Büyük Yalçın Oteli, Mersin merkezde yer alan bir şehir oteli. Bir yanda Anadolu’nun en eski yerleşim yerleşimlerinden Yumuktepe, bir yanda ‘güneş’ anlamına gelen Soli Antik Kenti gibi tarihi zenginliklere ev sahipliği yapan Mersin, 320 km kıyı şeridi ve bunu süsleyen plajları, çok sayıdaki antik kenti, tarihsel zenginlikleri ve portakal çiçeği kokan sokaklarıyla görülmeye değer bir şehir.

Mayıs ayındaki Mersin seyahatimde ziyaret ettiğim otellerden birisi de, gerek iş, gerekse de tatil için Mersin’i ziyaret edenleri ağırlayan Büyük Yalçın Oteli oldu. Mersin otelleri içerisinde tercih edebileceğiniz Büyük Yalçın Oteli, Adana Havalimanına 60 km uzaklıkta yer alıyor.

Buyuk Yalcin Mersin

Büyük Yalçın Otel, Mersin

Büyük Yalçın Otel, tarihi ve kültürel zenginliğin merkezi Mersin’de, bir aile işletmesi olarak 86 standart, 2 VIP, 1 aile odası, 1 engelli olmak üzere 90 odasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Hotel Büyük Yalçın’ın restoranında geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra uluslararası mutfak menülerinden leziz yemekler sunuluyor. Ayrıca Yalçın Café’de gün boyu fırından yeni çıkmış hamur işleri yanında ve fast food ürünler de ikram ediliyor.

Malta

Döviz bozdurma, araç veya bisiklet kiralama hizmeti de otelde sunuluyor. Yürüme mesafesinde birçok mağaza, restoran ve bar bulunuyor.

Mersin Otelleri, Yalcin Otel
Büyük Yalçın Otel

Büyük Yalçın Hotel, Atatürk Parkı’na ve Akdeniz‘in sahiline arabayla 5 dakika uzaklıkta yer alıyor.

G.M.K Bulvarı, Turgut Türkalp Mahallesi 79001 Sok. No:21 Mersin
info@buyukyalcinhotel.com Tel: 0 324 226 35 25  www.buyukyalcinhotel.com

Akdeniz’in gözde şehirlerden Mersin’in kumsallarında yüzmek, tarihi kentlerini görmek ve mis gibi narenciye kokusunu içinize çekmek istediğinizde, şehir oteli tercih edecekler için Atlıhan Otel. Merkezi bir yerdeki konum, konforlu odalar, kaliteli hizmet ve ayrıca uygun fiyatını da eklemeli.

Buyuk Yalcin Oteli

Mersin gezilecek yerler o kadar çok ki 9 günlük gezimde ancak bir kısmını görebildim. Görmenizi tavsiye edeceğim Soli Viranşehir Antik Kenti, Anemurium Antik Kenti, Olba Antik Kenti, UzuncaburçYumuktepe HöyüğüKanlıdivane ziyaret edilecek yerler arasında yer alıyor.

Mutlaka Tarsus’a uğrayın; deniz, güneş ve kum hasretindeyseniz Kızkalesi, Kargıpınarı, Mersin Ayaş, Silifke, Taşucu, Atakent Susanoğlu ve Narlıkuyu’yu ve plajlarını ziyaret edin. Mersin Ulu Camii, Eshab-ı Kehf, Aya Tekla Kilisesi başta olmak üzere, Cambazlı Kilisesi, Alahan Manastırı görmenizi önerdiğim dini yapılardan bazıları. Mamure Kalesi ve Kızkalesi görülecek yerler arasında yer alıyor.

1 Yorum

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz