Pattaya Gece Hayatı: Ünlü Walking Street

Pattaya Gece Hayatı: Ünlü Walking Street

17 Nisan 2013, 15:55 

Pattaya gece hayatı, Güney Asya’nın en ünlü gece hayatını temsil ediyor. Dünyaca meşhur Tayland gece hayatıPattaya şehrinde, oldukça kalabalık olan Walking Street’te hayat buluyor. Eğlencenin kalbi Walking Street’te onlarca top klas bar, disko, restoran ve striptiz barlar bulunuyor. Gay, ladyboy (transexüel) barlar da yol boyunca uzanıyor. Gece 10 gibi başlayan haraketlilik sabaha kadar sürüyor.

Başımın üstünden dönen renkli ışıklar, kulağımda insanın içini kıpır kıpır eden müzik, elimde biram gözlerim kapalı dans ediyordum. Gözlerimi kapadığımda bir zaman kayması yaşamıştım. Dudağımın kenarında bir gülümsemeyle gözlerimi açtığımda nerede olduğumu hatırladım, pistin ortasında dans ediyordum. Sarhoştum, ancak bu bildiğimiz sarhoşluk değildi; yaptığım ve yapacağım şeyleri düşünerek keyiften gelen bir sarhoşluk haliydi. Geçmişte kalan stresli bir yaşamım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmişti. Geçen yıl bu zamanlar, belirsiz bir gelecek endişesi ile  yoğun bir iş dünyasında hayatımı sürdürmeye çalışırken şimdi geçmişle bağları koparmış bir başka coğrafyada bambaşka bir atmosfer soluyordum.

Geçmişten günümüze geldiğimde iri gözleri ve gülümseyen yüzüyle çok çekici bir kız burnumun ucunda, gözlerini bana dikmiş dans ediyordu. Sadece Pattaya’nın değil Güney Doğu Asya’nın en iyi diskolarından biri olan Mixx’de yüksek desibelde çalan Pitbull şarkılarının arasında kırık İngilizcesiyle Joi ile konuşmaya başladım. 23 yaşındaydı ve 6 yaşında oğlu vardı. Joi gibi birçok Thaili kız, sex turizmi için Pattaya’ya gelen farang (beyaz) müşterilerinin peşindeydiler.

Pattaya-Geceleri-Nights-Tayland

Pattaya Geceleri – Tayland

Pattaya Walking Street

Birbirinden güzel ve seksi kızları, tansiyon yükseltici şovları, bar eğlenceleri ile Soi 13 ve Soi 16 arasında Pattaya’nın en popüler mekânlarının uzandığı Walking Street, 50’den fazla striptiz, gay ve ladyboy barları, masaj salonları ile eğlencenin ve gece hayatının kalbinin attığı yer. Akşam 18.00-02.00 arası sokaklar trafiğe kapatılınca atmosfer ve renkler hemen değişiyor ve Sin City Pattaya’nın diğer yüzü (dark side) ortaya çıkıyor. Tüm fantezileri ve çılgınlıklarıyla Tayland gece hayatı, gün batımından gün doğumuna kadar bu sokak boyunca yaşanıyor.

Kıyı boyunca uzanan Beach Road’dan yürüyerek Walking Street’e gelip de kocaman ve göz kamaştırıcı neon tabelalar altında yürüdüğüm de, bu sokakta geçen yıl ne kadar çok eğlendiğim aklıma geldi. Geçen yıl birkaç arkadaş ile gelmiş olduğum bu caddede, bar ve diskolardan yükselen sesler arasında kalabalığın içerisinde bu defa yalnız yürüyordum.

Pattaya-Kızları-Gece-Hayatı-Thailand-Girls

Walking Street, Pattaya

Pattaya-Gece-Hayatı-Thailand-Kızlar

Müşterileri disco veya bara davet eden Thaili kızlar, Pattaya Geceleri

Jack Sparrow kostümü içerisinde birisi, etrafını saran kalabalığın ortasında yine geçen yılki gibi elindeki toplarla sihirli şovunu yapıyordu. Belki 5 yaşlarında olan lastik kız babasının gözetiminde, minik vücudunu  şekilden şekile sokarak insanları şaşırtırken; diğer yanda kovboy kıyafetiyle sokağın müdavimi bir Thaili, insanların şaşkın bakışları altında sihirli parmaklarıyla iskambil kâğıtlarını havada pervane gibi uçurtuyordu.

Cadde boyunca uzanan bar ve discolar arasına serpilmiş lüks ve kaliteli restoranlarda, baştan çıkartıcı deniz ürünleri lezzetlerini dünyanın diğer yerlerinden çok daha ucuza bulabilmek mümkün. Aynı şekilde Pattaya gece hayatı maliyeti, Bangkok, Koh Samui, Phuket gibi diğer gece hayatıyla ünlü popüler Tayland şehir ve adalarına göre çok daha makul olduğu söylenebilir.

Walking-Street-Pattaya-Tayland-Thailand

Pattaya gece hayatı ünlü Sokağı: Walking-Street, Pattaya,Tayland

Pattaya Bar Kızları

Pattaya gece hayatında, Beer Bar veya Bar-Beer olarak adlandırılan barlar çok popüler. Bu barlarda çalışan ve bar girls olarak adlandırılan kızlar siz içkinizi içerken size eşlik ediyorlar. Bu tür barlarda kısacık mini etekleri ve derin dekolteli kızlarla bilardo oynanabiliyor. Çoğunlukla İkinci Cadde, Soi Buakhao ve yine şehrin birçok yerinde bu barlardan yüzlercesini görebilmek mümkün. Barda çalışan, müşteriyi eğlendirip onun barda daha uzun süre kalmasını ve daha çok içki içmesini teşvik eden hostes veya dans eden kızlar bulunuyor. Bunlardan biriyle bar dışında arkadaşlık etmek isteyenler Bar Fine olarak adlandırılan bir ücreti ödemek zorunda. Tayland ve Filipinler gibi ülkelerde bu uygulamaya rastlamak mümkün.

Mamasan olarak adlandırılan, her barın bar-kızlarından sorumlu bir kadın patronu bulunuyor. Çoğunlukla yaşlı olan mamasanlar, iyi İngilizce konuşabiliyor. Bar kızlarına işlerini daha iyi yapabilmeleri için öğretmenlik, eğitmenlik yapıyor. Tabi aynı zamanda para ve kota işlerine de bakıyor. Barda çalışan her kız aylık olarak belli bir miktarda içkiyi satmak zorunda. Eğer bu bar kızları, müşterilerine daha fazla içki satamazlarsa, patronları tarafından müşterileriyle dışarı çıkıp daha çok para kazandırmaya zorlanıyorlar.

Pattaya Beach Road

Eğitimsiz, fiziksel olarak çok da çekici olmayan ve İngilizceleri yetersiz olan kızlar gün batımına yakın Beach Road boyunca kendilerini göstermeye başlıyor. 500 Baht (30TL) gibi rakamlarla kısa süreli sex için müşterilerini bekleyen bu kızların kimi zaman yanlarında gerçek Thaili sevgilileri olabiliyor. Bazen kızın yakınlarında durabilen boyfriend, kız arkadaşı farang (thai dilinde beyaz insanlar-argo) müşterilerini beklerken onları motive ediyor.

Pattaya-Beach-Street-Thailand

Pattaya Beach Street’te müşteri bekleyen Thaili kızlar

Çoğu, Tayland’ın oldukça olan fakir kuzey bölgesinde yer alan Isaan’dan olan kızlar, köylü ve eğitimsiz olduklarından genellikle ikinci sınıf insanlar olarak kabul ediliyorlar. Thaili erkeklerle çoğunlukla kötü tecrübeli ilişkiye sahip olan bu kızlar, otobüse binip Pattaya ve Phuket gibi yerlere geldiklerinin ertesi gününde para kazanmaya başlayabiliyorlar. Yanlış bilinenin aksine bar kızlarının çoğu gönüllü veya ailelerinin yönlendirmesiyle bu işi tercih ediyorlar.

Pattaya Gece Hayatı: Disko ve Barlar

Pattaya’da disco demek burada sadece dans pistine sahip olan bir yer demek değildir. Yüksek teknolojili ses ve görüntü sistemlerinin kullanıldığı discolar, dünyaca ünlü ödüllü DJ’lerin elinden çıkan müzikler, etkileyici ışıklandırma sistemleri, ustaca hazırlanmış video mixleri gösteren kocaman LCD ekranlar ve rahat bir atmosfer sunan dekorasyonlarıyla eğlence seven müşterilerini kendisine bağlıyor. Pattaya gece hayatının kalbi, uluslararası buluşma noktası olan Pattaya Walking Street’te Tonys, Marine Disco, Lucifer, Alcazar, Club insomniaWalking Street Bar ve Mixx Discotheque bunların en popülerleri. Bazıları giriş için ücret talep edebiliyor.

Tony’s Club özellikle Türk, Arap, İranlı müşterilerini hedefliyor. Bunları VIP müşteri kategorisinde ağırlayan club, bazı ülke vatandaşlarından ise giriş ücreti alıyor. Girişinde ve duvarlarında Türk bayrakları asılı ve Gülşen, Serdar Ortaç gibi sanatçılardan Türkçe şarkılar da çalıyorlar. Türkiye’den binlerce kilometre uzağa eğlenmeye gidip de Türkçe şarkılar çalan bir bara gitmek komedi olur sanırım.

Pattaya-Discos-Bars-Walking-Street-Tayland

Pattaya Geceleri: Mixx Disco

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya Gece Hayatı Disco

Hiçbir şeyin sanki umursanmadığı gibi görünen, Dünya’nın en ünlü gece hayatı şehirlerinden biri olan Pattaya’da aslında bu çılgın gece hayatının çok daha ötesi var. Bu farklı şehir, dünyanın çok farklı yerinden Pattaya turu yapmaya gelenlere çok zengin aktiviteler vaat ediyor. Kimi zaman şehrin kalabalığından kaçıp kendinizi Mercan Adası’nın turkuaz sularına atıp bir kenarda manzaraya dalabilirsiniz, kimi zaman ise az kişinin olduğu tenha sokak arası kafelerinde huzur içerisinde nargilenizi ve kahvenizi içebilirsiniz.

Bildik şehir ve gece hayatı kavramından uzak bu dünyada, farklı ülkelerden gelen insanların arasına karışıp, geçmişe dair her şeyi geride bırakıp anı yaşamak benim yaptığım şeydi. Parti hayvanı değilim, ancak bu ilginç şehirde beni sarmalayan atmosferin içerisine dalıp, anın keyfini dibine kadar çıkarmak iyi fikirdi, ben de onu yaptım.

Pattaya-Rehberi

Tayland uçak bileti bulmak için Skyscanner gibi uçak biletlerini kıyaslayabileceğiniz sitelere göz atabilirsiniz. Skyscanner, ucuz uçak bileti bulmak için benim seyahatlerimde sıkça başvurduğum bir kaynak.

Pattaya hakkında daha detaylı kaynaklar

Pattaya-Eglence-Yerleri Pattaya- geceleri Pattaya kizlari Pattaya-hakkinda-bilgi

*Bu yazı Dipnot Tablet’te yayınlanmıştır.

Day 5: Tayland:4, Pattaya. 7 Ağustos 2010

E-Posta listeme ücretsiz üye olun. Bedeva tatil yakalama şansı fırsatlarından ve seyahat ipuçlarından haberdar olun!

Görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazmayı unutmayın lütfen!
Facebook Yoldaolmak sayfasını takip edin! 
Positano-Yapilacak-Seyler
Baş harfleri büyük ve Türkçe olarak ad ve soyadınızı girin. Mailinize gelen onay linkini tıklayın. Maili almadıysanız spam kutusuna bakın.

Yeni yazıları eposta ile almak için abone olun. Onay maili almadıysanız epostanızın junk klasörüne bakın.

Feedburner

37 YORUM YAPILMIŞ

 1. Lütfen, Pattaya ve Tayland ile ilgili sorularınızı veya organizasyonlarınızı pattayarehberi.com sitesindeki TAYLAND FORUM sayfasından yapınız.

  Sorularınızı ise sorucevap.yoldaolmak.com sayfasından sorabilirsiniz.

  Yorum kısmında sadece deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kurala uymayan yorumlar onaylanmayabilir. Yorum ve önerileriniz çok için teşekkürler.

 2. Kazem Polat says:

  8 ay önce gitmeye karar verdim, 5 ay önce gidiş dönüş biletimi aldım. 2 gün sonra da yola çıkıyorum. Yanlız gidiyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum :) 8 aydır araştırma yaptım, fakat gitme günü yaklaştı. Tedirginim daha önce giden biri de yok tanıdıklarımdan moral verecek. Bilgi verecek, yani gaz verecek biri arıyorum. Bi el atın şu garibe lütfen :)

 3. Merhaba, önümüzdeki haziran veya temmuz ayında tek başıma pattaya ya gitmeyi planlıyorum. 8- 10 günlük full gece hayatı + uçak gidiş – dönüş için 4000 TL yeterli olurmu?

 4. Murat YILMAZ says:

  Pattaya’ya önümüzdeki 2 – 3 ay içerisinde gitmek istiyorum. Daha önce hiç gitmedim ve yalnız gitmeye çekiniyorum. Benimle gitmek isteyen olursa seve seve eşlik edebilirim. Kafa dengi biriyimdir. Tarih konusuna uyarım benimle gelecek arkadaşların gitmek istediği tarih olabilir. İlgilenen olursa cebimden ulaşabiilir. 0533 4870756 Saygılar

 5. Kemal bey öncelikle yazılarınız harika. Betimlemelerinizi okurken sanki o anı ben yaşıyor gibiyim. Ben de önümüzdeki sene Pattaya’ya gitmek için para biriktiriyorum. Tabii ki gece hayatı için, ancak merak ettiğim tur şirketiyle değil bağımsız gitmeyi istiyorum ve 10-15 gün kalmak istiyorum. Bana toplam yol parası dahil ne kadara mal olur? Bir de en büyük korkum orda hastalık kapmak AIDS mesala. Halkın %2 si AIDS’li diye okudum. Yani 70 milyonun 14 milyonu hasta. Ne kadar korunsakta risk var. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

  • 70 milyonun 2% si 1.4 milyon eder :) Sen de geri kalanini secersin. Onlarin hepsi senin yolunu gozlemekte. Amacin gece hayatiysa, yol parasi verip ta oralara gitmeye gerek yok, burdaki Thailere bak.

  • Trakya’da Edirne, Kırklareli, Tekirdağ’da veya Eskişehir, İzmir’de 1 hafta takıl, gör yerli gece hayatı ve Walking Street’i.

 6. Cahit Uzer says:

  Ben de ilk defa gitmeyi dusunenlerdenım ve hazırım. Sonunda gıtmeyı dusunuyorum. Sızce tarıh ıyı mı? Turla değil de, kendımız gıtsek daha mı ıyı olur sızce ? Yardımcı olursanız sevınırım.

  • İmkan ve zamanınıza varsa hangi tarih olursa olsun gidebilirsiniz. Tarih vermemişsiniz. Bize göre yaz dönemlerinde Pattaya hava durumu yağışlı geçebiliyor. Ama sorun değildir, yağmurlar kısa sürer ve sonrasında güneş açar.

   İster turla gidin, ister kendiniz. Bazen turla gitmek uygun uçak bileti ve konaklama avantajı ile uygun bir fiyat olabiliyor. Ama uçak biletinizi zamanında uygun olırsanız ve yine uygun otel ayarlarsanız rahatlıkla kendiniz de gidebilirsiniz. Temel düzeyde İngilizce olması iyidir. Hiç dil bilmeseniz de bir yol yordam bilmek yeterli.

   • Cahit Uzer says:

    Tarih olarak hazıran sonunu dusunuyorum ama arkadaslarım aklımı celmek uzere bodrum a gıdelm dıyolar ama sıkıldım ordanda artık her sene aynı yer yurt dısı daha hareketlı gelıyo bana bıde turla gıdıldıgınde acaba gece hayatı nasıl oluyodur yoksa gece kendımız mı cıkıp eglenıyoruz ?

    • Aradığın her türlü Pattaya ve Tayland hakkında bilgi şurada: http://pattayarehberi.com/pattaya/pattaya-gece-hayati

    • Eğer yurt dışı tecrübeniz yoksa tek başınıza gitmeyin. Turla giderseniz, rehber gece hayatına karışmaz,kendiniz takılırsınız. Yok illa rehber yardımı isterseniz, rehberin insafına göre takılırsınız :)yani rehber hangi mekandan komisyon alıyorsa oraya götürür sizi. Gerçi Tayland’da herkes böyle:) yalnız türk tur firmalarının rehberleri bu konuda çok acımasız.

     Biz geçen yıllarda bir tur firması ile Bangkok’a gitmiştik. Yediğimiz kazıkların boyutunu, ikinci sefer kendi başımıza gittiğimizde anladık :) Ücreti 3 dolar ile 10 dolar arasında değişen bir saatlik Thai masajı için 25 Euro para ödettiler, artık gerisini siz düşünün :) Çok ünlü diye tanıttıkları bir balıkçıya götürmek için (sadece götürmek için, yemek hariç) yine 25 Euro para istemişlerdi. Turla giderseniz, gitmeden evvel ordaki meşhur yerlerin isimlerini ve fiyatlarını öğrenmeye çalışın. Gittiğinizde daha ekonomik gezme imkanınız olur.

 7. Ali Erhan Ateş says:

  Yazı ve bilgiler için teşekkürler. Çok işime yaradı. Yorumlar kısmında da sayfaki kadar bilgi buldum :) Allah razı olsun. Takipteyiz.

 8. Param olsa giderdim, ama maalesef parasızlıktan kendi ülkemi bile doğru dürüst gezemedim.
  Resimdeki kız da ne kadar güzel öyle! Bizim kızlar, bunların yanında çirkin kalıyor.

  • Thailerde kapris yok, polisi bile sana saygı gösteriyor. Resimde gördüğün yer Cocconat Beach.

 9. Pattaya’ya gidenler Coral Adasına muhakkak gidin. Mercan Adası diyorlar. Beyaz plaj, rengi çok güzel deniz ve orman. Ama çok kalabalık. Ben çok beğendim.

  Sri racha Tiger Zoo adında bir de hayvanat bahçesi var, tavsiye ederim. Burada kaplanlar da görülebilir. Gece hayatını anlatmama gerek yok ;)

  • Aynen katılıyorum. beyaz kumları ve turkuaz deniziyle Mercan Adası çok güzeldir, yalnız çok da kalabalıktır. Bembeyaz, pudra gibi kumsalı ilginç gelebilir.

 10. Geçen yıl yalnız gitmiştim Tayland’a. Mart ayı içinde Tayland’a ikinci kez gideceğim ve 2 hafta kalmayı düşünüyorum. Mart ayında gitmeyi düşünen arkadaşlar varsa eğer birlikte gidebiliriz. Önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Mail veya telefonla bana ulaşabilirsiniz.

 11. Ali Seckin says:

  Merhabalar.
  Yazılarınızı dikkatle ve hiç kaçırmadan okumaya çalışıyorum bir solukta. Tüm hayatım boyunca Thailand gibi bir yer görmedim ve böyle bir tatil yapmadığımı farkettim gidince.

  Ocak 2013 te 8 günlüğüne Thailand’ta yaşadığım tatil unutulmazdı. 5 gün Pattaya da 3 gün de Phuket rüya gibiydi sanki. Nerdeyse hiç uyumadan güneşin, denizin, eğlencenin ve bu sürekli gülen yüzlü insanların bana yaşattığı huzuru ve özgürlüğü tarif etmem mümkün değil. Pattaya’daki eğlenceli gece hayatı yaşanıp görülmeli derim. Phuket’te adalarda bulduğunuz doğa sizi sanki alıp götürüyor.

  Her şeyden önce gece hayatının bu kadar hareketli olup da bu kadar güvenli olduğu başka bir yer varmı bilemedim. 8 gün boyunca bir kere bile bir kavga bir gürültü görmedim. Fiyatlar inanılmaz ucuz. Türkiyede bu kadar güzel ve bu kadar ucuz tatil yapmanız mümkün değil. Muhteşem Thai yemeklerini mutlaka denemelisiniz. Açıkçası Kemal Bey zaten söylenebilecek her şeyi yazmış :) Kendisine bunun için sonsuz teşekkürler. Bundan sonrasını gidip yaşamalısınız derim :)

  Thailand bana özgürlüğün ve huzurun ne olduğunu anlattı. Hayatımın en zor zamanlarında çıktığım bu tatil hayatın ne kadar değerli olduğunu, istenirse özgürlüğü ve mutlu olabilmeyi keşfetmemi sağladı. O fakir insanların yüzünden bu gülümseme hiç eksik olmaz mı!

  Daha yeni gelmiş olmama rağmen o huzuru şimdiden çok özledim ve en kısa zamanda yeniden gitmek için planlarımı yapmaya başladım.

  Mutlaka gidin ve görün pişman olmayacaksınız…

  • Tayland Güney Asya seyahati planlayanlar için ana merkez gibi. Turizm için yıllardır çok yatırımlar yapılmış ve halk oldukça bilinçli. Ülkeni her bir köşesi turist ziyaretine müsait. Asıl ilginç olan bu ülkede yağayan expatlar.

   Dünya genelinde, yaşanacak en iyi ülkeler sıralamasında her zaman Tayşand var. Yaşanacak en iyi şehirler sırlamasında ise Bangkok, Chiang Mai, Phuket ve diğer Tayland şehirleri yer bulabiliyor.

   Doğası güzel, olağanüstü tropik adaları, egzotik kumsalları var. Konaklama ucuz, yeme içme ucuz. İsteyen Hilton’a 200 dolar verir kalır, isteyen onunla aynı plajı paylaşan guest house 20 lira verip kalır… böylesi seçenekler de sunuyor.

   Bangkok gece hayatı zaten çok ünlü. Pattaya gece hayatı ise sınır tanımıyor… Kısaca ne aranırsa bulunabilecek bir yer. İster balayı için gidilsin, ister tatil, ister macera veya gece hayatı… herkese istediğini sunan bir ülke..

 12. Muzzy Angelov says:

  Kasim ayi gibi gitmeyi dusunuyorum ama Bangkok ve Phuket Adasi’daki hoteller nasil fiyat olarak? Temiz bir hotele gunluk kac para harcamak gerek? Ayrica onerebileceginiz kaliteli yerler var mi? Bangkok, Phuket veya Pattaya’da tesekkurler ;)

  • Hem bangkok hem de Phuket için her bütçeye ve zevke göre otel seçenekleri var. Hemen her yerde çok olay otel bulunabiliyor. Ortalama 1000 Thai bahtına temiz bir otel bulunabiliyor, 2000 baht üzerine ise lüks oteller var. Agoda, hostelworld, trivago gibi otel arama motoru ile arama yapabilirsiniz.

 13. Gokhan Dogan says:

  Hocam tenhalara girmedigin surece guven konusunda iciniz rahat olsun :) Fiyat konusunda turlar daha hesapli olabiliyor. Turla gidip tek takilabilirsin. Turlar genelde bilindik yerleri gezdirip fahis ucret talep ediyorlar. Orjinal yerler gormek icin ilk gunden Thaili bir kız arkadas edinmeni tavsiye ederim. Biz bu yontemle tur operatorlerinin dahi bilmedigi orjinal mekanlar kesfettik.

  Mesela Pattaya’ya 40 dk mesafede bir hayvanat bahcesi var ki gorulmeye deger. Golf arabasiyla geziliyor. Basi bos gezinen kucuk maymunlar esliginde 3 gun gezsen bitiremezsin. Pattaya’ya cok uzak olmayan cok enteresan halk pazarlarinda, restorantlarin 3 te 1 fiyatina yemek ziyafeti cekebilirsiniz. Yine benzer pazarlardan AVMlerden daha uygun fiyata alisveris yapabilirsiniz. Bu pazarlarin en buyuk musterileri yerli halk ve Rus’lar. Zaten Pattaya’da o kadar cok Rus var ki, yazilarin hepsini Rusca yapsalar Taylandlilar Rusyaya gezmeye gelmis zannedersiniz :)) gittiginizde ne demek istedigimi anlarsiniz.

  Pattayada Beach Road kenarindaki sahil cok temiz degil. Jomtien plajini tavsiye ederim. Bir de gitmisken muhakkak bir sac trasi olun.

 14. Ferhat Tümen says:

  Ben bir bayram tatilinde Tayland’a gitmiştim. Hem Bangkok hem de Pattaya’da ilginç bir yerdi. Pattaya’da terzilik bana çok ilginç geldi. Hint kökenli terziler bu işe el atmış, yolda yürürken kolundan tutup çekiyorlar. Ben bir takım elbise, gömlek ile kravattan oluşan set için 90 dolar ödedim. Bu takımın İstanbul’da almaya kalksam rahat 2000 tl ederdi.

 15. Gazi Ateş says:

  Tayland Pattaya’ya ben de gitmeyi düşünüyorum. Çok merak ediyorum orayı. Uçak bileti, oteller ve diğer detaylar hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

  Pattaya turu satan firmalarla görüşüyorum, ama belki tek başıma gidebilirim. Daha önce hep tur acenteleri ile yurt dışına çıkmıştım.

  Güvenli bir şehir mi?

  • Gökhan Beyin belirttiği gibi oldukça güvenilir bir şehir. Günü 24 saati canlı bir şehir. Tüm turistik noktalarda polis var. Walking Street’te Turiz polisi olarak bilinen batılılardan oluşan bir polis ekibi masa kuruyor zaten.

   Şüpheli kişileri denetliyor, bir şikayet durumunda başvurulacak ilk kişiler onlar. Sokaklar güvenli.

   • Biz 2 arkadaş Pattaya’ya gitmek istiyoruz. Eğer gitmeyi planlayanlar varsa onlara katılmak isteriz.

    • İbrahim says:

     Bir arkadaşımla birlikte yaz tatilinde gitmeyi düşünüyoruz. Birlikte gidebiliriz. Kontak kuralım.

    • Murat YILMAZ says:

     Ben Murat İzmir’den, 39 yaşındayım ve Pattaya’ya gitmek istiyorum. Daha önce hiç gitmedim ve daha çok gece hayatı için istiyorum. Yalnız turistik yerlerini de görmek istiyorum. Eylül ayı gibi gitmek istiyorum. Beraber gitmek isterseniz zevkle katılırım.

 16. Serdar K says:

  Bangkok’dan karayolu ile 2,5 saatte gitmiştim Pattaya’ya. Su sporları, yüzme ve eğlence merkezi diyebilirim. Gece hayatı ise tam bir çılgınlıktı. Pattaya’da gördüğümü hiçbir yerde görmedim ben.
  Ayrıca million years of stones, Noonnoch Garden, timsah çiftiklerini görmeye değer, ben beğendim. Alışveriş merkezleri, Underwater akvaryumu gibi gezilecek çok yer var. Pattaya’ya gidenler mutlaka Thai masajı yaptırmadan dönmemeli bence.

  • Deniz, kum, güneş üçlüsü yanında su sporlarını sevenler için bence iyi bir tatil tercihi olabilir. Türkiye fiyatlarından çok daha ucuza deniz sporları yapılabiliyor. Çevrede gezip görecek çok yer var. 1 hafta çok yoğun gezilse bile yapılacak aktiviteler bitmez Pattaya’da.

 17. Despo North says:

  Ben ilk defa geçen hafta gittim. Seneye tekrar gideceğim. Gerçekten de gitme amacınıza göre bir şeyler bulabiliyorsunuz Tayland’da. Sex turizmi tarafı beni ilgilendirmiyor, ama gel de anlat eşe dosta.

  Ben fil safarisi ve Pattaya botanik parkını çok beğendim. Yemeklerini hiç tatmadım ama çok güzel vakit geçirdim. Mecan Adasına hele bayıldım.

  • Pattaya ismi sex cenneti olarak çıkmış olsa da, çok keyifli tatil yapılabilecek yerlerden birisi. Ucuz da sayılır. İstanbul-Bangkok direkt uçak bileti de bulmak kolay. Erken rezervasyon yapılırsa ucuza gidilebiliyor. Bangkok-Pattaya arası ise 1-2 saat sadece. Geriye eğlenmek kalıyor. Bizim Antalya-Bodrum gibi yerlerde 1 hafta kaldığımzıda harcayacağımız parayla Pattaya da güzel tatil yapılabilir.

  • Atilla Oktayoğlu says:

   Bizimkiler işte ülkenin ve şehrin adını çıkarttılar. Akılları başka yerde olunca işte… Ben çok sık gidiyorum Tayland’a.

   Yılın hangi dönemi olursa olsun hoşuma gidiyor. Ailemle gittiğimde 5 yıldızlı otelde kalıyorum. Erken rezervasyonla günlük 1000 Baht -50-60 Lira oda buluyorum. Çok lüks aramıyoruz. Amacımız değişiklik, eğlenmek ve farklı kültürleri tanımak. Hayatımıza renk getiriyor.

   Pattaya da eğlenceli. Ben eşimle de gece klüplerine gidip birlikte eğleniyorum. Gece hayatının çılgınlığının dibine kadar dalmak zorunda kimse değil. Deniz, eğlence, alışveriş hepsini bir arada Pattaya’da yapabiliyoruz.

 18. Kamil Çıtak says:

  Pattaya’ya 5 yıl kadar önce gitmiştim. Hakikaten gece hayatı beni şaşırtmıştı. Daha önce de birçok ülkede bulundum ama öylesini daha önce başka yerde gördüğümü sanmıyorum.

  Bu belki de biraz Budizm ve Thai kültürüyle de ilgili olabilir. Herkesin yüzü gülüyor ve herkes işini severek yapıyordu benim fark ettiğim. Tabi olayın arka planında neler olduğunu biz bilmiyoruz.

  Şahsen ben çok eğlenmiştim. Walking Street’ten çok büyük alışveriş merkezinin yanındaki birkaç barı çok sevmiştim. Hem insanlarla tanıştığınızda oradan daha çok keyif alıyorsunuz. Walking Street hem pahallı hem de çok kalabalıktı.

  W.Street’e gideceklere ve müzik severlere özellikle tavsiyem, çok şahane müzik yapan Rollings Stone 2 barına muhakkak uğramaları. Böyle güzel müzik ben görmedim.

  • İnsanların yüzündeki o gülümseme bence de harika. Sizden beklentilerinin olması önemsiz, gülen bir yüz asık yüzden iyi.

   Kilkenny’s Irish Pub, Utopia Lounge ve dediğiniz gibi Rollings Stone barları iyi ve kaliteli müzik dinlemek için iyi tercihler. Hard Rock Cafe yine iyi ve nezih bir alternatif. Bu otele silah ve para için sex peşinde olan kızlar giremiyor.

Hakkında  |  Reklam  |  Arşivler  |  Medya  |  Konuk Gezi Yazıları  |  Rotalar Copyright © 2011-2015 Yolda Olmak! Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
36 Kişi Online
Gezi yazıları içerisinde arama yapın
SSL