Ana Sayfa İtalya Napoli Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

66199
10

İnsanlar evrimsel açıdan aşk, ihtiras ve tutku konusunda dünyaya sayısız iz bıraktı. Erotizm veya seks, her dönemde insanların ilgisini çekti. Cinsel duygu ve isteklerine çok düşkün olma durumunun en belirgin yansıması ile Pompeii’nin duvarları içerisinde o dönemde yaşanıyordu. Pompei’den arda kalanlar, 2 bin yıl önce bu Roma şehrinde yaşayanların hayatı konusunda onlarca ipucu veriyor.

‘Erotik’ anlam olarak Yunan mitolojisindeki aşk tanrısı Eros’tan köken alıyor. Aşka tanrısı Eros, Yunan mitolojisinde aşk, seks ve şehvet kölesiydi. Eros İlkçağdan itibaren hem şair hem de ressam ve heykeltıraşların başlıca konularından biri oldu. Aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’in oğlu Eros’un adından üretiler erotik kelimesi cinsellik, aşk ve seksle ilgili şeyleri tanımlamak için kullanıldı.

Erotik Pompei
Geneleve gidiş yönünü gösteren bir yer kabartması
MaltaFlyista
1
2
3
4
5
6
7
Önceki İçerikKoh Kong Gezi Rehberi, Kamboçya
Sonraki İçerikKamboçya Vizesi Nasıl Alınır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

10 Yorumlar

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz