Kızıldeniz’e aşık olduğumu her fırsatta dile getiriyorum. Daha önce Kızıldeniz’de bulunanlar, bu nefis denizin yer altı zenginliğini keşfetmiş olanlar iyi bilir. Bana hep ilginç gelen rengi ve kıvamı, deniz altı yaşamının renkliliği, balıklar, yunuslar, mercanlar…

Bunu anlamak için dalış yapıyor olmanız da gerekmiyor. Daha önce yarı deniz altı ile Kızıldeniz gezimin videosunu da paylaşmıştım. Sırf bu denizaltı ile bile şahit olunan deniz yaşamı insana Scuba dalış sertifikası almaya iter!

Ben ilk dalışımı bundan tam 10 yıl önce Kızıldeniz’de, Mısır’da almıştım. Akabe’de, Hurghada ve Şarm El Şeyh’te dalma fırsatını buldum bu sene… ve yeni rota tekrar netleşti!

Kizildeniz-Dalis-Turu

21-28 Temmuz 2014 Kızıldeniz’in en güzel noktalarında bir hafta sürecek olan tekne konaklamalı dalış turu için Hurghada‘ya gidiyorum. Daha önce defalarca yorumlardan veya mail ile mesajlar alıyordum sizlerde. “Bir dalış turu yap da gidelim”, “Yeni rotan neresi, bize söyle biz de gelelim?”… diyenlere duyurulur.Mısır’ın Hurghada şehrinden başlayacak Kızıldeniz dalış turu 8 gün ve 7 gece sürecek ve toplamda 25 dalış yapılacak ve tüm dalışlar ücretsiz Nitrox ile olacak. Tüm katılımcılara Nitrox dalışı ile eğitim ücretsiz verilecek. Arzu etenelere sertifika ücreti karşılığında PADI NİTROX sertifikası verilecek.

Ayrıca, Mısır’a Piramitler ‘den daha fazla para kazandıran SS Thistlegorm batığına yapacağımız muhteşem dalışlar da programa dahil edilmiş! VipScuba, bu Klasik Kuzey Rotasına 1 dalış günü daha ekleyerek, Tiran Adası ve dünyaca ünlü Blue Hole, Dahab noktasını da tur programına dahil etmiş.

Dalıs-Fotogracılıgi-Kizildeniz
Ödüllü su altı fotoğrafçımız Tahsin Ceylan ile sualtı fotoğraf ve video kursunu ücretsiz verilecek

Tekne konaklamalı dalış turu 1 hafta sürecek, muhteşem yerlerde dalıp. Toplamda 25 dalışın tamamı Kızıldeniz’in en güzel dalış noktalarında gerçekleşecek. Tatilimizi yaparken en güzel dalış noktalarında dalacağız ve değerli ustamız Tahsin Ceylan ile sualtı fotoğrafçılığı ve video kursunu da ücretsiz alacağız.

VipScuba Kuzey Kızıldeniz Dalış Turu Programı

25 Temmuz’14 Cuma’yı, 26 Temmuz’14 Cumartesi’ne bağlayan gece 26 Temmuz’14 Cumartesi 01:40 ‘da THY’nin 702 sefer sayılı uçağı ile Hurghada’ya direkt uçuyoruz.
26 Temmuz’14 Cumartesi – Teknemize varışımız en iyi ihtimalle 05:00 civarında planlanmaktadır. Öncelikli olarak yerleşiyor ve dinleniyoruz. 2 gündüz dalışı + 1 Gece Dalışı
27 Temmuz’14 Pazar (Arife) – Seyir ve 3 gündüz dalışı + 1 Gece Dalışı
28 Temmuz’14 Pazartesi (Bayram 1.gün) – Seyir ve 3 gündüz dalışı + 1 Gece Dalışı
29 Temmuz’14 Salı (Bayram 2.gün) – Seyir ve 3 gündüz dalışı + 1 Gece Dalışı
30 Temmuz’14 Çarşamba (Bayram 3.gün) – Seyir ve 3 gündüz dalışı. 1 Gece Dalışı
31 Temmuz’14 Perşembe – Seyir ve 3 gündüz dalışı. 1 Gece Dalışı
01 Ağustos’14 Cuma – Seyir ve çok erken 1 gündüz dalışı.(Uçuş saatine göre sığ dalış planlanacaktır 18 Saat Kuralı) Hurghada’ya varış. Ekipmanların yıkanıp temizlenmesi ve hazırlanma. Akşam serbest zaman
02.08.2014 Cumartesi – Havalimanına transfer 05:35 THY’nin 702 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a direkt uçuş.

Diğer Dalış videoları

Kızıldeniz Dalış Turu Rotası

Mısır’ın tatil şehri Hurgada’dan başlayarak Kuzeye Şarm El Şeyh’e kadar muhteşem reefler ve batıklarla dolu olan bu tur Kuzey Safari olarak adlandırılıyor. Hava ve seyir durumuna göre 7 gün sürecek olan bu dalış turu programında, en uygun planlamayı seyir sırasında kaptan ve yetkili eğitmenler ile birlikte yapılacak.

Kızıldeniz Dalış Turu Rotası
Kızıldeniz Dalış Turu Rotası

VipScuba Kızıldeniz Dalış Turu sayfasına göz atmak için tıklayın.

Rezervasyon ve bilgi için :
VS Turizim Organizasyon Tic.Ltd.Şti.
0532 654 18 19 – 0212 291 26 01

info@vipscuba.com

Daha önce bu bölgede dalış yapanlar, aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerini belirtirlerse sevinirim.

10 YORUM

 1. Sorularınızı Instagram @yoldaolmak hesabımdan sorabilirsiniz

  145,2k Takipçiler
  Takip et
 2. Olanağı olan herkesin, en az bir kez gitmesi ve görmesi gereken bir bölge.. Akıl almaz bir su altı güzelliği.. Dalgıç olunmadan da gidilebilir, kıyı itibariyle muhteşem güzellikler başlıyor. Tabii dalgıçsanız daha da iyi, baş döndürücü bir doğa sizi bekliyor..

 3. Eşimin işi dolayısıyla Cidde’de iken Kızıldeniz’e şnorkel ile dalış yapıyorduk ve gördüğüm en güzel deniz altı canlılığıydı. İnşallah Mısır’a da gidebiliriz.

 4. Ülkemizde denizlerin hızla kirletildiği bi dünyada hala dünyanın farklı yerlerinde kirlenmemiş doğaya, havaya sahip cıkılabilmiş bi yer bulmak ne güzel. Balıklarla yüzmek suyun berraklığının tadını cıkarıp saatlerce seyretmek güzel olsa gerek. Cennetten bi parça bulmuşçasına bütün kirli dünyaya inat. Gidip Kızıldeniz’i saatlerce izlemek isterdim bakalım. Kim bilir belki hayat rotam beni oralara atar. 🙂

 5. Mısır, Kızıldeniz scuba diving yapanlar için “dream destinasyon” gerçekten 🙂 Yazı da şahane. Ellerinize sağlık 🙂

 6. Hayalimdeki deniz, bucket listte. Bu kadar yakın olup da gidememiş olmam üzücü. İlk fırsatta Kızıldeniz’in altında olacağım. Hacı olmaya 🙂

  • Hayalleri süsleyecek kadar güzel bir denizdir Kızıldeniz. Denizin altı ise bambaşka renkli. Hem de yakın bir adres, iki buçuk saatte ulaşılabiliyor. THY direkt uçuyor Hurgada’ya.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın