Ucuz uçak bileti bulma, uçak bileti kampanyalarını yakalama yeteneği sık seyahat eden gezginlerin uzmanlık alanlarından birisi. Çünkü seyahat etmeyi seviyoruz ve bunun için bir servet ödemeyi istemiyoruz. Bugün uçak bileti ücretleri seyahatimizin büyük bir bölümünü kapsıyor. Uygun uçak bileti bulma yeteneğimizi geliştirirsek eğer, seyahat bütçesini hafifletip, tatil, eğlence ve aktiviteye daha çok bütçe ayırabiliriz.

Birçok okuyucu nasıl ucuza uçak bileti bulacağını dair sorular soruyor ve hatta bazıları hiç bir araştırma yapmadan fiyatları öğrenmek için bana soruyor, mail atıyor. Böyle bir yazıyı hazırlama referans gösterme açısından şart olmuştu.

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

Ucuz uçak bileti bulma şans ya da çok da olağanüstü bir yetenek gerektirmiyor. Bu doğru zamanda doğru yerlerde aramayı bilme meselesi. Bunun için birkaç temel kuralı akılda tutmak yeterli. Ben yine de bir çok detaya değinmek istiyorum.

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları Konusunda 10 İpucu

1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak bileti fiyatları, haftanın günlerine ve gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Noel, Kurban ve Şeker Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım. Eğer uçuş tarihlerinizi esnek tutamıyorsanız, bu büyük ihtimalle daha pahalı uçacaksınız anlamına geliyor. Bu yüzden sadece belli tarihlere odaklanıp, o tarihler için bilet aramayın.

Sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşların daha ekonomik olacağını da unutmayalım. Eğer havalimanından otel bul veya eve ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin. Havayolu firmalarının kampanyalarını takip edin ve ucuz uçak bileti sunan bir kampanya yakaladığınızda bileti kapın ve seyahatinizi o tarihte yapın. Kimimiz bu kadar esnek olmayabilir, ama eminim esnek olanlarımız mutlaka vardır.

2. Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın

Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuzdur, çünkü bir çoğumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar hafta ortası uçmanın % 10 kadar tasarruf sağlayacağını söylüyor. En uygun bilet bulmak için bakacağımız gün Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu Salı ve Cumartesi günleri izliyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artıyor, son hafta ise bu oran %30’a çıkıyor.

Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçuşlar kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşük (Kaynak: Kayak).

Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatları hemen hemen aynı. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlardır (Kaynak: Expedia).

Promosyon Uçak Biletleri

3. Biletinizi Erken Alın

Özellikle yoğun seyahat dönemlerde, rezervasyonunuzu geç yaparsanız bu size pahalıya mal olabilir. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için, tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekiyor. Erken rezervasyon yapmayı ne yazık ki hala öğrenemedik. Geç rezervasyon nedeniyle Türklerin %57’si en uygun fiyatları kaçırıyor. (Kaynak: Skyscanner)

Uçak bileti fiyatları genellikle son 2 haftada roket gibi yukarı fırlıyor. Bu tarihten önce ve 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlayın. Uygun fiyatı yakaladığınızda kaçırmayın.

Göz at: En İyi Seyahat Uygulamaları

4. Biletinizi Geç Alın

Havayolları firmaları uçaklarını doldurmak isterler elbet. Öngörülen zamanda hedeflenen bilet satış ve doluluk oranlarına ulaşamazlarsa hemen daha düşük fiyatlı bilet kampanyaları başlatırlar.

Havayolları firmaları son dakika fırsatları düzenleyip, eposta listelerindeki üyelerine duyurur. Eğer güzergâh ve tarihlerde esnek iseniz, son dakika fırsatlarından faydalanmak için biletinizi geç alabilirsiniz.

5. Alternatif Havayolları veya Havayolu Firmaları ile Uçun

Bugün hemen hemen her büyük şehirde neredeyse ikinci bir havalimanı var. Düşük bütçeli firmaların tercih ettiği bu havalimanlarından uçmak genellikle daha ucuz. Gidilecek destinasyonda böylesi havalimanları varsa tercih edilebilir. Sabiha Gökçen buna bir örnektir. Örneğin AirAsia, Asya’daki düşük bütçeli havalimanlarını kullandığından bazen 30TL’ye bile bilet bulabilmek mümkün.

Find- Cheap Airline Ticket

6. Alternatif Rotalar Deneyin

Görmek istediğiniz pahalı bir şehire, pahalı bir uçak bileti alarak uçacağınıza, nereye kampanya ve ucuz bilet varsa oraya uçun. Skyscanner.com ve Kayak uygulamalarını kullanarak “tüm destinasyonlar” seçeneği ile en ucuz fiyat veren destinasyonları bulun ve oraya uçun.

Ünlü turistik destinasyonlar sadece uçak biletleri açısından değil, diğer seyahat giderleri bakımından da pahalıdır. Rotalarınızı farklı yerlere yönlendirin.

7. Havayollarının Mail Listelerine Kaydolun

En ucuz kampanyalı uçak bilet fiyatları için hep tetikte olun. Promosyon uygulanan koltuk sayısı genellikle çok az olduğundan acele etmek gerekiyor. Kampanyalardan erken haberdar olmak için havayolu ve bilet satışı yapan web sitelerinin e-posta listelerine kaydolun. İlginizi çeken bir destinasyona dair promosyonlu uçuşlar duyurulduğunda gecikmeden biletlerinizi alın. Aynı şekilde havayolu firmalarının sosyal medya hesaplarını takip edin. Bazen kampanyalar ilk önce/sadece Facebook veya Twitter hesaplarından duyurulur.

Instagram’dan seyahatlerimi takip edebilirsiniz: @yoldaolmak

8. Farklı Havayollarından Tek Yön Bilet Bakın

Genellikle gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir. Diğer yandan farklı havayolu firmalarından tek yön gidiş ve dönüş almak bazen daha ucuzdur. Bir çok uçak bileti arama uygulaması bunu bizler için yapabiliyor, deneyin. Rekabetin çok yüksek olduğu destinasyonlarda bunu özellikle aklınızda tutun.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, uzun süren resmi tatillerin başlaması ile birlikte tatil için Türkiye’ye gelir. Bu ülkelerden gelen ve çoğunlukla Türk yolcuları taşıyan charter uçaklar, dönüşte yeterli sayıda yolcu bulamazlar ve bu nedenle bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok daha kolaylaşır. Yaz döneminde Dalaman veya Antalya’dan Avrupa’ya bilet baktığınızda ne demek istediğimi anlarsınız.

9. Uçak Bileti Arama Motorlarını Deneyin

Uçak Bileti

Havayolu firmalarının sayfalarına girip tek tek fiyatları karşılaştıracağınıza, tüm uçak biletleri için en hesaplı karşılaştırmaları sunan uçak bileti arama motorlarını deneyin. Özellikle çok başarılı mobil uygulamalar ile her an her yerde bilet aramak mümkün.

Uluslararası uçak bileti arama hizmeti verenler arasında; Amerika için ucuz bilet arıyorsanız Expedia veya Orbitz, Avrupa için ise Momondo veya Skyscanner gayet iyi arama sonuçları veriyor.

Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti bulmak için, android uçak bileti uygulamaları ile uçak biletinizi anında alabiliyorsunuz. Yurtiçi ucuz uçak bileti fiyatları bulmak için iPhone veya Android tabletimdeki genellikle yerli uygulamaları kullanmayı tercih ediyorum. Obilet.com bunlardan birisi.

Göz At: Türkiye’nin En İyi Online Uçak Bileti Satış Siteleri

10. Mil Programlarına Dahil Olun

Ucuz Uçak Bileti BulHemen herkesin cebinde kredi kartı var. Harcadığınız her kuruşu mil biriktiren kartlarıyla yapın. Ağustos 2012’de, 2 yıl süren gezime başladığımda, THY Business Class ile Bangkok’a uçmuştum ve bu tek yön biletimi millerle almıştım.

Bunun dışında bir çok yere millerle uçtum. Her türlü harcamada mutlaka mil biriktiren kredi kartımı kullanıyordum. Bazen mil programı uygulayan Bankalar, dönemsel olarak bazı destinasyonlar için yarı sayıda mille uçmanız için kampanyalar yaparlar; kaçırmayın.

Özetle; uçak bileti fiyatları hep takibinizde olsun; ucuz uçak bileti kampanyaları ile promosyonlu bilet yakaladığınızda hızlı karar verin; en uygun uçak bileti bulmak için teknolojiyi kullanın. Mobil uygulamalarla artık kolayca bilet alabiliyoruz; bilet araması yaparken kullandığınız web tarayıcının geçmişini silmeyi unutmayın!

Gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı en ucuz uçak bileti bulma yolları konusunda sizin önerilerinizi de duymak isterim.

Önceki makaleBatum’da Ne Yapılır?
Sonraki makaleSırbistan’ın En Büyük Katedrali: Aziz Sava
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

65 YORUMLAR

 1. Uygulamaların indirimleriyle havayolu şirketlerinin indirimlerini bir araya getirip, üzerine de birikmiş puanlarımı koyup bedavadan biraz pahalı yolculuklar yapıyorum. Hoş oluyor hatta çok hoş oluyor 🙂

 2. eSky Türkiye Fırsatlar (esky.com.tr/firsatlar) sayfasından, Tatil yapacağı yeri belirleyemeyenler, kararsız kalanlar veya ucuz yöne arayanlar için her an güncel ucuz uçuşlar bulunuyor. Sayfada istediğiniz güzergahları seçip tüm promosyonlu uçak biletlerini tek ekranda görebiliyorsunuz.

 3. Destinasyon kelimesini kullanmak yerine Türkçe’sini kullanabilirsiniz! Varış noktası gibi…

  Çok özenti ve eğreti duruyor…

   • Destinasyon uyduruk. Destination – sonu tion (şın) ile biten her türlü kelimeyi Türkçeleştirmeye çalışmak uyduruk bir iş asıl. aplikasyon (uygulama, yazılım) destinasyon (hedef, varış noktası, gidilecek yer), enformasyon (bilgi), jenerasyon (nesil), komünikasyon (iletişim), lokasyon (konum, mevki, yer, mahal), spekulasyon (vurgun, saptırma), rotasyon (yer değiştirme, dönüştürme, çevirme)

    • Örnek verelim:
     Bu yazın en iyi destinasyonları arasında yer alan Kaş…
     Bu yazın en iyi hedefleri arasında yer alan Kaş…
     Bu yazın en iyi varış noktaları arasında yer alan Kaş…

     konum, bilgi, nesil, uygulama kısmına katılıyorum. Ancak çok kasıp da sonrada uydurulmuş ve sözlüğe eklenmiş şeyleri de bana Türkçemizi koruyalım diye önermek de abes. Bunu sadece İngilizce’ye değil, Arapça ve Farsça alıntılanmış kelimelere de yaptığınızda ortada güdük kalmış bir dil bulursunuz.

 4. İYİ GUZEL DE BUNLAR SADECE PEGASUS ATLASJET VE ONUR AIR ICIN GECERLI ONLARIN DA YURT ICI UCTUGU YERLER SINIRLI. TURK HAVA YOLLARI KURNAZLIK YAPIYOR BI TABAN FIYAT BELIRLEMIS, ORNEGIN 200 LIRA 9 AY ONCEDEN DE ALSANIZ BILET 200 LIRA SON 1-2 HAFTA KALA PROMOSYONMUS ESNEK BILETMIS DIYE BAZI SAATLERI INDIRIMLI SATIYOR AMA KESJNLIKLE ONCEDEN ALALIM UCUZ OLSUN OLAYI YOK SABIT TABAN FIYATLARI VAR.

  • Önceden alalım ucuz her zaman var ve olacak. Ama bu sadece çok kısıtlı olabilir, zaten çok hızlıca satılan destinasyonlarda. 17 TL İstanbul-İzmir uçak bileti var. Ama ben 5 gün sonraki uçuş için bileti daha bugün aldım diye 90 TL ödedim.

  • Skyscanner’dan daha iyi ve bazen daha düşük fiyatların olduğu siteler ve altyapılar var.
   Karşılaştırınca hemen hemen aynı gibi, mesela ucakbilet.in gibi.

 5. Uçak bileti alırken bana göre seyahat tarihlerimizi birazcık esnek tutmalıyız. Çünkü bir gün bilet 199 TL iken bir ertesi gün fiyat 59 TL olabiliyor. Ben bu şekilde ucuz uçak bileti bulma konusunda hiç zorlanmıyorum.

 6. Çoğu yerde olmayan bilgileri paylaşmışsınız gerçekten çok faydalı. Google’den bi reklama tıklamıstım ucakucak.com adlı bir site. Orada da bilgilendirmeler vardı. Adamlar hem bilet satıyor hem hangi zamanlarda bilet alınması gerektiğini anlatıyor 🙂

 7. Anlaşılmaz bir öneri listesi… Ne tavsiye ediliyor belli değil. Örneğin:
  “Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatları hemen hemen aynı. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlardır” ve
  “Uçak bileti fiyatları genellikle son 2 haftada roket gibi yukarı fırlıyor. Bu tarihten önce ve 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlayın.”

  • “Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatları hemen hemen aynı. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlardır” gayet açık. Seyahat tarihine 28 günün öncesindeki fiyatlar “hemen hemen” aynı. Seyahat tarihinden geriye doğru gidin 18-28 arasındaki günler en uygun fiyat sunulan tarihler.

   Uçuş tarihine 2 hafta kala tarihten, uçuş gününe kadar fiyatlar hızla yükseliyor (bu doluluk oranı ile orantılı).

   Kısaca siz biletiniz 3 veya 6 ay önceden araştırmaya başlayın (en uygun fiyatları ve olası kampanyaları yakalamak için, hemen satın alın demiyorum, araştırmaya başlayın deniyor.

  • Özetle uçak bileti alımını son 2 haftaya bırakmayın, yolculuktan (eğer tarih belliyse) önce 3-6 ay önceden sık sık kontrol edin. Seyahate 18-28 gün kala en uygun fiyatı yakalayabilirsiniz denilmiş.

 8. AirAsia ile bir kere seyahat etme imkanı buldum, çok memnun kaldım diyemem ama iyi bir hizmet verdiklerini söyleyebilirim.

 9. Kemal Bey gerçekten çok yararlı bir makale olmuş, makale üzerine sizin kadar güzel ve akıcı ve bilgilendirici yazılar yazan başka bir yazar daha tanımıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 10. Bugün çoğumuzun yaptığı hata aynı havayolu firmasına tutuklu kalmamızdır ne yazık ki. Oysa ki farklı firmalar farklı havalimanları deneyerek fiyatı yarı yarıya daha ucuz olan biletler bulabiliriz.

 11. Ucuz uçak bileti satın almanın sırrı havayollarının promosyonlarını takip etmektir. Yoldaolmak.com gibi bu işin düayeni sitelerden bütün promosyon biletleri takip etmek gerekiyor. Bugün Saraybosna’ya bugüne özel 260 TL’ye gidiş dönüş biletlerimizi tespit edip satın aldık. Kampanyaları takip etmeyi unutmayın.

 12. Uçak biletini ne kadar erken almak o kadar iyi olsa da, ne yazık ki,bazı acil durumlar karşısında insanın eli kolu bağlı kalıyor ve pahalı bilet almak zorunda kalıyor.

 13. Hakkaten Doğru tespitler ben genelde android ve ios applikayonlarını kullanıyorum.Ama arada bir web adreslerinden de aldığım oluyor.

 14. Ne yazık ki uçak bileti sektöründe insanlara ucuz uçak bileti sunuluyor gibi müşteri çekip sonradan müşteriye sunduğu fiyatın neredeyse iki katını almaya kalkan şirketler var. Umarım bu çirkin kazanç yönteminden vazgeçip dürüstlüğün erdem olduğunu kavrarlar.

 15. Merhaba,

  Bu güzel yazınız için tebrik ederiz. Yalnız bir hususta katkıda bulunmak istiyoruz: Airlines Reporting Corp.’un raporuna göre en ucuz uçak bileti iç hat uçuşlarda ortalama 57 gün, dış hat uçuşlarda ise ortalama 171 gün önce bulunabiliyor. Farklı kaynakların farklı tarihler verdiği dikkatimizi çekse de pek çok etkili kaynağın benzer sürelerde mutabık kaldığını görebiliyoruz. Ancak bu araştırmalar genelde Amerika için yapıldığından ve iç hat uçuşlardan kastın Amerika iç hat uçuşları olmasından dolayı ülkemizle %100 örtüşmese de benzeştiğini söyleyebiliriz.

  Kendi tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki ülkemizdeki yurt içi uçuşlarda en ucuz bileti bulabilmenin yolu firmaların büyük kampanyalarını yakalamaktan geçiyor. Özellikle Pegasus’un öncülük ettiği bu akımda firmalar 2-6 ay öncesinde biletlerde büyük indirimler yapabiliyorlar. Buna göre tavsiyemiz odur ki yolcularımız imkân varsa en az 3 ay öncesinden karşılaştırmalı siteleri kullanarak biletlerini araştırmaya başlasınlar ve firmaların kampanyalarını yakalamaya çalışsınlar. Bunun yanında özel uçuş kredi kartları da ekstra avantaj sağlayacaktır.

 16. Sitenizde çok faydalı ipuçlarına yer veriyorsunuz. Öncelikle bunun için teşekkür ederim. Ben de geçtiğimiz yaz ilk yurtdışı seyehatimi sizin gibi gezginlerin deneyimlerinden faydalanarak, tekbaşıma gerçekleştirdim. Uçak biletimi firmaların kendi sitelerinden arastırarak aldım. Gidiş ve dönüş farklı firmalardan olunca daha ekonomik oldu. Tüm gezginlere bol gezmeli bir yıl dilerim!

 17. Ucuz uçak bileti bulmak için yazdığınız makaleler gerçekten çok faydalı. Ben genellikle erken rezervasyon yaptıranlardanım ve bugüne kadar çok uygun bilet bulmuş şanslı kişilerdenim. Seyehat planının ne kadar kesin olsa da, bir fikir vermek isterim; seyehat sigortası yada seyehatinizi satın aldığınız kartınızın size iptal sigortası sunmasına bakmanız. Bazen işler yolunda gitmiyor.

 18. Sizi yaklaşık 2 yıldır özellikle Facebook Sayfasından takip ediyorum. Fotoğraflarınızı ve gezi yazılarınızı çok beğeniyorum. Güney Amerika’ya gitmenizi de dört gözle bekliyorum. Bir gün sizinle birlikte seyahat etmekten mutluluk duyarım.

 19. Bir iş gezimde misafir olmuştum ve SPA’sını deneyimleme fırsatım oldu. Tek kelimeyle Balili’Nin yaptığı masajı unutmuyorum. Çevre olarak pek cazip görünmüyor, ama önemli değil. Önemli olan konfor ve hizmet.

 20. Teşekkürler yazınız gerçekten yardımcı oldu. Bu yüzdeleri başka nerden böyle detaylıca öğrenebilirdik bilmiyorum. Çok sağolun.

 21. Bence uçak bileti satın alırken her havayolu firmasının internet sitelerini ayrı ayrı açıp kontrol edeceğinize ( sitelerinde türkçe dil seçeneği varsa tabi ) tüm uçuşların karşılaştırıldığı yeni nesil uçak bileti sitelerinden uçak biletlerini karşılaştırıp almak daha mantıklı.

 22. Arkadaşlar benden size öneri en önemlisi ucuz uçak bileti alırken erken tarihten almanız. Yani tatillerinizi veya gelecekteki seyehatlerinizi önceki tarihten organize ederek bilet satın almanız. Ancak o zaman en uygun uçak bileti fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

 23. Ucuz uçak bileti almak için en önemli kriter; biletinizi uçuş tarihinizden en az 3 ay önce alacaksınız, tüm havayollarından kontrol edeceksiniz, örneğin aynı tarihlerde istanbul atatürkten adana uçak bileti 289tl iken aynı tarihte sabiha gökçen den uçak bileti fiyatı 69tl.. gerisi size kalmış. ayrıca en ucuz uçak bileti bulmak için benim size tavsiyem flights724.com dur.

 24. En Ucuz Uçak bileti alımlarımı ben yıllardır biletbayisi.com/ucuz-ucak-bileti üzerinden yapıyorum, en ucuz uçak bileti bulabildiğim sitelerin başında bu site var..

 25. Merhaba gerçekten yararlı bilgilere ulaştım. Sayenize ucuz uçak bileti almanın inceliklerini öğrendim. Teşekkür ederim.

 26. İnternet’ten uçak bileti almanın kesemize olan faydalarını çok iyi sıralamışsınız, peki ya otobüs bileti alırken ne yapacağız ucuzotobusbileti.gen.tr gibi sitelerden alışveriş yapmak mantıklı mı?

 27. Merhaba;

  Kendi çapında bir gezgin olarak verdiğiniz tavsiyelerden dolayı çok teşekkür ederim.
  Bir de sayfanızı okuyan küçüklere bir siteden bahsetmek istiyorum. Geçenlerde ucuz uçak bileti diye arama yaparken NHTONLINE diye bir siteye rastladım, adamlar hizmet bedeli vb tırı vırıları eklemeyip, ilk ekranda gördüğünüz fiyatı size veriyorlar. Umarım bir an önce mobil uygulama da yaparlar. O zaman tadından yenmez bence.

  • Dediginiz siteyi hic duymadim. Kayak, Skyscanner, Momondo ve Geziko’yu kullaniyorum ben ve ucuz bilet kaptim mi vinnnn 🙂

 28. Kemal verdigin faydali ve degerli bilgiler icin tesekkurler. Izninle bir iki eklemede bulanayim:

  1- Bilet fiyatini ucuzlatabilmenin bir diger olasi yolu acentadan veya hizmet aldiginiz noktadan icerisine konaklama (hotel) ve/veya rental car vb bir hizmet(leri) ilave etmesini istemek. Ornegin British Airways’da bu yontemle ciddi tasarruflar sozkonusu. Bu sayede acentalar, islemi fiyat esnekligi daha az olan bilet satisindan fiyat esnekligi daha cok olan tur satisina donusturebiliyor ve size bu avantaji yansitabiliyor. Kiralik arac kullanimi gerekecek ABD/Avustralya gibi ulkeler icin bilet arayisinda muhakkak dikkate alinmalı.

  2- Cumartesi aksami konaklama kurali: Guzergaha gore degismekle birlikte bazi havayolari gittiginiz yerde en az bir CT gecesi kalmaniz kosuluyla daha hesapli bilet kesebilir.

 29. Eskiden uçak bileti fiyatlarında tavan uygulama vardı bildiğim akdarıyla. Şimdi yok ve özellikle tatil dönemlerinde 50 liralık biletler 300 TL oluyor. Bu 19 Mayıs’ta öyleydi. Otobüs biletleri bile 65 TL idi. Seyahat tarihleri önceden belli olanlar için galiba en iyisi erkenden bileti almak.

 30. Kemal bey çok önemli bir konuya değinmişsiniz teşekkür ederiz. Biz yat kiralama işi yaptığımız için müşterilerimizin sık sık bu yönde talepleri oluyordu. Uygun uçak bileti bulabilmek için firma ve fiyat karşılaştırma platformlarının daha da yaygınlaşması gerekiyor. Bu da rekabeti arttıracaktır. Daha uygun fiyatlara uçabileceğiz…

  • Uygun uçak bileti bulmak için hazırlanan uygulamalar, tek tek havayolu şirketlerinin sitelerine girip, bilet fiyatlarına bakmak için harcadığımız zamanı bize geri kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda özellikle yurtdışı uçuşlarda adını bilmediğimiz havayolu firmalarının uygun biletlerini de sıralıyor. Hem paradan hem zamandan kazanıyoruz.

 31. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim ben online uçak bileti alımlarımda kolaybilethatti.com internet sayfasını tercih ediyorum

  • Yorumunuz için teşekkürler. Ben yaklaşık 10’dan fazla uygulamada uçak bileti aramalarını yapıyorum. Böylece tasarruf edeceğim her kuruşu seyahat edeceğim yerleri keşfetmeye harcıyorum.

 32. Erken davranmak gerçekten önemli ama bilerek geç kalıp ucuz bileti yakalamak hayli şans işi diye düşünüyorum. Ki uçuşun olduğu yeri bizim gitmek istediğimiz yerle tutturmak çok zor bir olasılık. Ya da yakınlarında bir yere. Ancak düşükte olsa şans şanstır ve denenmesi faydalıdır.

  • Ne zaman biletimi geç alsam, hep daha fazla para ödemek zorunda kalmışımdır. Tarihi net olan seyahatlerde ihmal etmemeli ve uçak biletini erkenden almalı.

 33. AirAsia ile ilgili yorumlariniz cok dogru. Ben bircok kere AirAsia ile uctum. Servisleri ve zamaninda kalkis oranlari diger hesapli (bugdet) havayollarina gore cok daha iyi. Bir cok sefer de zero fare denen sadece havalimani vergilerini vererek uctum.

  Benim ucuz uçak bileti bulma onerim skyscanner.com ve wego.com. Bu ucak bileti arama motorlarından yuzlerce havayolu uçak biletlerini ayni anda kiyaslayabiliyorsunuz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here