Lizbon

lizbon

🇵🇹 Portekiz’in başkenti Lizbon, Tagus Nehrinin Atlantik Okyanusuna döküldüğü bir noktada kurulu. Avrupanın en batısındaki başkent olan şehir, kıtanın en eski şehirlerinden biri. Lizbon, Portekiz‘in engin ruhunu çok güzel yansıtan bir şehir. Avrupa‘nın klasik rotalarının dışında farklı ve cezbedici bir havaya sahip.

Portekiz’in Lizbon şehrine gitmek için ya Yeşil Pasaport sahibi olmanız ya da Schengen vizesi almanız gerekiyor. Vize Nedir Nasıl Alınır ve Vize Ücretleri Ne Kadar yazılarım vizeler hakkında bilgilendirici yazılarıma göz atabilirsiniz.

🛂 Pasaportunuz henüz yoksa Pasaport Çeşitleri ve Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır yazılarımı okuyun. Yurt dışına çıkarken havalimanında veya sınır kapılarında yurtdışı çıkış harcı ödemeniz gerekiyor.

🏩 Lizbon Otel Tavsiyesi: Lizbon’da SANA Malhoa Hotel‘de kaldım 👍 Şehir merkezine metroyla 15 dakika uzaklıkta kaliteli bir otel. Lost Inn Lisbon Hostel ve Host Bell Rooms&Suites de uygun fiyatlı beğeneceğiniz seçenekler. Lost Lisbon: Chiado House, Boho Guesthouse, Casas na Portuguesa de beğeneceğiniz merkeze yakın Lizbon otelleri.

 Lizbon gezinizde otel dışında konaklama seçeneği olan Airbnb’yi hiç denemediyseniz en az bir defa deneyin. İlk kez Airbnb kullanacaksanız burayı tıklayarak kaydolunca 22€ kazanırsınız. İlk defa booking.com kullanıyorsanız buraya tıklayarak kaydolursanız 15$ indiriminiz olur.

Padrão Dos Descobrimentos

Belem Kâşifler Anıtı: Padrão Dos Descobrimentos

0
Portekiz’in başkenti ve Batı Avrupa'nın en eski kenti Lizbon, Tagus Nehrinin Atlas Okyanusuna açıldığı geniş bir haliçte, yedi tepe üzerine kurulu. Şehir belki eski...
sao orge kalesi

Sao Jorge Kalesi, Lizbon

0
Portekiz'in başkenti Lizbon’un en eski kalelerinden biri olan Sao Jorge Kalesi (Castelo de São Jorge) Alfama bölgesinin tam tepesinde bulunuyor. Şehrin en yüksek tepesinde...
402,366BeğenenlerBeğen
142,815TakipçilerTakip Et
8,789TakipçilerTakip Et