Kimisinin dünya turu diyeceği ve 550 gündür sürmekte olan seyahatime,3 Ağustos 2010’da İstanbul’dan Bangkok’a tek yön biletle uçarak başlamıştım. Üzerinden tam 550 gün geçmiş! Gezime başladığım ilk ülke olan Tayland’a, birkaç hafta önce Malezya’dan karayolu ile giriş yapmıştım. Anlaşılan çok ağır geziyorum, baksanıza Tayland’a giriş yaptıktan sonra geze geze Bangkok’a 39 gün sonra ancak ulaşabilmişim!

550 günlük bu süreyi Tayland, Yeni Zelanda, Fiji, Avustralya, Endonezya, Malezya, Singapur, Borneo ve Filipinler’de geçirdim. Bu zaman içerisinde yine iki defa Malezya ve Singapur’u ziyaret ettim. Ancak 9 ülke ziyaret etmişim.

malta

Şu anda Tayland’da ne kadar kalacağımı bilmiyorum, ancak 25 Şubat tarihine kadar vizem bulunuyor. Sonrasındaki ülkeler ise Laos, Kamboçya ve Vietnam olacak. Vietnam vize alınması Türk pasaportu için çok zor olan bir ülke. Vietnam vizemi alabilirsem ilk Lao’ya geçip oradan Kamboçya’ya ve Vietnam’a inmeyi düşünüyorum.

       

Tabi her an her şey değişebilir. Görelim bakalım rüzgar beni nereye savuracak…

Day 550: Tayland:39, Bangkok, 4 Şubat 2012

1 YORUM

  1. Merhaba Kemal Bey,
    Bangkok’da eşimle beraber iki gün geçireceğiz. İlgili yazılarınızı okudum.Kanal turu yapmak ve yerel pazarları gezmek dışında…
    Nereleri görmeliyiz?
    Teşekkürler,

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın