Makedonya Tatil

Şans kelimesiyle aramda hep mesafe vardı. İnsanı sürükleyen şans hikayelerini dinleyen, hayaller kuran, hayallerin gerçekleşeceği günleri düşleyen, en sonunda da şansına küsme durumuyla karşı karşıya kalan deneyimlerim oldu şu hayatta. Şans bana gülmedi bir türlü.

Tüm koşturmacaların arasında yarattığım her boşluğu dolduran seyahatlerimi kaleme alırken yaşadığım his hiçbir şeye değişilmez. Kendi çapımdaki bloğumda biriktirdiğim anılarımı paylaşırken, benim gibi olanları, aynı yolda yürüdüklerimi de takip etmeden olmaz haliyle.

Paylaşımlarını büyük bir keyifle takip ettiğim Gezgin Kemal Kaya‘nın yoldaolmak.com web sitesinde “THY ile 5 gün, 5 yıldızlı Mısır Şarm El Şeyh Tatili” anonsunu görünce denemekle bir şey kaybetmem diyerek istenen bilgileri doldurarak kuyuya bir taş attım. Zira sosyal mecrada onbinlerce takipçisi olan Kemal Kaya’nın bu tatil anonsuna benim gibi binlerce kişi başvurabilirdi.

Naama Bay Sharm

Taş yolunu buldu

Yarışma sonuçlarının açıklanacağı günü heyecanla ancak çok da umutlu olmadan bekledikten sonra kazanan kişi duyurusunda kendi adımı görünce dünyalar benim oldu. Kuyuya attığım taş yolunu bulmuş, şu bana uğramayan şans ilk defa yüzüme gülmüştü.

Daha önce yoldaolmak.com’dan okuyup deneyimlediğim Şarm El Şeyh‘e bu kez gezgin kimliğimle ve yanımda bir arkadaşımla gidecektim. Bol görsel malzeme sağlama açısından ve kafa yapılarımızın uyumluluğu nedeniyle bana eşlik etmesi için teklif götürdüğüm arkadaşım Sezgin‘den de onayı alınca Şarm’a gideceğimiz tarihi belirledik. Vizeydi, hazırlıktı, işyerinden izindi derken Şarm yolcuları olarak havalimanına gidene kadar yolculuk yapacağımızın farkında değildik bile…

Sharm Tatili

Türk Hava Yolları‘nın İzmir-İstanbul-Şarm El Şeyh uçuşu ile sabaha karşı vardığımız kentte Türk Hava Yolları’nın Şarm El Şeyh Pazarlama Temsilcisi Mohamed Ezzat karşıladı bizi. Sıcak, samimi tavırları ve gülümseyen yüzüyle Ezzat, bizi kalacağımız Sierra Sharm El Sheikh Hotel’e götürdü.

Sierra Sharm El Sheikh Hotel

Sina Dağları ile Kızıldeniz arasında meşhur Soho Square‘in hemen yanında yer alan 5 yıldızlı Sierra Hotel‘e yerleştikten sonra gerçekten tatilde olduğumuzun farkına vardık. Bir sonraki akşam mini bir şehir turu yapacağımızı söyleyen Ezzat, programımızı da o tur esnasında paylaşacağını belirtti.

Sabaha kısa bir süre kala uykuya daldıktan sonra yeni güneşli güne Sierra’da gözlerimizi açtık. Zeminde ve zemin üstünde birer oda olmak üzere tatil köyünü andıran Sierra’da odamızın kapısını açar açmaz bizi karşılayan ışıltılı havuzu aşarak ilk kahvaltımızı yaptık. Otel ve çevresini tanımak, 35 dereceye yaklaşan sıcaklığın tadını çıkarmak için ideal bir gündü.

Sierra Hotel, Şarm El Şeyh

Şarm El Şeyh Old City ve Naama Bay

Havuz, öğle ve akşam yemeği ile meşhur Soho Square’deki ısınma turlarımızın ardından bir sonraki günün akşamı Ezzat’la buluşarak Şarm El Şeyh Old City ve turistik merkez Naama Bay‘de bulduk kendimizi.

Gece geç saatlere kadar süren eğlencede Mısır gece hayatı yakından tanıklık ettik. Dansöz şovları ve tennure danslarıyla kendinden geçerek sahneye atlayanlardan olduk. Tennure dansçılarının ısrarlarıyla onların danslarını denedik, müthiş aromasıyla nargileyi iliklerimizde hissettik.

Arap müzikleriyle coşarken kahkaha hiç eksik olmadı üzerimizden. Alkışlarla, çığlıklarla içime çektiğim sıcak havanın tadına varırken iyi ki Şarm’dayım dedim her defasında.

Naama Bay Gece Hayati

Kızıldeniz keşif turu

Dinlenmeye fırsat bulamadan sabah erkenden kalkıp Türk Hava Yolları’nın bizler için hazırladığı Kızıldeniz keşif turuna Cinderella tur ile katıldık. Deniz gözlükleriyle bile rahatlıkla gözlemlenebilen sualtı yaşamına submarine tekneyle daha da yakından bakınca cennette olduğumuzu anladık.

Rusya’dan, Danimarka’dan, Almanya ve İtalya’dan gelen turistlerle özenle korunan Kızıldeniz’i izledik hayran hayran…

Kizildeniz Gezisi, Şahrm El Şeyh
Kizildenizde Dalmak, Şahrm El Şeyh

Soho Square’de akşam yemeği

Türk Hava Yolları Şarm El Şeyh Genel Müdürü Serkan Başar ve Sierra’nında dahil olduğu Savoy Group Sharm El Sheikh Hotel Genel Müdürü Jacques Peter ile Soho Square Mandarin Bar’da yediğimiz akşam yemeğinde Şarm’daki turizmi, Savoy Group’un yatırımlarını ve THY’nin Şarm El Şeyh seferleriyle ilgili bol bol sohbet etme imkanımız oldu.

THY Sharm
Misir Soho Square, Şarm El Şeyh

Sina Çölü’nde safari

Uykumuzu aldıktan sonra Şarm El Şeyh’e gelenlerin Kızıldeniz’den sonraki olmazsa olmaz etkinliklerinden çölde safariyi yine THY’nin organizasyonuyla Oasis Safari ile gerçekleştirdik. Sina Çölü’nde yüzümüz poşu ile sarılı, gözümüzde gözlüklerimizle çıktığımız ATV’li yolculukta çölde yaşama tanıklık ettik. Güneşin batmasına kısa bir süre kala sıcaklığın bir anda tersine döndüğü çölde muhteşem kareler yakalarken; çoğuna ancak belgesel ve filmlerde rastlanacak anları hissederek yaşamanın verdiği keyfe diyecek yoktu.

Çölde, Şahrm El Şeyh
Sharm El Seyh Safari

Şansımızın yardımıyla katıldığımız 5 günlük 5 yıldızlı otelde konaklamalı Şarm El Şeyh deneyimini fotoğraf karelerinden de okumak mümkün. Gezilecek, görülecek duraklar arasında önceliklilere yazılmalı Şarm El Şeyh. Türk Hava Yolları’nın haftanın her günü İstanbul’dan karşılıklı olarak uçtuğu Şarm El Şeyh’te türlü aktivite ile dünyamızı değiştiren yoldaolmak.com’a çok teşekkürler… Hala etkisi sürüyor zira…

MaltaFlyista
Önceki İçerikSırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikArno Valley Otel, Mustafapaşa
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü Mezunu. Muhabir, Seyahat Yazarı.

22 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz