Pattaya, her yıl milyonlarca turistin hafızalarında unutulmaz izler bırakan eğlenceli gece hayatı ile tatilcilerin gözdesi. Ülkemizde daha çok gece hayatı ile rağbet gören şehir, gezilecek ve görülecek yerleri ile de güzel bir tatil beldesi. Fil safarisinden kaplan çiftliğine, inanılmaz botanik parkından, tapınaklarına, nefis Mercan Adasına sahip Pattaya keyifli bir tatil rotası.

Pattaya, ülkemizde yurtdışı turları arasında en çok ilgi gören yerlerden birisi. Tayland Körfezine kıyısı olan Pattaya, tatil, dinlenme ve gece eğlencesi için ideal bir şehir. Deniz, tatil, alışveriş ve eğlence merkezi olan şehirde, gündüzün plajda güneşlenmek, su sporları ile keyifli vakit geçirmek mümkün.

Pattaya Hakkında Tavsiyeler

İlk defa ziyaret eden biri için bile Pattaya, çok kolay gezilebilecek bir yer. Ana oteller, evler ve eğlence merkezleri Batıdaki Pattaya ve Jomtien sahil şeridi arasında Doğu’da ise Sukhumvit Yolu (Bangkok Otobanı) üzerinde bulunuyor. Sukhumvit Yolunun doğusu ise sınır tanımaz gece hayatı nedeniyle Karanlık taraf (Dark Side) olarak da biliniyor.

Tayland, 2010 yılında dünyanın her yerinden neredeyse 16 milyon turist ağırladı ve dünyanın en gözde seyahat noktalarından biri haline geldi. 1960’larda keşfedilmesinden bu yana genel olarak ‘uluslararası seks turizmi’ adıyla anılmaya başladı ve sadece seks amaçlı gelen turistlerin ilgi odağı oldu.

Pattaya Hakkında Tavsiyeler

Pattaya’ya giderken neler almalı

Pattaya, yılın her mevsimi sıcak ve nemli bir tropikal iklime sahip. Bu nedenle yanınıza yünlü giysiler almayı düşünmeyin. Pamuklu kıyafetler Pattaya için uygun bir seçim olur. Eğer Aralık-Şubat arasında şehre gelmeyi düşünüyorsanız yanınıza serin havalar için giyinebileceğiniz bir süveter alabilirsiniz.

Pattaya’da otobüs ile gelecek olanlar için de yanlarında bir süveter bulundurmanızı öneririm. Otobüslerin içerisi buzdolabından farksızdır. Yağmurlu sezonda Pattaya’ya gidilecekse, hafif bir yağmurluk iyi fikir olabilir. Gerekirse yanınıza küçük bir şemsiye de alabilirsiniz.

Akşam yemeği için kaliteli restoranlara gitmeyi düşünüyorsanız ona uygun kıyafetler giymeniz tavsiye edilir. Her ne kadar ayağınızda parmak arası terlik, şort ve t-shirtle de gidilebilse de uygun kaçmaz. Bazı top klas disco veya barlar şort ve terlikle geleni içeri almayabiliyorlar. Yanınıza kıyafetinize uygun bir ayakkabı almak iyi olacaktır.

Malta

Gündüzün denizde ve ya sokaklarda tatil havasında şort veya t-shirtle gezmek keyifli olabilir, ancak gece eğlencesi ve yemek için düzgün kıyafetler imajımız için de önemlidir.

Yurtdışı seyahatlerde, gittiğiniz ülkenin mobil şebekelerinden birinden SIM kart almak en akıllıca ve ekonomik iletişim yoludur. Çok acil iletişim gerekirse havalimanından alınabilir. En iyisi Pattaya’da otelinize yerleştikten sonra hemen her köşede yer alan 7-Eleven mağazalarından birinden bir SIM kart almak.

Eğer sürekli kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almayı unutmayın. Çılgın Pattaya gece hayatı aktiviteleri sonrası olası baş ağrısı için yanınıza ağrı kesici alabilirsiniz. Pattaya’da uygun sağlık tesisleri olmasına rağmen, ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçları yanınıza almanızda fayda var.

Eğer Pattaya Mercan Adasının deniz keyfini çıkarmak ve beyaz kumlarında güneşlenmek arzusundaysanız yanınıza şortunuzu almayı unutmayın. Şort, terlik, şapka, güneş kremi ve havlu bulundurmanız iyi olur. Eğer yoksa veya unuttuysanız bu ihtiyaçları Türkiye’den değil de Pattaya’dan daha ucuza alabilirsiniz. Kaldığınız otelin havlusunu da plaja giderken kullanabileceğinizi unutmayın.

Katılacağınız Fil safarisi, botanik park gezileri ve Pattaya gezilecek yerler keşfinde yanınıza ayağınızı yormayacak uygun bir ayakkabı bulundurmanız iyi olur. Ayak yorgunluğu için, her köşe başında göreceğiniz ayak masajı fırsatlarını kaçırmayın. 15 dakikalık masaj sonrası ayaklalar sanki hiç yorulmamış gibi hissediliyor.

Söylemeye gerek yok! Böylesi eğlenceli ve heyecan verici bir yere fotoğraf makinesiz gelmek büyük eksiklik olur. Odanızı o olmadan terk etmeyin, ancak hareketli Pattaya gece hayatına dalıp da masada bırakmayı asla düşünmeyin. Her an kaybolabilir. Tabi çektiğiniz fotoğraflara da dikkat edin!!

Hafif seyahat etmeyi sevenler, ihtiyaç duyacakları her şeyi Pattaya’da temin edebilirler. Yanınızda bir kredi kartı olması yeterli, hiç bir şey almadan da tatile gidilebilecek bir yer.

Tayland para birimi

Tayland parası
Tayland para birimi Baht

Bir ülkeye sahip olduğu para birimi hakkında bilgisiz bir şekilde gitmek, silahsız bir şekilde savaşa gitmek gibi. Tayland’ın para birimi Baht ve 1 Baht 100 satang eder. Metal paralar 5 çeşit 25 satang, 50 satang, 1 baht, 5 baht ve 10 baht. Kağıt paralar da 1000 (kahverengi), 500 (mor), 100 (kırmızı), 50 (mavi), 20 (yeşil) ve 10 (kahverengi) Baht’tan oluşuyor.

Para bozdurma işlemi uluslararası havaalanlarında yaptırabilir. Bankalar ve döviz büroları havaalanlarında var. Pound, Sterlin, Euro, Dolar ve diğer dövizler Tayland birimine çevirilebilir. Dolar ve Euro birçok yerde kabul edilse de siz Tayland parası kullanın. Resmi döviz büroları ve bankalar, otellerden ve alışveriş merkezlerinde ki bürolardan daha iyi bir oranda değişim yapıyor.

Tayland’da Türkiye’deki banka hesabınıza ait ATM kartınızı kullanarak Tayland parası çekebilmeniz mümkün. ATM’ler tüm büyük kentlerde ve tatil merkezlerinde var. Visa işareti ATM’nin uluslararası olduğunu gösterir. Para çekiminde bir miktar ücret banka tarafından bozdurma ücreti olarak tahsis edilir.

ATM’ler genellikle ufak bir miktar da banka kendisine tahsis eder. Bankadan bankaya değişen bu işlem ücretlerini kontrol edebilirsiniz. Türkiye’deki bankada her çekim işleminden yaklaşık 6 TL tahsil ediyor. Tüm büyük kredi kartları kabul edilir ancak dükkan sahipleri işlem ücreti olarak ekstra ücret koyabilir.

Yabancı ziyaretçiler resmi satış noktalarından aldıkları ürünlerde %7’lik KDV indiriminden yararlanabilirler. Geri ödemeyi havaalanında yaptırabilirsiniz. Turist’in dışarıya çıkaracağı yerli para miktarı gelirken beyan edilenden fazlası olamaz. Ülkeye girecek olan döviz için bir limit belirtilmemiş.

Tayland güvenli bir ülke olsa da tatil yaparken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Halkın neredeyse tamamı Budizm etkisiyle sakin ve güler yüzlü. Yüksek sesli ve kaba hareketlerden kaçınmak iyi fikir. Sessiz ve sakin insanlar oldukları için yüksek sesle konuştuğunuzda bir şey olduğunu sanıp korkabilirler.

Malta

Elektrik akımı tüm ülkede 220 volt. Yeni otellerin bir çoğunda Türkiye uyumlu prizler kullanılıyor. Ancak bazı misafir evleri ve hotellerde, 2 ince pinli elektrik prizleri kullanıldığından, telefon veya laptopunuzu şarj etmek için çevirici adaptör gerekiyor. Pattaya’da her yerde görebileceğiniz 7/11 mağazalarından alabilirsiniz.

Pattaya alan kodu ve iletişim

Pattaya’nın alan kodu 38. Tüm cep telefon numaraları 10 haneden oluşurken, karasal telefonlar 9 haneli. Pattaya’da iletişim için gidildiğinde oradaki Seven Eleven shoplarından kontürlü GSM hat satın alınabilir. Aynı şekilde kontürleri de bu marketlerden yükleyebilirsiniz. Her 50 metrede bu marketler karşınıza çıkar.

GSM kartları, Türkiye fiyatları ile kıysalanmayacak derecede ucuz. Türkiye hattınızı burada kullanıp, boşuna yüksek ücret ödemeyin. İlk görüldüğünde yadırganıp sonrasında alışılan görüntülerden birisi de şehrin her yanını saran milyonlarca telefon kablosu olacak.

Pattaya iklimi

Pattaya hava durumu tropikal iklime sahip. Turist sezonu (yüksek sezon) olan Kasım-Şubat arası Pattaya’yı ziyaret etmek için en uygun zaman. Bir çok yabancı turist Pattaya’yı bu dönemde ziyaret ediyor.

Pattaya’yı ziyaret etmek için sıcak ve kuru bir iklime sahip Kasım-Şubat arası en uygun dönemler. Mart-Mayıs arası sıcak ve nemli geçiyor, Haziran’dan Ekim’e kadar olan zamanlarda ise yağmurlu oluyor.

Bence Pattaya yılın her mevsimi gidilir. Yüksek sezon dışındaki mevsimlerde daha az turist olduğundan otel fiyatları düşüyor, masraflar azalıyor. Yağmurlar ise sürekli değil. Gün içerisinde birkaç saat yağar ve sonra güneş açar.

Dışarıdayken yağmura yakalananlar 7-Eleven mağazalarında veya küçük shoplarda plastik yağmurluk alarak korunabilirler. Telefonunuza ve pasaportunuza her zaman dikkat edin.

Pattaya tatili yapmaya karar verdiğinizde valizinize veya sırt çantanıza ne koyacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bunun için size bazı tavsiyelerde bulunabilirim.

Pattaya plajları

pattaya tavsiyeleri
Pattaya Mercan Adası, Tayland

Şehrin en çok ilgi gören plajı merkezde yer alan Pattaya Beach olsa da burada asla yüzmeyin. Suyu temiz değil. Yine burada asla Jet Ski kiralamayın. Size kiralayanlar, aktivite sonrası aracı teslim ettiğinizde cihaza zarar verdiğiniz ve dolayısı ile yüklü bir para ödemeniz konusunda sizi zorlayıp epey yüklü para talep edebiliyorlar.

Pattaya plajı gündüzleri insanların şezlonglarda güneşlendikleri yer iken gece boyunca plaja paralel sokak Thai kızlarının para karşılığı misafirlerini bekledikleri yer haline geliyor. Pattaya’da aile ile gidilebilecek Jomtien ve Naklua plajları da bulunuyor. Daha çok aileleri ağırlayan plajlarda denizin güzelliğini keyfinizce sürebilirsiniz.

Pattaya çevresinde ada turları yapmak mümkün. Koh Larn yani Mercan Adası tek kelimeyle büyüleyici bir yer. Tropikal ada keyfinin ne demek olduğunun en iyi anlaşılabilecek yer. Walking Street’in sonundaki iskeleden feribotlar kalkıyor.

Pattaya yeme içme tavsiyeleri

Ülkenin her yanında olan 7 Eleven ve Family Mart marketlerinden sandviç almaktan veya bildik fast food zincirlerinde aynı şeyleri yemektense, Tayland’a kadar gitmişken geleneksel yemeklerini denemeden dönmemek gerek. Adeta bir baharat cenneti olan bu ülkede yemek siparişi verirken az baharatlı istemek faydalı olacaktır, ilk defa deneyenler için bazı yemekler çok acı gelebilir.

Pattaya, Tayland’ın genelinde olduğu gibi yeme-içme konusunda dünya mutfaklarından sokak lezzetlerine ve yerel mutfağa kadar her zevke hitap eden geniş bir yelpazeye sahip. Özellikle ucuz sokak lezzetleri ile gününü geçiren ziyaretçiler genellikle evde yemek yapmayıp sokaktan beslenen yerel halkla benzer deneyimi yaşıyor.

Pattaya’da mutlaka tadına bakmanız gereken yöresel lezzetler arasında kızarmış çıtır ördek, kızarmış çıtır tavuk, baharatlı Tayland salatası, bıldırcın yumurtası, ızgara balık, körili yengeç, pirinçli mango, yumurtalı dondurma ve kızarmış muzlu pankek bulunuyor.

Özellikle ‘tom yum soup’ denilen jumbo karideslerin adeta dans ettiği çorbası mutlaka denenmesi gerekenlerden. Konu deniz mahsulleri olunca, ne ararsanız bulabileceğiniz bu yerde hesabın oldukça uygun gelmesi de büyük avantaj olacak. Deniz mahsulü sevmeyenler, tavuk ve dana alternatiflerini de her yerde bulabilir.

Taylanda ve Pattaya’ya gelen birçok turist sağlıksız yiyecek yüzünden hasta oluyor. Nerede yediğinize dikkat ederek bu problemden mümkün olduğunca uzak kalabilirsiniz. Kızarmamış yada haşlanmamış hiçbir yiyeceği yemeyin. Seven Eleven marketlerinde bulabileceğimiz şişelenmiş ve ağzı açılmamış sulardan için.

Pattaya alışveriş

Hayallerinizdeki keyifli tatili geçirmenizi sağlayacak tüm özelliklere sahip Tayland’ın en çok turist çeken şehri Pattaya, tüm güzellikleri ve sıcaklığıyla ile sizi bekliyor. Deniz, güneş, kum üçlüsünün yanında, canlı mı canlı çılgın gece hayatı ve tropikal iklim, uygun fiyatlar ve alışveriş için şahane olan bu şehri ziyaret edin.

Dükkanların çoğu haftanın 7 günü günde 12 saat açık. Devlet daireleri de genelde 8.30 da açıp akşam 5.00’te kapatır, yarım saat ile bir saat arası yemek araları var. Resmi tatillerde devlet daireleri ve dükkanlar genelde kapalı. Walking Street gece hayatı akşam 22 gibi hareketlenir, gece 12 sonrası ise kalabalık gittikçe artar. Gece 02.00 sonrası ise sakinleşmeye başlar.

Pattaya gece hayatı

Pattaya gece hayatı ile oldukça popüler. Meşhur Walking Street’te onlarca top klas bar, disko, restoran ve striptiz barlar bulunuyor. Gay, ladyboy (transexüel) barlar da yol boyunca uzanıyor. İzmir Kemeraltı’nı veya İstanbul İstiklal Caddesini aratmayacak kalabalığa sahip. Hareketlilik gece 10 gibi başlayıp sabaha kadar sürüyor. Kendine özgü karakterleri olan sokaklar şehrin her bir yanında uzanıyor.

Pattaya’nın ününün gece hayatından kaynaklandığı bir gerçek! Dünyanın birçok yerinden gelen erkek turistler, Pattaya’da sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor. Eğlencenin merkezi Walking Street üzerinde bulunan bar, gece kulübü, disko ve striptiz kulüpleri; sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor.

Ülke olarak ucuz sayılabilecek Tayland gece hayatında da diğer ülke ve kıtalara göre daha uygun fiyatlarla eğlence sunuyor. Gece hayatının oldukça gelişmiş olduğu Pattaya, oldukça renkli ve hareketli bir gece hayatı atmosferine sahip. Tayland gece hayatının kalbi Pattaya ise Pattaya gece hayatının kalbi de Walking Street caddesi.

Pattaya gece hayatı, en hareketli bölge Walking Street, uluslararası ünlü DJlerin çalıştığı club ve discolar biri birinden renkli erotik dans ve şovlarla tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Tayland gece hayatı turizmi sembolü olan kasabaya her geçen yıl ilgi gittikçe artıyor.

Pattaya trafik

pattaya bilgi

Şehri gezerken ulaşım için raylı sistemlerin yanı sıra, çok uygun fiyatlarla fosforlu pembe renkleri ile göz alan taksiler ve tuk tuk denilen küçük araçlar kullanılabilir. Daha büyük tuk tuklar taksi hizmeti yanı sıra dolmuş olarak da kullanılıyor.

Trafiğin soldan aktığını unutmadan, kalabalık sokaklarda daha hızlı yol almak isteyenler için motosiklet de kiralamak mümkün. Ülke genelinde motosiklet kullanımı çok yaygın olduğundan, yüzlerce motosikleti caddelerde aynı anda seyrederken görünce çete sanmak ilk gün için normal sayılsa da ikinci günden sonra bu kalabalığa alışılıyor.

Tayland’da trafik İngiliz kurallarına göre, yani araçlar soldan gider, direksiyonlar sağda. Tayland’daki sürücüler her zaman bir telaş içinde ve dikkatsiz araç kullanıyorlar. Birden bire alakasız bir yerden belirip arabanıza çarpabilirler. O yüzden araç kiralarsanız dikkatli olun.

Motosiklet konusunda deneyimli olanlar gülük 200-300 Baht karşılığında scooter kiralayıp şehri keşfedebilirler. Şehrin kalabalık sokakları dışındaki yerlerde trafik sakin. Mutlaka kask takmak gerekiyor! Takmayanlar için 500 baht cezası var ve turisti görünce hiç affetmiyorlar. Pattaya Ulaşım blog yazımda detaylı bilgiler paylaştım.

Pattaya’ya nasıl gidilir

Bangkok’un yeni Suvarnabhumi Havalimanı (söylenişi: ‘suvena-pum’) Güney-Dogu Asya’da ki merkezi konumu sayesinde, komşu Asya ülkelerini ziyaret etmek isteyenler için de mükemmel bir merkez olarak hizmet veriyor.

Tayland’a havayolu ile rahatlıkla ulaşılabilir. 9 saatlik kesintisiz uçuş Türkiye’den direkt uçuşlarla Bangkok’a ulaşılabiliyor. Biraz uzun sürdüğünü düşünenler içi pek keyifli gözükmeyebilir ama bu Pattaya’ya gitmek isteyenler için hiçbir zaman problem olmaz. Pattaya’ya nasıl gidilir blog yazıma göz atın.

Ülke tropikal mevsim kuşağında olduğundan hava sıcaklığı gündüzün 30 santigrat derecelerde bulunuyor. Bir şort, bir tişört bir de parmak arası terlik yeterli. Pattaya’da üç mevsimin yaşandığı tropikal bir iklim bulunuyor. Şubat ve mayıs ayları arasında sıcak ve kurak iken, haziran ve ekim ayları arasında güneşli ve yağmurlu, kasım ve ocak ayları arasında turistlerin en çok ilgi gösterdikleri serin bir hava yaşanıyor.

Birçok Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ülke vatandaşları için, 30 günden fazla kalmamak kaydıyla Tayland’a girmek için vize gerekmiyor. Daha uzun kalmak isteyenler ise Tayland Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna Tayland vizesi için başvuru yapabilir.

Önceki blog yazısıArjantin Nerede 📍 Arjantin’e Nasıl Gidilir
Sonraki blog yazısıKıbrıs’ın En İyi Plajları
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

27 YORUM

 1. Merhaba arkadaşlar 11 ocak 2019 da pattaya da olacağım aynı tarihlerde orada olacak arkadaşlar varsa tanışmak isterim

 2. Ben de bir cok sıteden Pattaya’yı takıp ettım. Görünüşe göre muhteşem bir yer. Ekim sonu Kasım başı gibı gitmeyi düşünüyorum. Fakat dil problemım var, aslında benı bıraz da o frenlıyor. İngilizce sıfır. 🙂

 3. Selam arkadaşlar, Thailand Pattaya’da yaşıyorum. Burası hakkında yiyecek, içecek konaklama tatil, gezi vb şeylerle ilgili bilgi almak isteyenler olursa yardımcı olurum.
  Bana facebook adresimden ulasabilirsiniz.

 4. Merhaba arkadaşlar yorumlarınızın çoğunu okudum. Pattaya’ya gitmeyi düşünüyorum ve aklıma takılan birkaç soru var, cevaplarsanız sevinirim.

  Gdiş-geliş Tayland uçak bileti, konaklama ve eğlence, güzel yerler keşfetmenin ortalama ne kadar maliyeti olur? Yanlız gitmeyi düşünüyorum, eğer düşünen kafa dengi arkdaşlar varsa beraber gidebiliriz.

  • Mehmet ben Pronto turdan 5 gece 7 gün tur aldım 2600 tl peşin şubat 15 kalkışlı 2020 tavsiye ederim.uçak ile gidiş geliş otel dahil

 5. Merhabalar , bayram sonrası 1 veya 2 agustos çıkışlı Türkmenistan aktarmalı olarak Taylant a 10 günlük seyahat planlamaktayım ,o tarihlerde gitmeyi düşünen kafa dengi arkadaşlar olursa haberleşelim , murat242@gmail.com

 6. merhaba taylant dostları taylant gitmeden görmeden yaşamadan sevdiğim bir ülke artık zamanı sanıyorum geldi taylantı görmek istiyorum arkadaş arıyorum 45 yaşındayım bekarım balıkesirliyim artemea-10@hotmail.com mail adresim selamlar

 7. Merhabalar yorumlarınızı okudum cok teşekkür ederım bılgılendırme ıcın. Tek gıdecegım Eylul ayı basında. O tarıhlerde gıtmek ısteyen olursa ulasın bırlıkte gıdelım. 10 gun kalıcagım ve malum Turkce konusacak ınsan pek bulunmaz oralarda. Maıl: ozmen_Veysel@hotmail.com

 8. Selam arkadaşlar ve degerli admin. İsmim Ahmet, iki kez Tayland ve Pattaya’ya gittim. Sizlere birkaç lazım olacak bilgiler vereyim.
  Tayland’a gitmenin 3 yolu var:
  1. THY direkt uçar 9 saat gider 10 saatte gelir; bugünkü fiyatı ortalama 2500 TL.
  2. Türkmenistan Hava Yolları gidiyor kış kampanyası vardı 630 dolar 1350 TL.
  3. Emirates, Etihat, Astana ve Katar gidiyor. Tayland uçak bileti fiyatları 1,500 ila 2,000 TL. Gidiş-dönüş bu tüm uçuşlar.

  Bangkok-Pattaya arası 160 km. havaalanı lüx taksi 2,000 Baht (130 TL). Normal taksi 1000 ila 1250 Baht 70 TL. Otobüs 135 Baht 9 TL. (1TL=16 Baht; 1$=33 Baht ve 1Euro=45 Baht).
  Gittiniz Pattaya’ya her yer otel, motel ve pansiyon dolu. Buradan otele bakmayın, herkese, her keseye uygun 25TL’den başlar fiyatlar. İyi pazarlık edin, onların istediğinin en fazla üçte ikisini verin, hatta yarısıı verin. Olmaz deselerde siz gidecek gibi yapın, iki adım attığınızda onlar tamam diyeceklerdir.

  Gelelim yemek işine; her yer deniz ürünü dolu, tavuk döner dolu çok ucuz. Türk lokantaları pahalı haberiniz olsun ve çay, şeker, rakı votka et tavuk ekmek ne isterseniz Yops ve Villa market var. Orada bulun. Hatta Tops markette tüm ızgaralarınızı yaptırıp orada yersiniz. 20 çesit salata ve yemek çeşidi var. Ne yerseniz yiyin isterse hep et yiyin 150 baht yani 10TL’yi geçmez. Pişirmeye para almıyorlar.

  Telefon alacaksanız Tukkom var. Sorun gösterirler Walking Street’in girişinden ,yürüme 5 dakika sürer gitmek. Orijinal Samsung S4 1100TL. Kore yan sanayi 145TL. Aynı sayılır, ben iki senedir S3ü kullanıyorum ve gayet iyi seçim.

  Gelelim bayan konusuna, sabırsızlanıyorsunuz anladım ama sırayla. Sahil yolu her taraf bayan dolu, Walking Street’ten almayın, pahalı. Sahil yolu akşam saatlerinden sonra bayandan gel diyenden gülümseyenden geçemezsiniz. 2 veya 3 saatlik bayan almak 500 Baht yani 33TL. Gecelik alırsanız 1000-1250 Baht 65-70TL. Pazarlığı unutmayın, sizinle gelmek istemiyorsa fazla para ister üzaklaşın. Her metreye 1 kız düşer. Güzel kızlar, güler yüzlü, sadık, paranın karşılığını verirler; bizimkilere benzemezler. Bir de leydiboylar var. Kızlardan daha güzel görünüyorlar alacağınız bayana ısrarla sorun leydiboy mu değil mi diye. Şüphede kaldıysanız nazikce dokunun önüne arkadaşlar, siz iyi iseniz onlar sizden daha iyi olurlar. Güler yüzlü olun, dürüst davranın, sert erkekleri ve sert tavırlıları sevmezler.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir İyi tatiller aliahmet5454@hotmail.com bol şanslar hepinize

  • Ben pattayada yasayan bir Turk olarak burayi tavsiye ediyorum. Yemek konusunda yanlis bilgi veriyosun arkadas. Turk lokantalari pahali diyosun, iste biz Turk milleti olarak kariya kiza para var ama yemege gelince pahali. Yapmayin arkadas herkesin butcesine uygun yemek var burda, hem de turk yemekleri.

 9. arkadaslar ben yillardir burda yasiyorum.kesinlikle herkesin en azindan bir kere pattayayi gormesini tavsiye edrim.tek sorun aliskanlik yapiyor.her sene gelmek istiyorsunuz.pattaya hakkinda bilgi almak isteyen arkadaslar bana pattayaalex@hotmail.com mail adresimden ulasabilirler.sorularinizi zevkle cevaplandiririm.

  • ben 32 gün kaldım geleli 10 falan oldu tekrar gitmek içn gün sayıyorum bu gidişimde yerleşmek istiyorum uzun vize için yardım bekliyorum bilgi için birde ev kiralamak istiyorum aylık 3000 ila 5000 baht arasında olması işime gelir 2 gün fazla kaldıgım için 1000 baht ceza kestiler bu ceza birdahaki girişimde sorun olurmu torba yasayı bekliyorum bagkur affı çıktımı emekli olacagım ve pattaya ya yerleşecegim bilgiler için şimdiden teşekkürler

 10. Güzel italyan restoranlar var. Onlara takılın. 2. caddede Anadolu Restoran var. Sabah kahvaltısı için iyi olur.

 11. Bence de, pasaportunuzu otelde kasada tutun, ben pasaportumu kaybedip yeniden çıkartmıştım. 500 küsür lira ödedim ve çok zahmetli iş. Bi de alkol çok alacaklar ve barlara hep takılmak isteyenler telefonlarına sahip çıksın, masaya koymayın, Kafa iyiyken telefonunuzdan olmayın. Hatta ucuz bir telefonla gelseniz daha iyi olur.

 12. Her erkeğin kesinlikle gidip görmesi gereken bir yer, çok da ucuz sayılır. Memlekette tatil yapıp kazıklanacağına Pattaya’da yap krallar gibi yaşa hem de daha ucuza 🙂 Geçen yıl gittim can güvenliği iyi yemekleri kötü romantik eğlenceli bir yer.

 13. Onceki hafta ayni sektorden is arkadaslarim Pattaya’ya gittiler, bir bayi gezisiydi. 1 haftadir anlata anlata bitiremedi daha arkadas 🙂 Bir sonraki tura ben de katilmaya karar verdim. Gidersen bir daha gelmeyecegimden korkuyorum 🙂

 14. Ben geçen yıl Pattaya’ya gittim. Olağanüstü bir tatil yaptım. Hayatımda hiç böyle bir yer görmemiştim. Tatili de, eğlencesi de gece hayatı da çok güzeldi.

  Ben Jomtien tarafında kalmıştım, Pattaya merkeze göre hem daha ucuz hem de daha güzel bir plajı var. Herkese tavsiye ederim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın