Ana Sayfa İtalya Pompei Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

65059
9
Azerbaycan

İtalya’daki Vezüv Yanardağının patlaması ile lavlar altında kalan Pompeii şehri, miladi 63 yılında şiddetli bir zelzele ile yıkılmış, şehrin onarımı bitmeden Vezüv Yanardağı‘nın gazabına uğramıştı. MS 79 yılında volkanik dağdan çıkan metrelerce yükseklikteki lav ve küllerin şehrin üzerine yağmaya başlamıştı.

Gün bitmeden, Vezüv Yanardağından stratosfere 35 kilometre yükselen buluttan volkanik taş toprak yağmış, o an oldukları yerde yakalananlar, şehirle birlikte yerin 25 metre dibine gömülmüştü.

Pompeii Antik Kenti

Pompei’den arda kalanlar, 2 bin yıl önce Pompeii şehrinde yaşayanların hayatı konusunda onlarca ipucu veriyor.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
⇦ Önceki blog yazısıOrta Avrupa’nın En Büyüklerinden Elbe Nehri, Dresden
Sonraki blog yazısı ⇨Barok Mimari Başyapıtı: Frauenkirche, Dresden

9 YORUM 💬

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın