Ana Sayfa İtalya Pompei Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

64177
9
Erotik Pompei
Geneleve gidiş yönünü gösteren bir yer kabartması

İnsanlar evrimsel açıdan aşk, ihtiras ve tutku konusunda dünyaya sayısız iz bıraktı. Erotizm veya seks, her dönemde insanların ilgisini çekti.

Cinsel duygu ve isteklerine çok düşkün olma durumunun en belirgin yansıması ile Pompeii Antik Kenti‘nin duvarları içerisinde o dönemde yaşanıyordu. Pompei’den arda kalanlar, 2 bin yıl önce bu Roma şehrinde yaşayanların hayatı konusunda onlarca ipucu veriyor.

Erotik anlam olarak Yunan mitolojisindeki aşk tanrısı Eros’tan köken alıyor. Aşka tanrısı Eros, Yunan mitolojisinde aşk, seks ve şehvet kölesiydi. Bir söylentiye göre attığı okla insanları birbirine aşık eder ama attığı okun kendisine hiçbir zaman yararı olmaz.

Eros İlkçağdan itibaren hem şair, hem de ressam ve heykeltıraşların başlıca konularından biri oldu. Aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’in oğlu Eros’un adından üretiler erotik kelimesi cinsellik, aşk ve seksle ilgili şeyleri tanımlamak için kullanılıyor.


9 YORUM 💬

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın