Seyahat etmeyi seviyor ve sık sık seyahate çıkıyorsanız başvurabileceğiniz kaynakları çoktan keşfetmişsinizdir muhtemelen. Ancak seyahat konusunda henüz yeterli deneyiminiz yoksa ve üstelik de dünya turuna çıkacağım diyorsanız oldukça çok bilgiye ihtiyacınız olacağı kesin. Dünya turu nedir, nasıl seyahat edilir, ekonomik gezebilir miyim, hangi ülkelere gitmeliyim, rotamı nasıl belirlemeliyim, nasıl ucuza konaklarım, paramı nasıl taşırım, vize bilgilerini nereden bulabilir, zamanı ve parayı daha verimli nasıl kullanırım… gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa doğru yerdesiniz.

Benim gibi gezginlere bir sırt çantası, bir pasaport verin yeterli, ancak kısıtlı zamanı olanların gidecekleri yer hakkında araştırma ve planlama yapmasını tavsiye ediyorum. Dersini iyi çalışmak için doğru sayfadasın. Aklında uçuşan binlerce soruya cevap verecek tüm kaynakları bir araya topladım. Tüm sorularına cevaplar bu kaynağın içerisinde, ama bunun için emek göstermek zorundasın.

En Kapsamlı Gezi ve Seyahat Kaynakları

Bugün en güncel ve sağlıklı içerikleri bulabileceğimiz adreslerden birisi gezi blogları ve seyahat siteleri. Destinasyonlar hakkında kişisel deneyimler, gezi ipuçları, yol tarifleri ve fotoğraflar içeren gezi blogları bugün en iyi bilgi kaynaklarımızdan biri haline geldi. Bir seyahate dair bilgi gerektiğinde ilk işim bu gezi bloglarındaki içeriklere göz atmak geliyor.

Eğer aradığınız bilgi için bakındığınız gezi blogları yeterli bilgileri sunamıyorsa, sonraki bakacağın diğer kaynaklar Wikiler, Forumlar, İngilizce gezi blogları ve yabanco Travel Guide web siteleri olabilir. Verilen bilgiler, kur değerleri, ulaşım saatleri ve yerleri, vize prosedürleri zamanla değişebiliyor. Bu yüzden bilgileri birkaç gezi blogu veya seyahat sitesinden kontrol etmekte fayda var.

En İyi Seyahat Blogları

Çoğu blogger yazıların altındaki yorumlar kutusundan veya iletişim sayfasından kendisine bir şeyler sorduğunuzda size çok hızlı dönebiliyor. Takip ettiğim, bilgiye ihtiyaç duyduğumda baktığım ve sizlerin de seyahatlerinizde işinize yarayacağını düşündüğüm en iyi gezi blogları ve seyahat sitelerini aşağıda sıraladım. Son 6 ayda yeni içerik yazmayan blogları listeden çıkarıyor ve zaman zaman buraya yeni gezi bloglarını ekliyorum.

Beğendiğim Seyahat Blogları

Gezi siteleri sık güncellenmeleri, farklı yazarlar tarafından hazırlanmaları nedeniyle avantajlar sunabiliyor. Benzer konularda farklı yazarlar tarafından kaleme alınmış içerikler, farklı bakış açıları yakalama şansı verebilir. Ne yazık ki Türkiye’de gezi sitesi veya seyahat portalı niteliklerine sahip web siteleri çok az.

Takip ettiğim, bilgiye ihtiyaç duyduğumda baktığım en iyi seyahat siteleri ise: neredekal.com, Gezi Evreni, Gezimanya, Gezi Alemi.

Gezi Forumları ve Wikiler

Wikipedia – Hiç tartışmasız en iyi bilgi kaynaklarından biri. Şehirler, ülkeler ve kültürler hakkında eşsiz bir bilgi sunuyor.

Wikitravel – Etkileyici destinasyon veri tabanı ile dünya genelindeki seyahat noktaları, yeme-içme, otel, ulaşım ve hatta güvenlik konusunda güncel bilgiler barındırıyor. Henüz Türkçe içerik olmaması bizim için çok büyük bir eksiklik.

Ekşi Sözlük – Ekşi sözlük benim için destinasyonlar hakkında en zengin veriye sahip sitelerden birisi. Arama sayfasına gideceğiniz şehri veya ülkeyi yazın ve gelen bilgileri okumaya başlayın.

Forumlar – Öyle şeyler olur ki bazen aradığımız bilgiyi tüm çabalarımıza rağmen bulamayız; kaynak kitaplar, web siteleri, bloglar, eş-dost… Bu tür durumlarda popüler forumlara göz atmalı Gezenbilir.com, Donanimhaber.com, Bootsn All Forum, Lonely Planet’s Thorntree Forum, Traveller’s Point Forum, Aardvark Travel Forum.

Gezi Blogu

İngilizce Gezi Blogları / The Best Travel Blogs

Aşağıda oldukça geniş hazırlanmış listede İngilizce travel bloggers web sayfalarını görebilirsiniz. Hepsine göz atmanızı tavsiye ederim. İçerisinde ilginizi çekecek ve sizi kendisine bağlayacaklar çıkacağına eminim. Eğer buraya eklememi istediğiniz siteler varsa da aşağıdaki yorum kısmına not bırakabilir veya iletişim sayfasından bana yazabilirsiniz.

Diğer İngilizce Diğer Bloglar / Other Blogs

Seyahat Dergileri / Travel Magazines

Türkçe Gezi Dergileri

Travel Magazines Pages

Travel Magazines Pages

Gezi Blogu

Seyahat Rehberi Kitaplar – Travel Guide Books

Travel-Guide-book
Seyahat Rehberi Kitaplar

Gezdiğim yabancı ülkelerde ziyaret ettiğim kitapçıların seyahat kategorisindeki rafları dolup taşarken bizdekilerin seyahat kategorisi raflarında genelde birkaç kitap ancak oluyor. Bunların bir çoğu çeviri zaten. Zamanla daha çok seyahat eder ve bunları kitaplaştırabilirsek bizlerin daha çok insana ilham verebileceğimize eminim. Ben enerjimi şimdilik web sitelerime yazmak için harcıyorum. Blog yazılarımın düzgün kurguyla bir araya getirsem şimdiye birkaç kitap ortaya çıkardı ama bana göre kitabın ilham veren yönü kadar edebi yönü de olmalı. İleride birkaç kitap yazmam benim sorumluluklarımdan biri.

Sırt çantalı gezginlerin ellerinden düşürmediği kaynak kitap serilerinin başında ise Lonely Planet kitapları geliyor. Bunun dışında Rough Guides, Frommer’s, Footprint Travel Guides, Fodor’s Travel Guides, Time Out, Eyewitness Travel Guides serisi kitaplardan faydalanmak da mümkün. Türkiye’deki kitapçılarda bu kitapların Türkçe versiyonları zaman zaman bulunabiliyor. Çoğu (Türkçe) seyahat kitabı ilk baskıdan sonra güncellenip yeniden basılmadığından güncel bilgileri ne yazık ki içermiyor.

YO-Line

Seyahat Siteleri – Travel Resources (İngilizce)

Trip Advisor – Tatil ve seyahatleriniz için tarafsız otel yorumları, öneriler, gezi yazıları, gerçek gezi fotoğrafları. TripAdvisor, aylık 60 milyondan fazla ziyaretçi ve 75 milyonu aşan yorum ile ziyaretçilerin mükemmel seyahat planlamalarını ve geçirmelerini sağlayan dünyanın en büyük gezi sitesi.

Lonely Planet – Aslında rehber kitaplar dizisi sunan bir yayınevi olan Lonely Planet, web sitesinde de destinasyonlar, gezginlerin tatil deneyimleri, ülkelere göre alınması gereken güvenlik önlemleri gibi bir dolu bilgi var.

Rough Guides – Lonely Panet gibi Rough Guides da aslında rehber kitaplar dizisi sunan bir yayınevi. Web sitesinde destinasyonlar, gezilecek yerler, mutlaka yapılması gerekenler yanında destinasyona ait çok güzel resim galerisine de yer veriyor.

Matador Network – Bağımsız bir seyahat sitesi. Sadece ülkeler ve şehirler hakkında bilgi vermiyor, aynı zamanda yaşam tarzı, kültürler, yeme-içme, sağlık, festivaller, gönüllü çalışma fırsatları hakkında oldukça zengin içerik sunuyor. Gezi yazarlığı üzerine online profesyonel kurs da veriyor. Benim çok beğendiğim ve makaleleri arasında kaybolduğum bir sitedir.

Fodor’s – Dünyanın en büyük Turizm ve Seyahat yayıncılarından biri. Gezi rehberi kitaplarını dünyada ilk olarak Fodor’s hazırlamıştı. Destinasyonlar ile ilgili ipuçları, gezilecek yerler, otel, alışveriş ve konaklama seçenekleri hakkında bilgi veriyor.

World Hum – 2012 yılında kurulmuş online seyahat sitesi olan World Hum, seyahat ipuçları, destinasyonlar hakkında bilgiler yanında, seyahatin insana kazandırdıkları konusunda makaleler içeriyor.

Budget Travel – Düşük bütçe ile seyahat edenler için zengin bir kaynak sunuyor.

Gadling – Destinasyon makaleleri yanında, ekonomik seyahat, seyahatte kullanılabilecek teknolojiler hakkında ipuçları sunuyor

BoostnAll – Dünya turu düşünenlerin göz atması gereken bir site. Seyahat planlamadan, farklı kültürlerin festivallerine, yurtdışında yaşam ve eğitim gibi farklı kategorilerde çok zengin kaynak sunan bir gezi portalı.

World Travel Guide – Kapsamlı bir seyahat rehberi sitesi.

SEYAHAT PLANLAMA KAYNAKLARI

YO-Line-Belgeler

Ülkelerin Vize Uygulamaları

nasıl gidilir

Uçak Bileti

Ucuz-Ucak-Bileti
 • Turna.com : Uygun uçak bileti konusunda en iddialı web sitelerinden birisi. Henüz yeni, ancak fiyatlar kıyaslandığında en uygun fiyatları veren site.
 • Skyscanner : Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran, uluslararası seyahat arama motoru. Düşük bütçeli havayolu aramaları için de ideal.
 • Momondo : Avrupa merkezli rezervasyon siteleri de dahil 700’den fazla sitede arama imkânı sağlıyor. Uygun uçak bileti ve otel bulmak için kullanışlı.
 • Kayak : Ucuz uçak bilet ve otel arama motoru olan Kayak.com, ucuz uçak bileti aramanın harika bir başlangıç noktası olabilir.
 • Vayama : ABD’nin önde gelen online tur operatörü Vayama.
YO-Line-Transport

Ulaşım

 • seatguru.com : Uçaktaki koltuk planları, ucuz bilet arama, gerçek zamanlı uçuş durumu takibi
 • seat61.com : Dünyanın bir çok ülkesinin tren seferleri, maliyetleri konusunda bir ulaşım rehberi
 • ihatetaxis.com : Dünyada her şehir için taşıma maliyetleri hakkında bilgi veriliyor
 • cruisecritic.co.uk : Gemi yolculukları (cruising) hakkında detaylı bir kaynak.
 • cruise411 : Gemi turları bulma için iyi bir site
 • rome2rio.com : Bir yerden bir yere nasıl gidilir, uçak, tren, otobüs verileri
 • uber.com : Bu uygulama ile sizinle aynı rotada seyahat eden arabalarda kendinize yer bulabilirsiniz
 • raileurope.co.uk : Avrupa’yı trenle gezmek isteyenler için oldukça kullanışlı bir uygulama
nerede kalınır

Ucuz Konaklama ve Hostel Siteleri

 • Booking.com : Benim seyahatlerimde en çok kullandığım otel ve pansiyon rezervasyon sitesi
 • Airbnb.com : Gittiğiniz yerlerde yaşayan insanların ev veya odalarını kiralayabilirsiniz
 • Hotelscombined.com : Tüm otel sitelerini tarayıp en ucuz fiyatlı olanı getiriyor
 • Hostelworld : Benim de gezilerimde sıkça kullandığım, dünyanın büyük ve en iyi hostel rezervasyon sitesi
 • Hostelz : Diğer büyük hostel ve pansiyon rezervasyon arama motoru. Değerlendirme yorumları içeriyor
 • Hostelbookers : En büyük 2. nesil hostel rezervasyon kaynaklarından biri
 • Hotwire : Seyahat, otel rezervasyon ve araba kiralama sitesi

Topluluk

 • couchsurfing.org : Seyahat ettiğiniz ülke ve şehirlerdeki insanların evlerinde konaklama imkanı sunuyor
 • meetup.com : Sizinle aynı konulara ilgi duyan insanlarla buluşup tanışmanızı sağlıyor
 • backpackr.org : Sırt çantası ile seyahat eden gezginler ile tanışmanızı ve fikir paylaşımı yapmanıza yardım ediyor
 • flyertalk.com : Sık sık uçak yolculuğu yapanlar için deneyimlerini paylaşabilecekleri bir forum.
 • bucketlistly.com : Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan ‘yapılacaklar listeniz’ hakkında fikir paylaşımı yeri

Yürüyüş ve Kamp

 • mountainproject.com : Doğa ve tırmanma tutkunları için en iyi tırmanma parkurları ve kayalıkları bulur
 • alltrails.com : Doğa yürüyüşünü sevenler için en uygun rotaları belirlemeye yardımcı olur
 • summitpost.org : Tırmanış, dağcılık gibi açık hava etkinlikleri için verilen tavsiyeler
 • hammockforums.net : Dünyadaki hamak kampları hakkındaki yorumları inceleyebileceğiniz bir forum sitesi
 • freecampsites.net : Ücretsiz çadır kampı yapılabilecek alanları bulabileceğiniz bir site
 • carcamping.org : Karavan ile kamp yapmak isteyenler için önerileri inceleyebileceğiniz bir site
 • hipcamp.com : Özel ve kamu arazilerinde kamp yaparken yararlanabileceğiniz bir rehber
 • ultimatecampgrounds.com : Amerika ve Kanada’daki kamp alanlarını bulabileceğiniz en uzun listeye sahip
 • naturalatlas.com : Outdoor sporlar ile uğraşanlar için harita ve kaynak bilgisi sunuyor
 • allstays.com : Mola ve kamp noktalarında, kendinize kalacak oda bulmanıza yardım ediyor

Rotalar

 • roadtripamerica.com : Amerika yolculuğunuza ilham olacak rotaları ve planları inceleyebileceğiniz bir site
 • roadtripusa.com : Amerika’da mutlaka görmeniz gereken 11 temel rota hakkında bilgi veriyor
 • roadtrippers.com : Amerika’nın en iyi konaklama noktalarını ve turistik yerlerini keşfederek, rotanızı belirleyin
 • myscenicdrives.com : Amerika’daki en iyi manzaraları seyrederek ilerleyebileceğiniz rotaları bulun
 • roadsideamerica.com : Amerika yolcuları için turistik yerleri anlatan sıradışı bir rehber
 • flavortownusa.com : Yolculuk sırasında mola yerleri ve yemek yiyebileceğiniz restoranlar
 • viamichelin.com : Seçtiğiniz kriterlere göre en iyi rotaları bulmanız konusunda yardımcı olur
 • gasbuddy.com : Yolculuk sırasında en yakınınızdaki ucuz benzin istasyonlarını bulmanızı sağlar

Planlama

 • yelp.com : Amerika’daki herhangi bir yer için yemek, alışveriş ve etkinlik yorumlarını bulabilirsiniz
 • nerdydaytrips.com : Oldukça geniş bir kullanıcı ağına sahip olan sitede sıkıcı gezi deneyimlerini inceleyebilirsiniz
 • atlasobscura.com : Dünyanın en gizemli ve muhteşem yerlerini keşfedebileceğiniz bir site
 • cruisesheet.com : Gemi yolculuğu yapmayı planlıyorsanız, en faydalı deneyimler ve fırsatlar burada
 • musicfestivalnation.com : Amerika’daki en iyi müzik festivallerini bulabileceğiniz bir adres
 • tripit.com : Bütün seyahat planlarınız tek bir yerde toplamanızı sağlayacak bir yardımcı
 • go-today.com : Paket seyahat programları satın almanıza yardımcı olan bir rehber
hakkında bilgiler

Faydalı Web Siteleri

Travel-Websites
 • XE Currency : Döviz kurları arasında karşılaştırma yapın.
 • GoinginStyle.net : Yurtdışına seyahat edecekler için ülkelerine göre elektrik adaptörleri rehberi
 • Just Landed : Yurtdışında yaşamaya karar veren için gidilen ülkede ev tutma, iş bulma ve yaşam için gerekli tüm bilgileri sunan site
 • Nomad List : Yurtdışında yaşamaya karar verenlere, yaşam maliyeti, hava durumu, internet hız bilgisi ve havanın temizliği konusunda bilgi veren bir site
 • travel.state.gov : Amerikan vatandaşlarının gidecekleri ülkeye dair vize ve seyahat uyarılarını bulabilecekleri resmi site. Sağlık ve güvenlik ile ilgili bilgiler işinize yarayabilir
 • Foreign&Commonwealth Office : İngiliz vatandaşlarının gidecekleri ülkeye dair vize ve seyahat uyarılarını bulabilecekleri resmi site. Sağlık ve güvenlik ile ilgili bilgiler işinize yarayabilir
 • ecotourism.org : Ekoturizm programları, gönüllü projeler, ekoturizm destinasyonları, profesyonel ekoturizm buluşmaları…
 • Numbeo : Gidilecek yerde ne harcarım, otel maliyetleri, bana ne kadar mal olur sorularına cevap için ilk başvurulacak yer
 • tr.db-city.com : Şehirler ve ülkeler hakkında detaylı sayısal verilerin olduğu bir web sitesi
 • World FactBook : CIA’nin hazırladığı ülkeler hakkında kaynak bilgiler
 • Claimcompass : Uçak bileti tazminat bedeli hesaplayıcısı. İptal olan, ertelenen veya geciken uçuş seferi veya uçağa binme yasağı durumlarında tazminat almanız için size yardımcı oluyor.
427,857HayranlarBeğen
142,815TakipçilerTakip et
9,833TakipçilerTakip et

191 YORUM 💬

 1. Çok faydalı bir liste olmuş. Ben de kendi internet sitemde gezi yazıları paylaşıyorum. Özellikler gezdiğim antik kentler üzeri bilgilendirici yazılar hazırlıyorum. Bloguma göz atmak isteyenler https://nafidurmus.com/ adresine göz atabilirler. Umarım faydalı olur.

 2. Sadece apart otellere odaklanmış bir konaklama arama blogu..alselon.com
  Yukarıdaki listeye dahil olmasada yeni başlayanlara da küçük bir destek vermek lazım..

 3. Çok hızlı gelişen 6 ayda ilk Türkiye`deki gezi siteleri arasında ilk 10`a girmeyi başardık arkadaşlar, ve gelecek sezondaki hedefimiz ilk 5 e girmek.

 4. Çok güzel ve yönlendirme açısından oldukça etkili bir sayfanız var tebrik ediyor ve yakından takip ediyorum 🙂

 5. Merhaba, gezginist.com isimli site de güzel inceleyin isterseniz beğenirseniz eklersiniz. Bu arada kaynaklar müthiş…

 6. Bende böyle bir liste hazırlamıştım fakat sizinki oldukça kapsamlı ve etkili olmuş. Gözümden kaçan gezginler ve yolda kullanılacak uygulamalar konusunda da eksikler tespit ettim. Teşekkürler.

 7. Merhaba Hocam,
  Harika bilgi paylaşımı olmuş teşekkür ederim.
  Bende kendi web adresim üzerinden (rotamhikaye.com) kamp yerleri, kamp malzemeleri, gezi notları ve bir çok bilgiyi paylaşıyorum. Bu bağlamda web siteleri arasında bana yer vermeniz oldukça mutlu edecektir.
  ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

 8. Yazınız çok güzel olmuş elinize sağlık
  Blog sayfamda
  🇹🇷Türkiye hakkında yazılarım mevcut
  🚂 Doğu ekspresi
  🇹🇷Türkiye en çok izlenen dizileri ve reytingleri
  🏕 Kamp alanları ve önerileri
  🇹🇷81 ilin meşhur yemekleri
  👍🏻Türkiyede Yapabileceğiniz Extreme sporlar
  https://gezginnnim.blogspot.com/?m=1

 9. Bogota çevresinde yapacak çok fazla şey var – yourcolombia (ve ya yourcolombia com) size çok sayıda ipucu ve Kolombiya’nın başkenti etrafında turlar düzenlemektedir.

 10. Kemal bey arşiv niteliğinde bir liste olmuş, çok teşekkür ederim. Google’da aratmaktan çok daha faydalı bir liste 🙂 Özellikle skyscanner ve numbeo yu çok kullanıyorum, tespitleriniz çok doğru olmuş.. sevgiler..

 11. Merhabalar, güzel bir kaynak olarak arşivime eklendiniz. Başarılı buluyor ve takip ediyorum. Teşekkürler.

 12. Web sayfanız gerçekten güzel ve kapsamlı Seyahat adına aradımız herşey mevcut çalışmalarınızın devamını diliyoruz..

 13. Merhaba yurtiçi iller ve ilçeler arasındaki mesafe hesaplama, yol tarifi, yol haritası alabileceğiniz, ayrıca gideceğiniz yere alternatif olarak hızlı tren, ido seferleri, tren saatleri bilgileri ile diğer ulaşım araçları alternatiflerine ulaşabileceğiniz bir siteyi tanıtmak isterim. Ziyaretlerinizi bekleriz. 🙂

  https://www.yolplani.com

 14. Gezi ile alakalı gördüğüm en kaliteli websayfası bence. Bunun yanında ankarada rahat bir şekilde ister uzun isterseniz de kısa mesafeli gezilerinizde günlük ya da saatlik araç kiralayabileceğiniz yeni bir startup olan aracla.com ‘ a bakmanızı tavsiye ederim.

 15. Gençliğimizi kapitalist sisteme harcıyoruz. Halbuki en güzel zamanlarımızı gezi seyahatlar da geçersek en güzel yıllarımızı yaşarız.

 16. merhabalar

  öncelikle sizi kutlarım. Pek çok insanın hayalinde olan şeyi bizzat yaşıyorsunuz. Benim de hayalim bir gün sizin gibi gezerek yaşayabilmek. Şuan elimden geldiğince gezsem de, modern kölelikten kurtulup bazı şeyleri riske atamıyorum malesef. Umarım birgün başarırım.

  Sizden ricam, kısmen gezip gördüğüm, daha çok sizin gibi gezeceğim hayali ile araştırdıgım derlediğim yazılarımı paylaştıgım blogumu da paylaşabilir misiniz ? Belki destekleriniz ile ben de bu yolda biraz ilerlerim 🙂

  http://gezginkafa.com

  Keyifli gezmeler

 17. Kemal Bey, yazılarınızı keyifle takip ediyoruz. Bizlere de ilham kaynağı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz.
  Gezdiğimiz yerlerle ilgili detaylı, bilgilendirici, bütçe bilgileri de içeren yazılarımızı okumak için sitemizi ziyaret ederseniz çok memnun oluruz. Ayrıca Almanya’ya nasıl yerleştiğimiz, nasıl vize aldığımız, nasıl iş bulduğumuz gibi bilgiler de sitemizde yer alıyor.
  http://www.yolaciktim.com
  Sevgiler,

 18. Kemal bey Selamlar. Sizi sürekli takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum. Kendi web sitemizi kurduk. Sitemizde gidilecek yerlerle alakalı ön bilgi yazıyoruz amaç site ziyaretçilerimiz sitemiz üzerinden rezervasyon yaptıklarında gidecekleri yöre ilgili tarihi kültürel bilgiler sunmak, orada gezilip görülecek yerleri belirtmek yöresel yemekleri ve lezzetler hakkında bilgi sunmak. Bunları yaparken sizin yazılarınızdan kaynak alıyorum çok teşekkür ederim ve başarılarınızın devamını dilerim.

 19. İnternetin en büyük nimetlerinden biri de bu. Artık bir rehbere ihtiyacınız yok çünkü dijital rehberiniz var. Gezi ister hobiniz isterse işiniz olsun sadece gittiğiniz yer için neresi gezilir yazın yeter.

 20. Arkadaşlar inceleyip yorum yaparsanız çok sevinirim kopyala yapıştır yapmıyorum . Çok yer gezemiyorum ama gezdiğimn her yeride didikleyip yazıyorum üstadlar var en başta kemal abi tabi çok teşekkür ederim. Yorum ve önerilerinizi belirtin http://www.gezelim.me

 21. Kemal abi liste gerçekten takip etme açısından çok detaylı ve güzel olmuş.. Bu sayede bir kaç kişi ile tanıştım diyebilirim 🙂 Umarım bir gün listede bizde oluruz 🙂

 22. Harika bir web sitesi olmus. Guncel bilgiler ve ince ayrintilar harika. Tatile gitmek isteyen bir kisinin aradigi hersey bu sitede var diye dusunuyorum. Vermis oldugunuz tum bilgiler icin cok tesekkurler.

 23. Herkese merhabalar,

  Bir geziye çıkmadan önce gideceğimiz yerde ulaşım nasıl sağlanıyor, nereler görülmeli, neler yenmeli ve nerede yenmeli, rotamız nasıl olmalı.. bunları uzun uzun araştırırız. Ziyaretçileri bu zahmetten kurtararak kendimin de bizzat test ederek hazırlamış olduğu gezi planlarını blogumdan takip edebilirsiniz.

  Blog: https://gitgitbitmez.blogspot.com/
  Instagram: https://www.instagram.com/_gitgitbitmez/

  Mutlu seyahatler…

 24. Arkadaşlar Türkiye odaklı bir projemiz var. Gezilecek tüm mekan ve yerleri 360 derece kayıt altına alacağız.
  Desteklerseniz seviniriz.

  inmyholiday.com

 25. Merhabalar,

  Benimde kaliteli içerikler üretme odaklı yazdığım bir seyahat blogum var. Adresi http://www.seqununseyahatnamesi.com

  Özellikle, yurt içi ve yurt dışında toplu taşıma ile ulaşım konularındaki boşlukları doldurmaya çalışıyorum ki tüm yazılarımın olmazsa olmazıdır. Bu konuda özellikle Balkanlar’da ulaşım ile ilgili faydalı bilgiler veriyorum. Göz atmanızı tavsiye ederim.

 26. Yavru vatanımız Kıbrıs’ta profesyonel araç kiralama hizmeti veren Kıbrıs Rent a Car şirketi olarak böyle değerli bir sayfa hazırladığınız ve kullanıcılara sunduğunuz için teşekkür ediyoruz.

  Kıbrıs’ta araç kiralama hizmetine ihtiyacınız olduğunda bekleriz.

 27. Siteniz çok keyifli, bu işe sizin bizim gibi gönül verenler sayesinde hep daha güzel ve daha dolu siteler olacaktır. Kendi adımıza teşekkür ederiz.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın