Ana Sayfa İtalya Pompei Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

65331
9
Pompei Genelev
Duvarları bu figürler süslüyor

Pompeii’de ki diğer binaların aksine bu bina seksüelliğin dışa vurumunu çok güçlü bir şekilde yansıtarak tasarlanmış. 2008’deki renovasyon sonrasında halkın ziyaretine açıldı.

Genelevin duvarlarını süsleyen seks figürlerinden bazıları hala net olarak görülebiliyor. Pompei kazılarından ortaya çıkarılan ve nerdeyse kusursuz biçimde korunmuş erotik sembolizm içeren freskler gözler önüne seriliyor.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Önceki blog yazısıOrta Avrupa’nın En Büyüklerinden Elbe Nehri, Dresden
Sonraki blog yazısıBarok Mimari Başyapıtı: Frauenkirche, Dresden
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

9 YORUM

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın