uçak bileti

3 Ağustos 2010’da İstanbul’dan Bangkok’a doğru çıkmıştım. Üzerinden tam 550 gün geçmiş! Gezime başladığım ilk ülke olan Tayland’a, Malezya’dan karayolu ile giriş yapmıştım. Anlaşılan çok ağır geziyorum, baksanıza Bangkok’a 39 gün sonra ancak ulaşabilmişim!

550 günlük bu süreyi Tayland, Yeni Zelanda, Fiji, Avustralya, Endonezya, Malezya, Singapur, Borneo ve Filipinler’de geçirdim. Bu zaman içerisinde yine iki defa Malezya ve Singapur’u ziyaret ettim. Ancak 9 ülke ziyaret etmişim.

uçak bileti

Şu anda Tayland’da ne kadar kalacağımı bilmiyorum, ancak 25 Şubat tarihine kadar vizem bulunuyor. Sonrasındaki ülkeler ise Laos, Kamboçya ve Vietnam olacak. Vietnam vize alınması Türk pasaportu için çok zor olan bir ülke. Vietnam vizemi alabilirsem ilk Lao’ya geçip oradan Kamboçya’ya ve Vietnam’a inmeyi düşünüyorum.

Tabi her an her şey değişebilir.  Görelim bakalım rüzgar beni nereye savuracak…

Day 550: Tayland:39, Bangkok, 4 Şubat 2012

Önceki makaleve Bangkok
Sonraki makaleTayland’ın Kutsal Şehri: Ayutthaya
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

1 YORUM

  1. Merhaba Kemal Bey,
    Bangkok’da eşimle beraber iki gün geçireceğiz. İlgili yazılarınızı okudum.Kanal turu yapmak ve yerel pazarları gezmek dışında…
    Nereleri görmeliyiz?
    Teşekkürler,

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here