Pattaya gece hayatı, sadece Güney Asya’nın değil dünyanın en ünlü gece hayatı listelerinde her zirvelerde yer alıyor. Asya’nın en popüler tatil ve eğlence merkezlerinden biri olan Pattaya, başkent Bangkok’un 155 km güneydoğusunda bulunuyor. Bangkok merkezdeki otobüs terminallerinden veya havalimanından 2 saatlik bir otobüs yolculuğu ile şehre ulaşılabiliyor.

Pattaya bu günah şehrine evirilmeden önce kendi halinde yaşayan sakin bir balıkçı köyüydü. 1960’larda Amerika ve Vietnam arasındaki savaş sürerken, bir grup askerin dinlenmek için köye gelmesiyle kaderi tamamen değişti. Asya’nın en ateşli turist merkezi haline dönüşen köy şimdilerde durmak bilmeyen gece hayatı ve seks endüstrisi ile dünyaya ün salmış dev bir şehir oldu.

pattaya gece hayatı

🧭 Kıyı boyunca uzanan Beach Road’dan yürüyerek Walking Street’e gelip de kocaman ve göz kamaştırıcı neon tabelalar altında yürüdüğümde, bu sokakta geçen yıl ne kadar çok eğlendiğim aklıma geldi. Geçen yıl birkaç arkadaş ile gelmiş olduğum bu caddede, bar ve diskolardan yükselen sesler arasında kalabalığın içerisinde bu defa yalnız yürüyordum.

Bu şehirde gününüz tapınakları, müzeleri ve ilginç parkları ziyaret ederek, beyaz kumlu plajda güneşlenerek, turkuaz denizde yüzerek geçebilir. Ancak güneş battıktan sonra her şey çok hızlı değişmeye başlar. Plaj boyunca volta atan seksi kızlar, yüksek sesle müzik çalan neon ışıklı barlar, trafik kısaca her yerde bir hareket tüm şehri sarar ve şehrin diğer yüzü ortaya çıkar.

Malta

Tayland Gece Hayatının Başkenti

Pattaya gece hayatı ve sunduğu eğlence tarzı her yıl milyonlarca yabancıyı şehre çekiyor. Askerler ve denizciler 1970’lerin ortalarında ayrıldığında, onların yerini batılı turistler aldı. Pattaya artık dünyanın en ünlü gece hayatının yaşandığı yer olmuştu. Son yıllarda imajın sıyrılmak istese de doymak bilmeyen Pattaya gece hayatı Pattaya’nın en çekici tarafını oluşturuyor.

Barlarda çalışan kızların çoğu Tayland’ın fakir bölgesi olan Kuzey Doğu Tayland’dan geliyor. Çoğunlukla eğitimsiz ve geçmişte Thaili erkeklerle kötü tecrübeye yaşamış bu kızlar, otobüse binip Pattaya’ya geldiklerinin ertesi gününde para kazanmaya başlayabiliyorlar. Kendilerinden iki kat yaşlı farang (Thai dilinde yabancılar) ile evlenme ve hayatını kurtarma hayali kuruyorlar.

Yanlış bilinenin aksine bar kızlarının çoğu zorla değil kendileri veya ailelerinin yönlendirmesiyle bu işi tercih ediyorlar. Yoksulluk içerisinde yaşayan yaşlı anne ve babalarına, belki de çocuklarına para göndererek onları yaşam şartlarını biraz olsun iyileştirmeye çalışıyorlar.

Pattaya seks endüstrisinde otuz bin kadar Thai kadının çalıştığı düşünülüyor. Bunların içerisinde Ruslar ve diğer ülkelerden buraya para kazanmak için gelenler de var. Burada sadece kadınlar değil aynı işi gören erkeklerde de turizm endüstrisinin hizmetinde. Gay seks barlarıyla Pattaya aynı zamanda Tayland’ın en büyük eşcinsel sahnesi.

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya, gün batımında dev bir partiye dönüşen huzurlu bir sahil şehri. Egzotik Thai kültürünü sınırları olmayan bir gece hayatıyla birleştirerek, Tayland’daki tüm yerlerden çok daha fazla turist çekmeyi başarmış. Pattaya için gerçekten her türlü rüyanın gerçek olduğu ‘Yetişkinlerin Disneyland’ı’ diyorlar.

Şehrin merkezi, Central Pattaya veya Pattaya Klang olarak geçiyor. Central Pattaya’da, Beach Road yolu boyunca uzanan Pattaya Plajı ise şehrin en ünlü plajı. Kirlilikten dolayı yüzmek için pek tavsiye edilmese de gün boyu tatilcilerin odağında.

Eğitimsiz, fiziksel olarak çok da çekici olmayan ve İngilizceleri yetersiz olan kızlar gün batımına yakın Beach Road boyunca kendilerini göstermeye başlıyor. 500 Baht (250TL) gibi rakamlarla kısa süreli seks için müşterilerini bekleyen bu kızların kimi zaman yanlarında gerçek Thaili sevgilileri bile olabiliyor.

Pattaya gece hayatı maliyeti Bangkok, Koh Samui, Phuket gibi diğer gece hayatıyla ünlü popüler Tayland şehir ve adalarına göre çok daha makul. Tartışmasız bir şekilde Pattaya gece hayatı o kadar cezbedici ki normal hayatlarında kapalı yada bu tarz ortamları pek bilmeyen ziyaretçiler adeta zıvanadan çıkıp farklı bir yaratığa dönüşebiliyor.

Pattaya Walking Street

Pattaya Walking Street
Pattaya Walking Street
pattaya geceleri

Walking Street, dünyaca meşhur Pattaya gece hayatının kalbi. Cadde, Pattaya Road’dan başlayıp 1 km kadar sonra Bali Hai Plaza’ya kadar uzanıyor. Parlak neon tabelaları altında sokak boyunca yüzden fazla bar ve disko, otuzdan fazla go-go bar (striptiz bar) ve kabare showlar, masaj ve güzellik salonları sıralanıyor.

Akşam 18.00-02.00 arası araç trafiğe Walking Street kapatılınca sokaktaki atmosfer hemen değişiyor. Birbirinden güzel ve seksi kızların tansiyon yükseltici şovları, bar eğlenceleri ile Sin City Pattaya’nın diğer yüzü ortaya çıkıyor.

Tüm fantezileri ve çılgınlıklarıyla gece hayatı bu işlek sokak boyunca yaşanıyor. Akşam üstü gün batımı ile başlayan Pattaya geceleri, bar ve diskoteklerde sabaha kadar sürüyor. Birbirine dik uzanan sokaklar ve çeşitli sokaklar da temelde aynı. Bu da hemen hemen her zevke uygun bir şeyler olduğu anlamına geliyor.

Sokak o kadar yoğun bir hale geliyor ki sokakta bazen birilerine çarpmadan yürümek zor. Ayrıca o kadar çok bar var ki bir hafta boyunca her gece oraya gitseniz bile daha önce karşılaşmadığınız yeni bir mekan bulmanız mümkün.

Blues, RnB ve Rock tarzı müzik dinlemek için The Blue Factory ve Rolling Stone gibi müzik barlar, vokalistleri çoğunlukla Filipinli olan müzik gruplarıyla ve modern ekipmanları ile güzel işler çıkarıyorlar.

Cadde boyunca uzanan bar ve discolar arasına serpilmiş, uygun fiyatlı ve leziz deniz ürünleri yiyebileceğiniz kaliteli restoranlar yer alıyor. Gerek etnik gerek dünya mutfağından her türlü lezzeti sunan restoranlar sokağın daha çok sağ kesiminde ve girişte yer alıyor.

Pattaya Beer Bar ve Bar Kızları

Pattaya Kızları
Pattaya Bar Kızları ve Mamasan

Pattaya gece hayatında, Beer Bar veya Bar-Beer olarak adlandırılan barlar çok popüler. bu barları şehrine her köşesinde görmek mümkün. Ünlü caddelerde sıralanan barlarda, dansçı Pattaya kızları dans ederken, müşteriler de yanlarında kendilerine eşlik eden diğer bar kızları ile sohbet ederek onları izliyor.

Pattaya’da yaşayan bir çok batılı kahvaltı sonrası bu barlarda zamanını geçirmeye başlıyor. Taylandlı kızların çalıştığı açık hava barların bir çoğunda bilardo masası, dart ve spor kanallarına ayarlanmış LCD’ler bulunuyor. Barda hosteslik hizmeti yapan bar kızlarla sohbet ve şakalaşmalarla gün batırılıyor.

Barda çalışan kızlar yanınıza gelip de sizinle sohbet etmek istediklerinde yapmanız gereken onlara bir şeyler ısmarlamak. Amaçları bar sahibine para kazandırmak olan kızlar, hoş gülücükleri ve yumuşak dokunuşlarıyla misafirlerini baştan çıkarıp daha da uzun kalmalarını sağlamaya çalışıyor.

Pattaya’da bin beş yüzden fazla bar-beers bulunuyor. Her mekanda ortalama 10 kız olduğu varsayılırsa (Bazı Go-Go barlarında elliden fazla), barlarda yaklaşık 30 bin kadın var demek.

Ber-barlarda bira fiyatları, ünlü Walking Streetteki barlara göre daha uygun. Bu barlar Walking Street, Soi 7, Soi 8, Soi Diana, Soi LK Metro, Pattaya 2nd Road, Beach Road ve Soi Bua Khao ve Jomtien çevresinde yoğun olarak bulunuyor.

Özellikle Soi 6 Soi 7 ve Soi 8 sokaklarında ve Pattaya’nın ünlü Walking Street’inde olduğu gibi yüzlerce neon ışıklarla dolu gece kulüpleriyle dolu. Soi 6, Tayland Pattaya’daki en iyi gece hayatına sahip. Çok sayıda Go Go barıyla dolu ve Walking Street’in aksine çok daha uygun fiyatlı.

Go-Go barlar olarak adlandırılan striptiz barlar ise Soi Pattayaland 1, 2 ve 3, Walking Street üzerindeki Soi Diamond ve bir kısmı da Beach Road üzerinde yer alıyor. Çoğunlukla gürültülü olan bu yerlerde içki fiyatları daha pahalı. Turistlerin favorileri Ruby Club, Roxy Club ve Passion Dance Club.

Her barın bar-kızlarından sorumlu, Mamasan adı verilen bir kadın patronu bulunuyor. Çoğunlukla yaşlı olan mamasanlar, iyi İngilizce konuşabiliyor. Bar kızlarına işlerini daha iyi yapabilmeleri için eğitmenlik yapıyor. Tabi aynı zamanda para ve kota işlerine de bakıyorlar. Barda çalışan bar kızları aylık içki kotasına sahip

Eğer bu bar kızları müşterilerine daha fazla içki satamazlarsa, patronları tarafından müşterileriyle dışarı çıkıp daha çok para kazandırmaya zorlanıyorlar. Kızlarla bar dışında arkadaşlık etmek için Bar Fine olarak adlandırılan ücreti ödemek zorundasınız. Bu da genelde 1500-3000 Baht olabiliyor.

Ladyboylar, Tayland ve Uzakdoğu’da üçüncü cinsiyet olarak kabul ediliyor. Çoğu restoranda, shoplarda, otel resepsiyonlarında, müşteri hizmetleri veren yerlerde toplumun bir parçası olarak çalışırken görebilirsiniz. Ladyboyları kızlardan ayırt etmek pek kolay değil. Oldukça feminen, omuzları geniş, ayakları büyük, elmacık kemikleri çıkık ve ince vücut yapısına sahipler

Pattaya Diskoları

pattaya makanları

Disko kültürü Pattaya’ya Vietnam savaşı zamanlarında Amerikalı askerlerin buraya dinlenmek için geldiği dönemlerde başladı. Savaştan bunalmış askerler burada sarhoş olana kadar içip deli gibi dans ettiler. O zamanlardan bu günlere kadar kalan diskolar halen varlığını sürdürüyor.

Pattaya gecelerine dalmak isteyenlerin ilk adresi diskolar. Yüksek teknolojili ses ve görüntü sistemleri kullanan discolar, dünyaca ünlü DJ’lerin elinden çıkan müzikler, baş döndürücü ışıklandırma sistemleri ile ilgi çeken dekorasyonlarıyla eğlence seven müşterilerini kendisine çekiyor.Pattaya Walking Street’te yer alan Alcatraz, Mixx Disco, Insomnia, Lucifer, Walking Street Bar, Tonys ve Marine Disco Pattaya gece hayatının en cazip diskoları.

Club Insomnia: Walking Street üstünde bulunan ve Tayland’ın en seksi kızlarının her gece eğlenmek için buraya geldiğini iddia eden gece kulübü. Dünyaca ünlü DJ’lerin hazırladığı insanı kendinden geçiren müzikler, ateşli Tay kızları ve muhteşem bir Parti atmosferiyle Club Insomnia Pattaya’nın en favori eğlence ve buluşma mekânı.

MIXX Discotheque: Pattaya’nın ilk lüks ve en ilgi gören diskosu olarak bilinir ve aslında iki diskoyu tek bir tanede birleştirmiş. House, ya da Trance müzikten hoşlanan biriyseniz bu teknoloji harikası, harika atmosfere sahip Crystal Palace’a bayılacaksınız. Eğer daha çok R&B ya da Hip Hop seviyorsanız Rouge Club size göre bir yer. En iyi Tay DJ’lere ve çok güzel dansçı kızlara sahip. Ruslar tarafından oldukça ilgi görüyor.

Lucifer Disco: Walking Street’te şık dekoruyla ve Pattaya’daki en ateşli yerlerden biri olma özelliğiyle birçok kızın olduğu pahalı bir disko. Haftasonları canlı müzik olur ve genellikle meşhur Amerikan Hip Hop, Gangsta Rap ve R&B çalınır. Lucifer genelde yabancılara iki katı hesap çıkartmasıyla biliniyor. Mağaraya benzeyen iç tasarımı var.

Walking Street Pub: Walkking Street’in girişinin biraz ilerisinde solda yer alıyor. Dar bir aradan girilen diskonun girişinde asılı duran kırmızı araba ilginç. Girişinde bilardo masaları var, sigara içilmeyen temiz havaya ve iyi müziğe sahip disco, Pattaya’nın en kaliteli diskoları arasında. Diskonun orta kısmında içkilerin alınabileceği bar bulunuyor. Duvar diplerinde sıralanan koltuklar ise gecenin harekililiğinin getirdiği yorgunluk sonrası dinlenmek için iyi. Sigara içilmediği için temiz bir havaya sahip.

Tony’s Disco : Canlı müzik ve dans şovlarının olduğu, Walking Street’in en güneyinde bulunan büyük bir eğlence kompleksi. Serbest çalışan kızlar için Walking Street’in en gözde buluşma noktası. Türkler ve Arapların da sıklıkta gittiği, Türkçe ve Arapça şarkıların da çalındığı bir mekan. Tony yabancılara normalinden çok daha fazla hesap ödetmesiyle nam salmış bir yer. Tony’nin yerini sevip sevmeyeceğinize kendiniz karar verin.

Star Dice: Naklua yolu üzerinde ki Pattaya Garden Resort’da bulunur. Star Dice geleneksel Tay-Stili canlı müzik ve eğlence şovları sunan bir diskotek. Kendi viski şişenizi getirip sadece shaker ve buz isteyebilirsiniz. Walking Street’de bulunan iki katı ücret ödetmek gibi bir durum yok, ancak serbest çalışan hayat kadınları da yok. Yerel halk ve turistler arasında çok popüler bir yer.

Marine Disco: Walking Street’in tam kalbinde bulunan ve yıllardır Pattaya gece hayatı eğlencelerinin en bilinen diskolarından biri. Bir sürü serbest çalışan hayat kadınının genellikle ikinci vardiyaları için geldiği –önceki mekânında ücretini alıp, ‘kısa süreli’ olarak ayrıldığı için- Marine, sadece diskotek olmasından çok geç saatlerde kızları bulabileceğiniz mekan olarak biliniyor.

Candy Shop: Walking Street ortalarına doğru sağ kolda bulunuyor. Geniş bir ön kısma sahip ve cadde üzerine doğru çok sayıda koltukta oturup nargile veya içki içerek sokağı seyretmek mümkün. Akşamları çok kaliteli canlı müzik yapılıyor. Bir karaoke bara gitme sebebi sadece şarkı söylemek bile olsa bazı barlar ‘kısa süreli ilişkiler’ için hostes de temin edebiliyor.

🧭 Dünya turu gezime Ağustos 2010’da Tayland turu ile başlamıştım. Yeni Zelanda’ya geçmeden önce Pattaya’da 1 ay kalarak hayatımın en uzun süreli kesintisiz tatilini yapmıştım. Couchsurfing sitesinden tanışıp Bangkok’ta evine misafir olduğum Hayko ile otobüsle Bangkok’tan Pattaya’ya geldik (115THB, 7TL). Soi L.K. Metro yakınlarında PS Apartment Guest House’a yerleştik (500THB).Soi Diana ve Soi Buakhao arasında, çok sayıda bar, restoran ve misafir evi ile otelin bulunduğu bu bölge, her bütçeye uygun çok sayıda ekonomik konaklama fırsatı sunuyor. Ünlü Walking Street’e 15 dakikada yürüyerek gitmek mümkün. Bu bölgede, The Metropole Hotel ve The Areca Lodge gibi daha lüks konaklama sunan oteller de bulunuyor.

Hayko ile gönlümüze göre barlara takılıp eğlendik, güldük, yedik içtik. Hindistan ve Nepal konusunda uzman olan gezgin arkadaşlarım Sinan ve Pırıl ile de Pattaya’da buluştum bir gece. Kendilerinin seyyahhane.com adlı web sitesi bulunuyor. Birlikte Pattaya mekanlarına daldık.

Pattaya GoGo Barları

pattaya night life
pattaya night life

Pattaya gece hayatı eğlencesinin baş aktörlerinden olan GoGo barlar klimalı, ortasında dans platformu ve ilginç elbiseler ya da bikiniler giymiş birbirinden güzel dansçı kızlarla dolu yerler. Pattaya A-GoGo Barlar, Pattaya’nın adıyla birlikte anılan ve deli dolu eğlence endüstrisinin en başında gelen özelliklerinden birini oluşturuyor. Gözlerinizin önünde yarı çıplak Tay kızlarının dansını izlemek hoşunuza gider miydi?

Pattaya GoGo barlarının sayısı 80’i geçmiş durumda. Çoğunlukla güney Pattaya’da Walking Street ve Pattaya Soi 2’de görebileceğiniz yarı çıplak şekilde ufak vücutlarını sahnede sergileyen bu kızları artık Pattaya’nın her yerinde bulmak mümkün.

Pattaya da açılan ilk GoGo bar, 1978’de açılan ve 30 yıldan beri hala çok iyi iş yapmaya devam eden efsanevi Tahitian Queen A-GoGo. Bazı mekanlar yıllardır orada olmasına rağmen, diğer daha az başarılı olanlar her birkaç ayda bir isim, format yada el değiştiriyor.

Oturma düzeni olarak ister bar sandalyelerinde, ister sahnenin hemen yanında yada aynalarla çevrilmiş rahat koltuklarda. Ancak sahne önünde oturmanız durumunda kızlara fazla yakın olacağınızdan boynunuz tutulabilir!

Tayland’ın çoğu mekânlarındaki tuhaf şovlarına gösterilen yoğun ilgiye rağmen, gerçek anlamda çekici olan tamamen çıplak dans gösterileri de A-GoGo barlarında halen devam ediyor.

Birçok bar da biraz normalin dışına kaçıp balon, muz, sigara (evet bacak arasından sigara dumanı çıkartma) gibi farklı farklı objeleri de şovlara ekliyor. Ayrıca iki ateşli kızın beraber yaptıkları (lezbiyen şovu) gösteriler de fazlasıyla tatmin edici.

Muhtemelen insanların sıkça boyun tutulması yaşamasından dolayı aynalı masalar üzerinde yapılan danslar son yıllarda git gide daha popüler olmaya oldu. Bazı GoGo barlarda ki kızlar aynı hizmeti uluslararası hijyen standartlarına uyabilmek adına jakuzi içinde de veriyor! Anlarsınız…

Maalesef GoGo barlarda çalan müzikler genelde orta kaliteli Tay Tekno ve ya kulağa pek hoş gelmeyen yüksek gürültülü dans müziklerinden oluşuyor. Neyse ki bazı barlar daha ileriki yaşlara hitap etmek için Rock’n Roll ya da benzeri kaliteli müzikler çalan DJ’leri işe alıyor.A-Go Go barların çoğunun Happy Hour denilen biranın 50 baht yada daha az fiyata satıldığı saatleri var. Hem çok iyi fiyat hem de birahanelerden bile daha ucuz. Bu barların hemen hepsinin kapısında sadece işi dışarıda durup ‘happy hour’ yada şovların reklamını yapıp gelip geçenleri içeriye çekmek olan kişiler vardır.

Pattaya gece hayatı

Bira ve ithal alkollü içecekler için fiyatlar normal gibi, ancak kızlara ısmarlanan içkiler genelde 100 Baht üstünde. Turist olarak gittiğinizde ve karşılığında aldığınız hizmet göz önünde bulundurulduğunda fiyat aslında ucuz bile denebilir. Sadece 15 dk da bir içki isteyen kızlardan uzak durun yoksa içtiğiniz biradan çok kızlara içki ısmarlamış olursunuz.

Genelde giriş ücreti yada izlenen şov için ekstra bir para talep edilmiyor. Sadece Asya’lı müşterilere hizmet veren birkaç yer giriş ücreti istiyor, zaten onlardan da olabildiğince uzak durun. Bangkok’un Patpong bölgesinde çokca görünen fahiş fiyatlara Pattaya’da rastlamak pek mümkün değil.

Tabii ki A-GoGo barlarında ki dansçı kızlar (servis yapanlar değil) da diğer barlarda olduğu gibi müşterilerine özel odalarda hizmet verebiliyor. Ancak GoGo Pattaya kızları diğer meslektaşlarına nazaran çok daha çekiciler. Tabi maaşları da çok daha yüksek! Haliyle ‘bar ücretleri’ de diğerlerinin iki katı kadar.

Yanınızdaki gerek telefonunuz ve gerekse de cep telefonunuzu kullanarak asla fotoğraf çekmeyin. Tatsız olaylar yaşayabilirsiniz. Eğer gizlice fotoğraf çektiğiniz halde fark edilirse, sizden fotoğrafları silmeniz istenebilir. Bu durumda nazikçe özür dileyip, fotoğrafları siliniz. Unutmayın siz buraya eğlenmeye geldiniz.

Alkolü fazla kaçırıp, pistte birbirinden güzel kızları görünce dayanamayıp, kendinizi onların arasına atmaya kalkmayın. Kimse sizin bu komik durumunuzu kızların yerine izlemeyi tercih etmez. Oturun oturduğunuz yerde ve ölçüyü kaçırmayın. Çok alkollüyseniz mümkünse bu tür yerlere hiç gitmeyiniz.

Olur olmaz yerde, sehpanın üzerine iphone telefonunuzu koymayın. Çünkü her an yok olabilir. Bu barlarda çalışan kızlar yanınıza sokulup telefonunuzu yürüttüğünde fark edemeyebilirsiniz. Bu demek değildir ki go-go barlar riskli. Sadece aklınızda tutmakta fayda var. Yanınızda ya ucuz telefon getirin, ya da telefonu otelde bırakın. EN kötüsü cebinizde tutun. Elinizde veya masada olmasın.

Başımın üstünden dönen renkli ışıklar, kulağımda insanın içini kıpır kıpır eden müzik, elimde biram gözlerim kapalı dans ediyordum. Halbuki beyaz yaka olduğum dönemlerde hem gece hayatından hem de danstan genelde hep uzak kalmıştım. Gözlerimi kapadığımda bir zaman kayması yaşamıştım.

Sarhoştum, ancak bu bildiğimiz sarhoşluk değildi; yaptığım ve yapacağım şeyleri düşünerek keyiften gelen bir sarhoşluk haliydi. Geçmişte kalan stresli bir yaşamım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmişti.

Geçen yıl bu zamanlar, belirsiz bir gelecek endişesi ile yoğun bir iş dünyasında hayatımı sürdürmeye çalışırken şimdi geçmişle bağları koparmış bir başka coğrafyada bambaşka bir atmosfer soluyordum.

Bildik şehir ve gece hayatı kavramından uzak bu dünyada, farklı ülkelerden gelen insanların arasına karışıp, geçmişe dair her şeyi geride bırakıp anı yaşamak benim yaptığım şeydi. Parti hayvanı değilim, ancak bu ilginç şehirde beni sarmalayan atmosferin içerisine dalıp, anın keyfini dibine kadar çıkarmak iyi fikirdi, ben de onu yaptım.

Eğer sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, Coral Adası ve Pattaya Plajları size bunu sağlayabilir. Eğer delidolu bir gece hayatı istiyorsanız Pattaya kesinlikle sizi mutlu edecek bir rota. Çeşitli sporlara olan ilginiz varsa, her türlüsünü bulabilirsiniz.

Day 5: Tayland:4, Pattaya, 7 Ağustos 2010
Day 554: Tayland:43, Pattaya, 8 Şubat 2012

65 Yorumlar

 1. Nacizane tavsiyem walking street te bir diskoya gitmek olur ama 2. cadde üstünde çok klas diskolar var .turist öyle çok bilmez ..atlayın bir motor taxiye 2. cadde de inin ve yürüyün görürsünüz.walking street sadece para ve turist tuzağı adı var yani..evet tayland da bedava hatun götürülür ama walking street te asla ordakiler sadece mesleki yani.sahil yolundan yürümeyin bile size tavsiyem.

  hadi illa sahil civarında takılırım derseniz soi 6 e gidin en azından hesaplıdır.soi6-1 e girmeyin travestiler bekler asılırlar felan .no thanks deyip devam edin kimse rahatsız etmez.hollywood disko ya gidin bir gece .phratumnak soi6 in altındaki barlara takılın.en fazla 100 baht taxiye patlar.pattaya ya gidince walking street e dalıp kalmayın zaten pahalı.ordaki hatunlar bile normalin 2 katı fiyatları öyle gece 1 den sonrasınıda beklemenize gerek yok.saat 8 gibi akın soi bukhao ya dolu bar var ucuz .

 2. Arkadaşlar merhaba,

  Öncelikle tur ile giden arkadaşlar 2 gün Bangkok 3 gün Pattaya olanlar diyeceklerim sadece bu tur ile gelenleredir çünkü 2 gün önce geldim. Tur ücreti olarak uçak otel konaklama ulaşım 500 € verdim. Mahan Air ile dediler ama daha sonradan Qatar’a döndü. Uçak olarak gayet iyiydi. Bangkok da ilk gün otele gitmeden tur bizi gezdirdi. Tapınaklara gittik daha sonra da otele giderken otobüs ile seyirlik bir caddelerden geçirdi. Akşama biz 10 arkadaş gittiğimizden bir çok şeyi ortaklaşa yaptık. Bangkok’da bir Türk lokantası bulduk Ottoman diye bir yer sahibi G.antepli adı da Levent. Yemekleri güzel leziz ama öyle ucuz da değil. Buz istiyorsun para yazıyor çay istiyorsun yemekten sonra ona da para yazıyor.

  Neyse ilk gün akşamına biz güzel bir şekilde Patpong pazar yerine gittik tuk tuk ve taksi ile pazarlıkla 150 baht verdik 5 kişi için. patpong pazar yerinin arkalarında gece clubları ve ladyboyların mekanları var. Kızlarına aldanmayın çok güzeller sizi hemen etkileyebiliyorlar ve kolunuzdan tutup içeri sokuyorlar. Bir de Türküm derseniz o zaman karnaval başlıyor. Neyse pazar yerini ve bazı gogo barları gezdik dolaştık sonra otele gittik. Daha sonraki gün tekrardan türk lokantası yine yemek ve sonrası için de Mixx Bar’a gitme kararı aldık. Bangkok’daki bar pattayadakine göre daha kaliteliydi hepsini anlatacağım.

  Taksicilere mixx bara gideceğinizi söyleyin para almıyorlar. Ama bazı taksiciler size Türk müsünüz yoksa Uygur Türk’ü müsünüz diye soruyorlar. Hani bu bombalama olmuştu bir aralar Konsoloslukda ondan dolayı galiba. Neyse mixx bara girerken şort ve terlik giyenleri almıyorlar. Giriş 100 Baht içerisinde iki adet bölüm var birinci bölüm sigara içilmeyen Thaili kızların yeri ikinci yerde sigara içilen bu Rusların Kazakların Azerilerin ve Özbeklerin takıldığı yer. Ben her ikisinde de takıldım ikisi de gayet eğlenceli bir yerdi ama bizim kardeşlerimizi gördüğünüzde onların size tavrı çok hoşunuza gidiyor.

  Ben bardan bira almaya gitmiştim yanımda kızlar vardı tanışayım dedim ikiside Rus çıktı ben de Türküm dediğimde arkalarını dönmüşlerdi. Ben de Azeri, Özbek, Türkmenlerle takılmıştım. Kız almadım gece için Pattaya’ya sakladım her şeyimi. İlk gün Walking St’e gittik 10 arkadaş ama gruplar halinde takıldık. İngilizce sıkıntınız olmasın google translate ile her şey halloluyor. Zaten ing. bilenlerin de ne konuştuğunu anlamıyorsunuz.

  Bu arada Bangkok’a indiğinizde havaalanından sim kart alın 1 haflatık 299baht 1,5 gb internet ve 100 baht konuşma. o size orada yeter de artar bile çünkü bir çok mekan da wifi var ve oradan aldığınız hat ile birçok noktadan o hattın wifi hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Bangkok’ta elektronik olarak bir çok şey bulmanız mümkündür ama pazarlık yapın. ApleStore ile türkiye arası fiyat 1000-800 tl arasında daha uygun. (Pattaya’daki Aple Store) Neyse Pattaya’ya devam edelim… 100 $ = 3750 baht ediyor bu da size 1,5 gün yeter ama kadın almazsanız.

  Pattaya’da gideceğiniz sadece 2 mekan var birincisi Mixx bar Walking St sonunda ama öyle fazla beklentiniz olmasın en kalitelisi Bangkok’ta. İkincisi ve hiç bir şekilde kopamayacağınız mekan olan Club İnsomnia. Bu mekan iki katlı olup alt katı denize sıfır ve üzeri açık bir yer üst katı ise klimanın püfür püfür estiği bir başka yer. Altı da üstüde süper ve kaliteli. Öyle boş insanları almıyorlar. Ladyboyların girmesi yasak. ben 3 gece de İnsomniada takıldım ortam yıkılıyor. Gece clublarını seveneler için tavsiye edebilirim.. Ama mekana girmeden hemen mekanın yanında 7 Eleven var girin alkol alın dışarıda piizleinin öyle mekana girin orada da ufaktan bir şeyler yuvarlayın. Arkadaşlar ben yanımda 850 $ götürdüm 50 $ ile geldim.

  Unutmamanız gereken tek şey saygılı olmak ve güler yüzünüzü hiç eksik etmemek. Son gecemizde 4 arkadaş gittik ve totalde 12,000 bahta yakın paramız vardı. Bunun 3000 bahtını 20 baht olarak bozdurduk ve bu geriye kalan parayı da eşit parçalara böldük. Ayrı gayrı olmasın diye 3000 bahtlık 20lik banklotları ben aldım geri kalanına aramızda bölüştük. Loca istediğimi söyledim veremeyiz rezervasyonlu dediler ben de mekanda çalışan garsona 60 baht verdim hemen bizi oturttu biralarımız geldi daha sonra 20 baht bahşiş vere vere masamıza bakan toplamda 4 çalışan oldu. Bunlar sadece bize çalışanlardı ve bahşiş verdiğimiz için bazı güvenlikler de bizim masamızın üzerine titriyorlardı.

  Mekana saat 11:30 da girdik olay zaten 12:30 ile 01:00 arasında patlak verdi. İçerisi ana baba günü oldu derken budyguardlara 500 500 baht verdim 2 budyguard sadece bizim masanın önünde bizi korudular. Dışarıdan gelenleri almadılar tipini sevmediğimi attırdım kız istedim getirdiler falan derken 4 kişiydik olduk bir anda 11 kişi. O gece de kızın birisinin doğum günüymüş. Hani bizim buralarda geline para takarlarya hah işte aynen öyle kıza da para takmışlar onlar da bir anda masamızda bulunmuşlar bizde anlam veremdik. O doğum günü kızına da para taktım arkadaşlarına da derken bizim masa oldu eğlence küpü mekanda birçok Türk bize bakıyordu. Herkes bakıyordu ama en güzeli de eğlenmesini iyi biliyorduk. sabah saat 6’da döneceğimiz için gece saat 5 de mekandan çıktık otele gittik duş falan aldık sonra da yine geldik Türkiyemize. İçimde hala burukluk var. Aklım orada kaldı ama seneye yine bu zamanlar bu sefer sadece Pattaya için 10 günlük bir program yapıyorum. 3 arkadaş olarak villa kiralayacacağız. Yemek işini de evde çözeceğiz. Öyle fazla yemek olayı sorun yapmayın gözünüze kestirdiğiniz her şeyi yiyin.

  Gidecek olanlara tavsiyem Walking St’de gördüğünüz her kıza yürüyün sarılın fotoğraf çekinin öpün kucaklayın.

  • Şu pahalı diye söylenenleri anlamıyorum. Ucuz yerlerin hali ortada. Biz kız başımıza girmeye çekiniyoruz bir zamanların pahalı denilen yerlerine şimdi. İpini koparan geliyor, aşağılamak için söylemiyeyim ama insana tatili zehir ediyorlar. Gözlerini dikip aç kurt gibi bakanlar yetiyor oradan uzak durmaya.

  • Göcek mavi tur yapanlara tavsiye olunur. Özal zamanında adı parladı, hala bozulmamış nadir yerlerimizden. her yeri bozduğumuz gibi inşalla burayı da bozup hiç etmeyiz.

 3. merhaba değerli kemal kaya verdiğin bilgiler çok güzel yeni gidecek arkadaşlar. sizlere birkaç bilgi aktarayım bende ilk gittiğimde korkak ve şaşkındım ve işi bilmediğimden çok para harcadım. ama iki üç derken ilk harcadığım paranın üçte birini bile harcamadım ve üç katı daha fazla eğlendim. nasılmı iyi dinleyin,,,,!!!!!
  türkiyeden başlayalım işe thy.2700tl asya ve rusya ucakları 1400 ila 1800 tl arasında sonuçta gezmeye gidiyoruz 3 veya 5 saat beklesen ne olur mesela ben emirateş hava yoluyla gittim ve dubaiyi gördüm orada 8 saat bekledim tercihiniz aktarmalı uçaklar olsun. indik tayland bangkonk,a pattaya 150 km. lüks taksi 2000 baht kat 2 de. normal taksi 1000 ila 1250 baht 1 katta. çok güzel pattaya otobüsleri var 130 baht tercihiniz otobüs olsun. havaalanında sadece 100 dolar veya yuro bozdurun biraz ucuz bozuyorlar. indiniz pattaya,ya rahat olun orada yabancı yok herkes birdir heryer otel gidin bakın görün 400 baht,tan 4000 bah,ta kadar otel var 2 veya 3 yıldız otele 1000 baht verin onlar 1500 veya 2000 isterler pazarlık yapın gidecek gibi yapın tamam diyeceklerdir. yemek işi 8 cadde olması lazım TOPS market veya 12 ve 13 sokak arkasında villa market var herşey var ve ucuz pişirmeye para almazlar yiyebildiğiniz kadar tavuk eti 10 tl bile tutmaz. ekmek ve zeytin peynir çay şeker orada hepsi var fiyatlar türkiyeden ucuz sıkıntı yapmayın. gelelim bayan işine. herkes yaşadıklarını ve gittiği yerleri yazmış valking city ve ago go dan bayan almayın 3000 baht ister gecelik yani 100 dolar.5 ila 12 sahil boyu bayan alın. buralara köylü kızları takılır genelde tabi leydiboy,larda var buralarda yanlışlık yapmayın sorun leydi veya leydiboy diye. güler yüzlü efendi duruşlu olun sert erkekleri hiç ama hiç sevmezler.
  gelelim bayan alma saatine gece 11 ve 01 arası bayan alın müşteri bulamayanlar oralarda sabahlamak yerine veya kaldıkları 200 bahtlık pis otele gitmektense seninle sabaha kadar800 ve 1000 bahta gelirler onlar çok para isterler 3000 hatta 4000 siz vereceğinizden şaşmayın iki saatliğine 500 bahta giderler akıllı olun çok süslü ve alkoliklerden uzak durun her metrede 1 bayan var biri olmazsa diğeri olur. paraya dökersek günlük otel yemek içki ve hatun 60 dolar size yeter aliahmet5454 hotmail daha ne diyeyim arkadaşlar sorusu olan yazsın cevaplamaya çalışırım. herkese iyi tatiller arkadaşlar

 4. Ben Pattaya’ya yeni gidecek arkadaşlar için yardımcı olacağım.
  Uzun süredir kurduğum hayalin gerçekleşeceği gün gelmişti. THY ve 9 saat sonra Bangkok 🙂 Aslında tedirginlikle gittim, kimilerinin yazdığı gibi çok kötü kokacağını düşünerek, nasıl kalacağım orada diye düşünmüştüm. Korktuğum gibi olmadı, çok ağır koku yoktu Pattaya’da, mazgalların yanı hariç… Uçaktan indiğimde arkadaşım karşıladı, bu arkadaştan sonra bahsedeceğim size, buraları çok iyi bilen ve burada yaşayan bir hekim… Vakit kaybetmeden arkadaşın arabasına binip Pattaya’ya gittiğimizde heyecanlanmadım değil, en sevdiğim şey; masaj salonları, gülen yüzler beni mutlu etmişti. Merkezde muhteşem bir deniz manzaralı odaları olan VTSIX View Talay 6 Condo’ya (otelin konumu ve manzara harika, yanınızda getirdiğiniz arkadaşınıza ekstra para da ödemiyorsunuz, lakin yine de beklentiyi yüksek tutmayın) yerleştikten sonra hemen merkeze inelim dedim, karnım acıkmıştı. Pizzacı var mı dedim? İyi ki demişim, denize sıfır bir pizzacıya gittik arkadaşımla, lezizdi hem de sadece 65 baht ödedim koca bir pizzaya. Adını unuttum ama Walking street’e sahil yolundan girdiğinizde 200-250 mt ileride sağda. Bence sadece burada yiyebilirsiniz tüm yemeklerinizi. Akşam oldu hava karardı hadi dedim başlayalım, o “A go go” senin bu “A go go” benim derken 15 gün evvel açılmış bir yere götürdü arkadaşım. Tek kelimeyle muhteşem Pattaya’nın bütün mankenleri burada, belli ki özel, hem de çok özel… Adını soracaksınız tabii ama oranın adını da bilmiyorum, fiyatlarına gelince içecek 185 baht, kadının içtiği içkidense 250 baht alıyorlar bir içki ısmarlayıp kucağınızda buluyorsunuz kadınları, muhteşemler. O şehirde gördüğüm en güzel kızlardı. Buradan birini çıkarmanın maliyeti 4 bin bar+ 5 bin kadın, 9 bin bin baht gibi oluyor. Bence sadece eğlenmeyi düşünün orada bizim yaptığımız gibi, çünkü biz oradan almayıp devam edip Club İnsomnia’ya gittik burası bir disko! İçecekler 185-250 baht arası ama içeride her insana hitap edecek kadın var. Biraz elin yüzün düzgün olsun 1500 ile 3000 arası tüm kadınlar senin, zaten beğenmezlerse hayır diyorlar. Lütfen vücutlarını satsalar da onlara karşı saygılı davranın, hayır dedikten sonra üstelemenize gerek yok! Rahat olun, orada mutlaka birilerini bulacaksınız, sadece eğlenin ve gülün, gülen insanları seviyor bu şehir:) Ben birçok yere gittim ama buralardan başka yeri sevemedim, beş günümü buralarda geçirdim, inanılmaz güzel geldi. Bilirsiniz, beğeni göreceli bir kavramdır ama bu iki yeri de tek geçerim. Şimdi arkadaşımdan bahsedeyim size, ben kendilerini internette araştırma yaparken buldum, aradım ve gittim kötü bir insana da rastlamış da olabilirdik ama tek kelimeyle dürüst ve orada harcayacağınız parayı kendi parası gibi düşünüp öyle harcama yaptıran biri. Bu arada paranızın çoğu cebinizde kalıyor, israf yok nokta atış ve orada kendi dilinde sohbet edebileceğin dost biri. Kendisine teşekkür ederim bu vasıtayla… Telefonu +66827140424 adı Alex.

  Teşekkür ederim..

 5. Arkadaslar Pattaya’dan yakın zamanda dondum ve Pattaya’nın rüya gibi bir yer olduğunu söyleyebilirim. Bir tatilcinin arayicagi her sey burada var. Özellikle guvenlik muthis ve gece gec saatlere kadar disardaydim. Gece hayatinin bu kadar hizli oldugu yerde en ufacik bir olumsuz olay bile gormedim. Guvenlik disinda da, ayrica dogal guzellik ve eglence harika. Bu ikinci gidisimdi veilk seferinde acikcasi bu kadar eglenememistim. Tabi bu kadar eglenmemde netten tanisdigim Turgay abinin cok fazla katkisi oldu. Kendisine biz kez daha cok tesekkur ederim. Bence Pattaya’yi herkes muhakkak en azindan 1 defa gormeli diye düşünüyorum. Pattaya’ya giden arkadaslari muhakkak Turgay (alex) abiyle kontak kurmalarini oneririm.

 6. Ben daha once bir defa gittim ve tadi damagimda kaldi misali 😀 Ekim ayini iple cekiyorum ve bir daha gidecegim. Bu sehrin sadece sevmedigim, yani kokusu onun disinda her sey cok ama cok guzel. Zaten arkadaslar burada para harcarken insana en cok koyan otel bar masaj eglence ucretleri degil, sadece hava yolu ulasimi cok pahali. Orda 2 haftalik eglence parasini 1 defa da ucak biletine veriyorsun, degmiyor degil, acnak ben o kadar ulke gezdim, hic birinde bu kadar eglenmedim.

  Gidecek arkadaslara siddetle ve siddetle tavsiye ediyorum. Ölmeden once gorulecek yer Pattaya. Ben bunu bilirim. Şimdiden gidecek arkadaslara bol eglenceler. Ladyboy cok fazla, dikkat edin. Sonra benim gibi otel odasinda anlayinca gecici sok yasamayin. Kapinin onune bırakmak zorunda kaliyorsunuz. 🙂

  • Bu bilmem kaçıncı darbe Tayland’da. Gitmemek için hiç bir sebep yok. Hayat devam ediyor. Neden gidilmeyecekmiş? Gezi olaylarında İstanbul’da olaylar varken, Marmaris, Antalya ve Bodrum için ne değişti? Tam tersi şimdi gidilir. Fiyatlar muhtemelen daha da aşağı düşecektir.

 7. Bu sene 15 Mart 2014’de gittim. Gerçekten burada anlatılan ve yazılan barların en gözdesi Insomnia..!! Çok makul derecede bir ücretle çıkabiliyorsunuz. Fakat saat gece 11:30 dan sonra happy night’a oluyor. Bu da 39 baht olan bir Tha birası, 159 baht oluyor ama değer… Ben tek başıma münferit gittim ve çok çok fazla İngilizcem de yoktu. Pişman olmazsınız.

 8. Oranın yaşam biçimine ayak uydurursanız inanılmaz kolay ve güvenli bir yer. Sadece tatil için gittigini düşünüp eglenmeye bakarsan sana kimse bulaşmıyor. 2 kere gidip yaklaşık 17 gün kaldık ve haziranda tekrar gideceğiz. Herkese tavsiye ederim. Dünyada cenneti yaşamak isteyenler mutlaka gitmeli.

 9. Selam, ben de gitmek istiyorum Pattaya’ya. Gidiş geliş uçak ücreti ne kadar? Bir de oraya gidip bir ev kiralasak 10 günlük masrafımız ne kadar olur? Aliş veriş yapmak istesem ürünleri çok pahalı mı yoksa ekonomik mi? Teşekkürler.

  • Şu anda aktarmasız uçuş yapan tek firma Türk Havayolları. Şubat 2014 fiyatı gidiş dönüş 2,270 TL. Günlük harcama kişiden kişiye değişir. İyi kalite, güvenli bir otel yazın yani onlara göre ölü sezonda 700-1000 Baht arası. Yani ortalama 30-50TL. Günlük yiyecek sokaktan yerim dersen 10 TL günlük 🙂 Eğlence 100 TL.

   Kısaca 5000 TL ile 10 gün her ortamda takılırsın (BİLET DAHİL). Elektronik ucuz ancak çok iyi pazarlık yapmak şartıyla. Tucom elektronik çarşısında herşey var. Örnek 2013 ağustosta iPphone 4s çakma 70 TL, orjinal 800 TL idi. Tekstil burayla aynı. Araç kiralama çok ucuz 500 Baht’a (35TL) sabah 8’den akşam 4’e kadar gezmek mümkün. Özel şöför klimalı araba 🙂 ya da ehliyet varsa 10 TL’ye motor kirala ama trafik soldan bize ters…

 10. Yaşanacak çok güzel yerler. Herkesin görmesi geereken yer. İnsanları saygılı, hürmetkar, görgülü, güvenilir insanlar. Mixx Bar süperdi. Hep Türkçe bilen kızlar ve insanlar vardı.

 11. 8 ay önce gitmeye karar verdim, 5 ay önce gidiş dönüş biletimi aldım. 2 gün sonra da yola çıkıyorum. Yanlız gidiyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum 🙂 8 aydır araştırma yaptım, fakat gitme günü yaklaştı. Tedirginim daha önce giden biri de yok tanıdıklarımdan moral verecek. Bilgi verecek, yani gaz verecek biri arıyorum. Bi el atın şu garibe lütfen 🙂

 12. Merhaba, önümüzdeki haziran veya temmuz ayında tek başıma pattaya ya gitmeyi planlıyorum. 8- 10 günlük full gece hayatı + uçak gidiş – dönüş için 4000 TL yeterli olurmu?

 13. Dans etmek isteyenler için Mixx, sigara içmeyenler için Walking Street Bar (Caddeye girişte biraz ilerde solda), kalite yer için ise bence Insomnia üst ve alt kat.

  Aslında bi sürü güzel disco var, sadece bir yere takılmadan önce gezin hepsini. Biz öyle yaptık.Tony’de İran, Arap ve Türkler çok, fiyatlar da pahalı. Ben sevmedim.

 14. Pattaya’ya önümüzdeki 2 – 3 ay içerisinde gitmek istiyorum. Daha önce hiç gitmedim ve yalnız gitmeye çekiniyorum. Benimle gitmek isteyen olursa seve seve eşlik edebilirim. Kafa dengi biriyimdir. Tarih konusuna uyarım benimle gelecek arkadaşların gitmek istediği tarih olabilir. İlgilenen olursa cebimden ulaşabiilir. 0533 4870756 Saygılar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz