Bir çok kişi çocukla seyahate çıkmanın zor olduğunu söylüyor. Önce çocuğun büyümesi bekleniyor, ya da sadece yakın çevredeki rotalara seyahat ediliyor. Oysa çocukla seyahat etmenin de püf noktaları olduğunu ve bunlar öğrenilirse seyahati daha keyifli yapmanın mümkün olduğunun ispatı çiftler ve anne blog yazarlarımız da var. Ben susayım, onlara kulak verin.

Takip Edilesi 10 Çocukla Gezi Bloggeri

Gezginleri severiz, ailecek ve bebekle gezenleri daha çok severiz. Seyahatlerine ortak olmak ve birbirinden değerli bilgiler alabilmek için sosyal medya hesaplarını takip edin.

Beni de takip etmeyi unutmayın: instagram.com/yoldaolmak

1. Seyahatperest

https://www.instagram.com/p/BJAL_jeh7WC/

Malta

Özge Lokmanhekim, her parmağında bir yetenek olan bir gezgin anne. 2012’de anne olduktan sonra mesleği olan avukatlığı bırakıyor. Yakın zamanda “Kemal’in Londra Günlüğü” adlı resimli Türkiye’nin belki de ilk ve tek çocuk gezi kitabı yayımlandı. Milliyet’te annelik hakkında ipuçları ve deneyimler paylaşıyor. Çocuklarımızla keyifli bir gün geçirelim ve şehri birlikte keşfedelim diye şehrin en çocuksu halini sunan sehrincocukhali.com adlı web sitesinin de yaratıcısı. Takip edin.

seyahatperest.com ⇔ facebook.com/seyahatperest

YO-Line2. Minik Gezgin: İnci, Soner ve Tibet

https://www.instagram.com/p/BAPh9Z7D3UR/

Güzel bir ailenin bisikletle yol hikayelerini takip etmek nasıl bir fikir? Soner ve İnci İznik’te yaşayan öğretmen bir çift. Oğulları Tibet Çınar yani nam-ı diğer minik gezgin yolda büyüdü desek daha doğru olur. Bisikletin ve doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan ailenin yol hikayelerini takip edin.

minikgezgin.com ⇔ facebook.com/1MinikGezgin

YO-Line

3. Löplöpçüler: Özenç ve Semih 

https://www.instagram.com/p/BA6hC9ShzRJ/

Konu yemek olunca Özenç ve Semih bu konuda üstadımızdırlar. Kendisi mühendis olan Semih’in işinden dolayı bir süre Malezya’da Cameron Highlands‘de yaşamalarına da vesile olmuştum. Şu sıralar ailemiz yine iş dolayısı ile Namibya’da yaşıyor. Yeme içme kültüründe ufkunuzu açacak bloglarını ziyaret edin.

loplopculer.com ⇔ facebook.com/loplopculer

YO-Line

4. Gümüş Pusula: Hande, Talha ve Ela

https://www.instagram.com/p/_l7dW2R80q/

Gezip gördükleri yerleri, Talha’nın objektifiyle  Hande’nin kalemini harmanlayıp Gümüş Pusula’da paylaşıyorlar. Gezginler için bir rehber niteliğinde olan site büyük keyif alarak yaptıkları dünyayı gezme serüvenlerinin bir meyvesi. Ailecek dünyanın ilginç ve göz alıcı yerlerinde sürekli hareket halinde olduklarından instagramda güzel fotoğraflar paylaşıyorlar.

gumuspusula.com ⇔ facebook.com/gumuspusula

YO-Line

5. Gezen Anne: Embiye

https://www.instagram.com/p/_-IDi-tL4t/

Embiye Ülgen, Bulgaristan’da bir köyde geçen mutlu bir çocukluk sonrasında 11 yaşında Türkiye’ye gelmiş bir gıda mühendisi. Kariyer hayatına ara vererek, benim gibi, tam zamanlı bloggerlik yapıyor artık. Ailesi ve çocuklarıyla birlikte geziyor, gözlemliyor ve yazıyor. “Gezmek benim için bir tutku” diye bloggeri takip edin.

gezenanne.com ⇔ facebook.com/GezenAnne

YO-Line

6. Dünyayı Geziyorum:  Özlem ve Yasin

https://www.instagram.com/p/BBegC0lOJDy/

Özlem ve eşi Yasin ile Ürdün’ün Akabe şehrinde tanışmış ve birlikte Petra ve Wadi Rum‘u gezmiştik. Aileye sonradan çocukları Yakupcan dahil oldu. Kanal 7’de yayın hayatını sürdüren Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programı birbirinden farklı ülkelerde çekiliyor. Yasin yönetmen ve kameraman olarak katkı sunarken Özlem kucağında Yakupcan ile sunuculuk yapıyor.

dunyayigeziyorum.tv ⇔ facebook.com/dunyayigeziyorum

YO-Line

7. Gezgin Anne: Deniz

https://www.instagram.com/p/BBA8gExy6C2/

“Bebekli tatiller ve gezmeler devridir artık! Kırkı çıkmadan kapıdan dışarı adım atmayan annelerin devri bitti. Ben bebeğimle her yere giderim; okuduklarımı, öğrendiklerimi, yaşadıklarımı yazarım. Deneyimlerimi paylaşarak başkalarına da cesaret veririm belki” diye yazıyor Deniz. Biri bebek iki çocuğuyla çıktığı seyahatlerinden edindiği deneyimleri blogunda yazıyor.

gezginanne.com ⇔ facebook.com/gezginanne

YO-Line

8. Gezenti Anne: Özlem

https://www.instagram.com/p/_hLYAkDvcu/

Özlem, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunu. Görmediği yerleri gezmeyi, tatmadığı lezzetleri denemeyi ve keşfettiği her şeyi paylaşmayı çok seven, bir kız bir oğlan 7 yaşında ikizleri olan bir anne. 15 yıllık çalışma hayatı boyunca eşiyle birlikte, çocukların öncesinde ve sonrasında 44 ülke ve 154 şehir gezmiş. 2015’te kurumsal hayatla veda edip, gezmeye devam ediyor.

gezentianne.com ⇔ facebook.com/gezentigurmeanne

YO-Line

9. Çocukla Geziyorum: Behiye Işın

https://www.instagram.com/p/BBiPiqTolmi/

Şehir planlamacısı Behiye Işın, emekli olduktan sonra kendisini bloguna adamış bir gezgin. Ailesiyle yaptığı gezileri blogunda paylaşıyor. Tutkulu seyahat etme keyfini çocuklarına da kazandırmaya çalışıyor.

cocuklageziyorum.com ⇔ facebook.com/Çocukla-GeziyorumYO-Line

10. Gizem Akkan

https://www.instagram.com/p/-a7MO6rf6p/

Mekatronik ve otomasyon mühendisi Gizem İsveç’te yaşıyor. Farklı ülkeler görmeyi, doğa yürüyüşlerini, modayı takip etmeyi, her gün yeni şeyler öğrenmeyi ve tüm bunlar hakkında yazmayı seviyor.

gizemakkan.com ⇔ facebook.com/Gizem-Akkan

Çocukla ve/veya ailecek seyahat eden gezgin bloggerleri listelemeye çalıştım. Benim bilmediğim, gözden kaçırdığım çocukla gezi blogları varsa  yorum kısmına çekinmeden önerilerini yazın lütfen.

22 Yorumlar

  1. Oldukça etkileyici yazı. Başarılı şekilde kaleme alınmış. Başarılı kişiliklerin yetiştirilmesi için ebeveynlerin üzerine çok görev düşüyor.

    Bütün güzellikler çocuklarla olsun.

  2. Yazıyı baştan sona okudum çok güzel ve eğlenceli bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık. En çokda hoşuma giden okuyucuların kendi hayatlarından verdiği örneker hepsi takdire şayan.. Anne babalar için motive edici sözler.. Genelde her evli çiftin ortak kullandığı cümle (çocukla gezmek zor) artık gezemiyorum gibi sözler.. Bakın gezen nasıl da gezebiliyor? Birazda istemek lazım istenilirse hiçte zor olmaz..

    Sağlıkla huzurla kalın…
    https://www.faydalari.com/

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz