Seyahat etmeyi, gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi hepimiz seviyoruz. Hep dediğim gibi en azından ben seyahat etmeye ve keşfetmeye aşığım. Hayatımın neredeyse tamamı seyahat etmek, keşfetmek, deneyimlemek, bunları yazmak ve paylaşmak üzerine kurulu. Bu da seyahat etmenin püf noktalarını anlama ve daha ekonomik seyahat etmenin yollarını keşfetme konusunda hep benim motivasyonu oldu.

Ucuz uçak bileti bulma konusunda seyahat rehberi bölümünde çokça deneyimimi yazdım. Deneyimlerime ve araştırmalarıma dayanarak Türkiye’nin en iyi uçak bileti arama sitelerini karşılaştırarak sizlerle paylaşmak istedim. Listede sadece yerli siteler var. Skyscanner, Momondo, Kayak gibi yabancı siteleri karşılaştırma listesine almadım.

Türkiye’nin En İyi Uçak Bileti Satış Siteleri

Değerlendirme yaparken yaşadığım şehir İzmir’den İstanbul’a gidiş dönüş bileti aramasını tüm sitelerde yaptım. Doğum günüm olan 1 Şubat İstanbul’a gidiş ve rastgele 15 Şubat İzmir’e dönüş şeklinde tarihleri tüm sitelere girdim. Uçak bileti sitelerini öncelikli olarak fiyat, işlem ücreti, tasarım, kullanım kolaylığı, sadakat programları, ek avantajlar ve içerik sunamaları konularında kıyasladım. Bu karşılaştırmanın birincisi Turna.com oldu.

En iyi online uçak bileti
Gezi-Rehberi-Line

1. Turna.com

Turna.com ile tanışalı sanırım 5 ayı geçmiştir ve şimdiye kadar ikisi yurt dışı olmak üzere 13 defa uçak bileti alarak rekor kırmışım. Beni şimdiye kadar kendisine bağlayan en iyi firma oldu, tabi bunun çokça da sebebi var.

Malta

Ana sayfası sade, burada destinasyonlar ile ilgili en uygun fiyatlı uçak biletlerini sıralıyor. Tıkladığınızda destinasyon hakkında en uygun biletleri sunan Günlük Tahmini Fiyatlar grafiği çıkıyor ki bu çok yenilikçi bir hizmet ve en sevdiğim özelliklerinden birisi. Uçuş tarihiniz esnek ise en ucuz biletlerin hangi gün olduğunu size aktarıyor bu grafik. Ek olarak rezervasyon yapma fırsatı sunan tek online uçak bileti sitesi.

Ucak-Bileti-Turna

Ayrıca bu destinasyon uçak bileti sayfalarında gidilecek şehirler hakkında kullanışlı bilgiler bulunuyor. Ayrıca Turna Blog sayfasıyla da okunabilirliği yüksek içerikler sunması çok iyi. Uçuş, fiyat, yolcu ve ödeme bilgileri tek sayfada sunuluyor.

Turna.com daha önce hiçbir uçak bileti online satış sitesinde göremediğim bir sadakat programı uyguluyor. Üyeler her uçak bileti aldığında Turna Puan kazandırıyor. Şimdiye kadar 102 puan yani 102 TL biriktirmişim. Biletinizi Turna Puan ile alabiliyorsunuz.

İzmir-İstanbul yönünde 77,98 TL fiyat sundu ve bunun 10 TL’si masraf olarak tahsil ediyor, ancak güzel yanı 8 TL bu uçuştan Turna Puan kazandırıyor. Bu da 1 TL masraf alıyor anlamına gelebilir bu uçuş için. Ödenecek final ücret 69,80 TL ile en iyi fiyatı sunan online uçak bileti satış sitesi oldu.

Axess, CardFinans, Maximum, Paraf ve World Karta 9 taksit yapıyor. Destek hattı telefon 444 82 85. Bu kadar özelliği ve fiyatları veren başka firma olmadığından tek tercihim diyebilirim. Turna.com sitesine şu link üzerinden üye olabilirsiniz.

Gezi-Rehberi-Line

2. Hepfly.com

Ucak-Bileti-Karsilastirma
Uçak Bileti Sitesi

hepfly.com, kullanımı kolay, arayüzü sade, ancak koyu arka fon kullanması ile eksi puan verdiğim bir arama motoru. Ana sayfada herhangi bir içerik sunmuyor. 4 adımda biletinizi alabiliyorsunuz. Kurumsal firmaların mutlaka blog sayfası olması gerektiğini düşünürüm. Ucakbileti.com sitesinin de blog sayfası var ve burada çok farklı konularda bilgiler paylaşılıyor. Hem içerik hem de fotoğraflarda çok özenli olmadıklarını söyleyebilirim.

İzmir-İstanbul yönünde toplamda 77,98 TL fiyat sundu ve bunun 10 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Turna.com ile birlikte bu site de en az hizmet bedeli olan firma olmasıyla takdirimi kazandı. Yine turna.com ile aynı fiyatı vermesine rağmen herhangi bir ek avantaj sunamadığından sıralamada ikinci yeri aldı.

Axess, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf ve World Karta 9 taksit yapıyor. Çağrı merkezi 0850 333 70 70.

Gezi-Rehberi-Line

3. Enuygun.com

Enuygun.com, uçak bileti, otel, kredi, sigorta, mevduat, internet ve GSM fiyat karşılaştırma bilgileri sunuyor. Uçak bileti kategorisinin tasarımı sade ve güzel, ancak yazı tipini değiştirmeleri ve biraz büyütmeleri daha iyi olurdu.

Uçuş yapılan destinasyonlarla ilgili geniş gezi rehberi bilgileri de sunuyor olması çok beğendiğim özelliği. Yaklaşık seyahat mesafesi, uçuş süresi, hava durumu, yerel saat ve şehirdeki popüler havalimanı hakkında kullanışlı bilgiler sunuyor. Destinasyon şehir rehberi bölümü ise çok daha geniş kapsamlı destinasyon gezi rehberi bilgileri ve galeriler içeriyor.

En Uygun Uçak Bileti

İzmir-İstanbul yönünde toplamda 96,98 TL fiyat sundu ve bunun 29 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Üçüncü en yüksek hizmet bedeli alan site oldu ve bu da final bilet fiyatlarına yansıdı. Axess, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf ve World Karta 2-9 ay arasında değişen taksitler yapıyor.

Google’da uçak bileti aramalarında uzun zamandır ilk sırada ve bildiğim kadarıyla Türkiye’nin en çok satan uçak bileti sitesi. Gördüğüm kadarıyla bir üyelik sistemi yok. Sadık müşteri olduğunuzda herhangi bir puan veya avantaj sunmuyor. Telefon 0850 333 95 95.

Gezi-Rehberi-Line

4. Biletbayisi.com

Bilet Bayisi
Bilet Bayisi

Biletbayisi.com, Kocaeli merkezli uçak bileti, otobüs bileti, otel, araç kiralama alanlarında bilet satışı gerçekleştiriyor. Site tasarımı vasat, geliştirilmesi gerekiyor. Destinasyonlar hakkında içerik sunması güzel ama bunların okunabilirliği ve kalitesi düşük. Ana sayfada 2 adet sağlı sollu banner ile kendi reklamlarını yapmaları da bana göre uygun olmamış, gereksiz. Blog sayfası bulunmaması yine eksiklik.

İzmir-İstanbul yönünde toplamda 101.98 TL fiyat sundu ve bunun 34 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Bu karşılaştırma listesindeki siteler içerisinde en yüksek ikinci hizmet bedeli alan site oldu. Destek hattı 0850 302 99 35.

Gezi-Rehberi-Line

5. Alobilethatti.com

Ucak-Bileti-Fiyat-Karsilastirma
Alo Bilet Hattı

Alobilethatti.com, gerek tasarım gerek hız olarak en zayıf siteydi. Sade tasarımın çok önemli olduğu günümüzde buna dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Yine kişisel olarak böylesi kurumsal sitelerin kendi veya diğer hizmetlerinin banner reklamlarını yapmalarını doğru bulmuyorum. Bunu içerik üreterek yapmaları daha makul olurdu.

Blog sayfası link olarak olsa da tıkladığınızda “Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” hatası veriyor. Bu kurumsal bir firmada olmaması gereken bir durum.

İzmir-İstanbul yönünde toplamda 105.98 TL fiyat sundu ve bunun 38 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Bu karşılaştırma listesindeki siteler içerisinde en yüksek hizmet bedeli alan site oldu. Yine en pahalı bilet fiyatını Alobilethatti.com sundu. Axess, Bonus, Maximum ve World Karta 9 taksit yapıyor. Destek hattı 0212 566 22 66

Gezi-Rehberi-Line

Ucuz uçak bileti bulma konusunda daha önce onlarca yazı yazdım. Fırsat buldukça blogumun seyahat rehberi kategorisinin uçak bileti sayfalarında uçak bileti satış hizmeti veren firmaların ve tek tek inceleme yazılarını eklemeye devam edeceğim. Pratik bilgiler ışığında uçak biletini ucuza getirebilirsek, bütçemizi keşfetmeye veya aktivitelere daha çok ayırabiliriz. Bu noktada sizlere katkım olabilirse ne mutlu bana.

55 Yorumlar

  1. Seyahat acentası sahibi olarak blogunuzu düzenli olarak takip etmekten büyük keyif alıyorum. Yazılarınızın kalitesi ve içerik zenginliği gerçekten etkileyici. Teşekkür ederim, harika içerikleriniz için.

  2. Kemal bey öncelikle böylesine yararlı bir paylaşımda bulunduğunuz için elinize, emeğinize sağlık çok değerli ve yararlı bir paylaşım olmuş teşekkür ederiz.yolunuz Rize’ye düşerse sizleri ağırlamaktan onur duyarız.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz