Ana Sayfa İtalya Napoli Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

66199
10

Asiller ve politikacılar müthiş bir zenginlik ve şımarıklık içindeydi. Söylenenlere göre önce yemek yer, daha sonra yediklerini kaz tüylerini kullanıp kusarlardı, bunu daha fazla yiyebilmek için yaparlardı.

Pompei sakinlerinin arşınladıkları caddeler, yaşadıkları evler, inşa ettikleri konutlar, bıraktıkları anıtlar bir yana, onlardan miras kalan yazılı belgeler, özel yaşamlarına girebilmemize, dini inanışları, yürüttükleri ticaret ve yaşama biçimleri hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor.

Pompei-Antik-Kenti-Resimleri
Pompei
Pompei-Duvar-Resimleri
Pompei

Duvarlara yazdıkları şiirler ise, Pompei halkının duyguları konusunda ayrıntılar veriyor. Pompeii’nin erotik resimlerini Napoli Arkeoloji Müzesindeki Gizli Oda Sergisi’nde (Secret Room Exhibit) görmek mümkün. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Sergide fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor.

MaltaFlyista
1
2
3
4
5
6
7
Önceki İçerikKoh Kong Gezi Rehberi, Kamboçya
Sonraki İçerikKamboçya Vizesi Nasıl Alınır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

10 Yorumlar

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz