daki seyahat acentalarından Tayland uçak bileti ucuza alabilirsiniz. Bir de kesinlikle uçak biletini son haftaya bırakmayın, mümkunse en az bir kaç ay öncesinden rezervasyon yapın derim.

  • Bangkok ve Pattaya, gezilecek görülecek yerlerin başında geliyor. Oteller Türkiye’dekine göre çok daha ucuz.

   Konaklama tercihi olarak dediğiniz gibi ev de terchi edilebilir. EĞer 1 ay gibi bir süre için gidiliyorsa mantıklı. Ancak gecelik ücreti 500 Baht olan çok sayıda Misafir evleri var. içerisinde kliması, buzdolabu ve gardrobu bile var. Böylesi tatil yerlerinde vaktin çoğu dışarıda geçirileceğinden otele 20$’dan fazla ödenmesini ben tavsiye etmiyorum.

   Lüks otelelr var ama otelin sunduğu lüksün bir çoğu kullanılamıyor. Pattaya’da keşfedecek çok yer var. Tavsiyem vaktinizi dışarıda geçirmeniz.

   Ucuz Tayland uçak bileti bulmak için uçak bileti arama motorları kullanılabilir. Uçak biletini ne kadar erken alırsanız o kadar uygun olur. En iyisi promosyonları takip edip, indirim yakalayıp o tarihte gitmek. Yani mnce tarihi belirleyip ona göre bilet almak değil, tam tersini yapmak daha ekonomik olur.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here