Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği (The Million Year Stone Park and Crocodile Farm), Tayland‘ın turizm cenneti Pattaya‘da, 70 hektarlık bir arazi üzerinde yer alan, doğal güzellikleri ve cesaret isteyen şovlarıyla ünlü bir eğlence parkı.

Tayland’ın doğasını ve zengin yaban hayatını korumak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla kurulan park, Pattaya kent merkezine özel araçla 15 dakikalık mesafede yer alıyor. Doğa parkının içerisinde egzotik hayvanları görebileceğiniz bir hayvanat bahçesi de var.

Million Years Stone Park

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği, Tayland’ın benzersiz doğasını ve özgün kültürünü korumak için Khun Suan Phanomwattanakul tarafından Pattaya’da kuruldu. 30 yılı aşkın süredir, 200 yıl öncesine dayanan Tay geleneği ile yetiştirilmiş bitki ve fosilleşmiş ağaçlar gibi nadide doğal objeleri toplayan Khun Suan Phanomwattanakul, gelecek nesillerin bu kültürü unutmaması için ve dünyanın dört bir yanından Pattaya’ya gelen insanlar için turistik doğal alan oluşturmak amacıyla, park projesini hayata geçirmiş.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi ağırlayan ve günlük gösterileri de içeren eğlenceli ve heyecanlı performanslar düzenleyen park, hayvan türleri ve jeolojik araştırmalar yapan araştırmacı, öğrenci grupları ve izci gruplarını da ağırlıyor.

Malta

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği’nin bölümleri

Doğal ortamında devasa bir bahçe olan Garden & Stone Park’ta, egzotik bitkiler, çok çeşitli kayaç türleri ve çiçek bahçeleri bulunuyor. 100 milyondan daha yaşlı petrified ağaçlar, 200’den fazla Tay tarzı ağaçlar ve her biri 75 ton ağırlığa sahip, tuhaf şekilleri bulunan kayaçlar bu bölümde yer alıyor.

Çok ender görülen beyaz kaplanlara ev sahipliği yapan Exotic Zoo’da, hem tuzlu hem de tatlı suda yaşayan binlerce timsahı görmek mümkün. 500 kg ağırlığındaki dünyanın en büyük tatlı su balıkları ile dev kedi balığı, Amazon Nehri’nde görülen yılan balıkları gibi canlıların yanı sıra albino hayvanlar da görebilecekleriniz arasında. Bunların dışında sayısız hayvan türünü barındıran Exotic Zoo’da, Tayland’ın nesli tükenmekte olan hayvan türleri de yer alıyor.

Crocodile Kingdom ise kuşkusuz parkın en dikkat çeken bölümü. Timsah Çiftliği, Tayland’daki benzer çiftlikler arasında en büyük su alanına sahip. Ülkedeki en büyük tuzlu su timsah popülasyonunun bulunduğu bölümde, park kendi timsahlarını da yetiştiriyor.

Çocuklu ailelerin de oldukça tercih ettiği parkta, hayvanlarla yakından temasa geçerek onlarla oynayabiliyor ve birlikte fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Timsah Şovları, her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında, her saat başında düzenleniyor.

Million Years Stone Park
Million Years Stone Park Timsah Çiftliği
Million Years Stone Park Timsah Çiftliği

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği nerede

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği giriş ücreti ve ziyaret bilgileri

🗺 Adres: 22/1 Moo 1, Nongplalai, Banglamung, Pattaya City, Chonburi 20150 Tayland
📲 thaistonepark.org ☎️ +66 (0) 3824 9347-9, +66 83112 6080, +66 89168 3404
🕘 Ziyaret saatleri: Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği haftanın 7 günü 08.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.
💶 Giriş ücreti: Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği giriş ücreti Tayland vatandaşları 100 Baht, turistler 400 Baht, 90-120 cm arasındaki çocuklar 200 Baht, 90 cm altındaki çocuklar ücretsiz.
🚌 Ulaşım: Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği, Pattaya kent merkezinin 9 km doğusunda konumlanıyor. Özel araç, taksi ve tuktukla 15 dakika gibi bir sürede parka ulaşılıyor.

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği, Tayland kültürü, yaban hayatı ve doğal güzelliklerine tanık olmak, benzersiz timsah şovları ve huzurlu atmosferi ile Pattaya’da görülmesi gereken yerler arasında.

2 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz