Ana Sayfa İtalya Napoli Erotik Pompeii Şehri

Erotik Pompeii Şehri

66055
10

İtalya’daki Vezüv Yanardağının patlaması ile lavlar altında kalan Pompeii şehri, miladi 63 yılında şiddetli bir zelzele ile yıkılmış, şehrin onarımı bitmeden Vezüv Yanardağı‘nın gazabına uğramıştı. MS 79 yılında volkanik dağdan çıkan metrelerce yükseklikteki lav ve küllerin şehrin üzerine yağmaya başlamıştı. Gün bitmeden, Vezüv Yanardağından stratosfere 35 kilometre yükselen buluttan volkanik taş toprak yağmıştı.

O an oldukları yerde yakalananlar, şehirle birlikte yerin 25 metre dibine gömülmüştü. Pompeii’de, cinsel hazzın metalaştırılmasına yönelik bazı genelevlerinin kalıntılar 2 bin yıl sonra tekrar gün ışığına çıktı. Pompei’den arda kalanlar, 2 bin yıl önce Pompeii şehrinde yaşayanların hayatı konusunda onlarca ipucu veriyor.

Pompeii Antik Kenti
1
2
3
4
5
6
7
Önceki blog yazısıKoh Kong Gezi Rehberi, Kamboçya
Sonraki blog yazısıKamboçya Vizesi Nasıl Alınır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

10 YORUM

    • Sex zevk almak için de yapılır, sadece üremek için değildir. Tsunami felaketini düşünürsek o zaman Allah fakir fukara Endonezyalıları haritadan silmek için gönderdi demektir. Ya da 99 depreminde Allah binlerce masum insanı öldürdü. Jeolojik olayları dinsel ritüellere bağlama binlerce yıllık bir davranış, ilkel çağlardan bu yana hem de.

      • Tabi haklısınız Kuran’da yazmasaydı doğal afet olarak kabul edebilirdik lakin kuran da yazdığı icin bu dogal afeti dinle bağdaştırmak yanlış olmaz derim. Pompeii sehri bulunmadan once nasıl bu sekilde taslasmis insanlardan kuran da bahsedilebilir gerisini siz dusunun.

        • Pompeii şehrinde taşlaşmış insan yok, o tanımlamalar uydurma. Kül kaplamış üzerlerini ve bedenler zamanla içeride çürümüş. O boşluklara alçı akıtarak insanların nasıl öldüklerini göstermişler. Bunu gören de taş kesmiş insanlar diyor, yanlış.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın