Malaga yüzyıllar boyu hiç durmadan kendini geliştirmeye devam etmiş bir şehir. MÖ 8. yüzyılda kurulan en eski Akdeniz limanlarından biri. Malaga, Roma tiyatrosu kalıntıları, Fenike deniz feneri, 13. yüzyıl Alkazaba kalıntıları ve güzel bir Barok bazilika üzerinde inşa edilmiş olan 10. yüzyıldan kalma Mağribi kalesi ile Endülüs’ün en güzel kentlerinden.

İspanya‘nın Endülüs Bölgesinde en çok ziyaretçi ağırlayan kentler arasında bulunan Malaga, zengin tarihi geçmişini yansıtan atmosferi ile büyüleyici bir yer. Akdeniz kıyısında yer alması nedeniyle deniz, kum, güneş turizminden de payını alan şehir kültür,tarih ve doğal güzellikleri bir arada sunuyor.

malaga nerede

Malaga hakkında kısa bilgiler 🇪🇸

Malaga, resmi adı İspanya Krallığı olan İspanya’nın şehri. İspanya’nın Endülüs Bölgesi’nde yer alan Malaga, Endülüs Devleti’nin en önemli liman kentiydi. Malaga’nın bilinen tarihi günümüzden 2 bin 800 yıl öncesine uzanıyor. Bu zengin tarihi geçmişiyle kent, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Fenikelilerin MÖ 770’de Malaga ismiyle kurduğu kentin ismi hem Arapçada hem de İbranicede tuz anlamına geliyor. Gezgin İbn Battuta’nın seyahat notlarında Endülüs’ün en güzel şehri olarak anlatılan Malaga, günümüzde de İspanya’nın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alıyor.

Malta

Malaga’da İspanya’nın resmi dili İspanyolca konuşuluyor. Şehirde İngilizce de yaygın olarak konuşulabiliyor. İspanya para birimi Euro. Malaga, Türkiye’den 1 saat geride. Malaga’nın nüfusu ise 570 bin.

Malaga’ya gitmek için ya Yeşil Pasaport sahibi olmanız ya da Schengen vizesi almanız gerekiyor. Henüz hiç vize deneyiminiz olmadıysa Vize Nasıl Alınır ve Vize Ücretleri Ne Kadar blog yazılarım size yol gösterir. Pasaportunuz yoksa Pasaport Çeşitleri ve Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır yazılarımı okuyun. Yurt dışına çıkarken yurtdışı çıkış harcı ödemeniz gerekiyor.

Pasaportunuz yoksa Pasaport Çeşitleri ve Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır yazılarımı okuyun. Yurt dışına çıkarken yurtdışı çıkış harcı ödemeniz gerekiyor. Vize almakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız vize istemeyen Vizesiz Avrupa Ülkeleri tavsiyelerimi inceleyin. Detaylı hazırladığım Vizesiz Ülkeler Listesi blog yazıma göz atın.

İspanya Gezilecek Yerler blog yazımda ülkede gezilip görülecek yerler ile ilgili detaylı bilgiler paylaştım. Gitmeden okumanızı tavsiye ederim. Daha uygun bir Malaga tatili yapmak için Seyahat Rehberi kategorisindeki uygun otel nasıl bulunur, vize/pasaport, hayat kurtaran akıllı telefon uygulamaları blog yazılarım size yol gösterebilir.

Malaga nerede 📍

Malaga, Avrupa kıtasında yer alan İspanya’nın şehri. İspanya, aynı zamanda Güneybatı Avrupa ülkesi. Malaga, İspanya’nın güneyinde, Endülüs eyaletinde, Cordoba’nın güneyinde Akdeniz kıyısında konumlanıyor.

Malaga’ya nasıl gidilir ✈️

Türk vatandaşlarının Schengen vizesi ile seyahat edebildiği Malaga’ya Türkiye‘den direkt uçuş Türk Hava Yolları tarafından yapılıyor. THY’nin İstanbul Havalimanı’ndan Malaga Havalimanı’na gerçekleştirdiği uçuş 4 saat 45 dakika sürüyor.

Avrupa’nın farklı kentleri ve İspanya’nın birçok şehri üzerinden de Malaga’ya aktarmalı uçuşlarla ulaşım mümkün.

Malaga Havalimanından şehir merkezine ulaşım: Malaga Havalimanı kent merkezine 8 km uzaklıkta. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs, tren, taksi, araç kiralama, transfer aracı seçenekleri bulunuyor.

Havalimanı 4 numaralı terminali çıkışından her 20 dakikada hareket eden trenlerin tek yön bileti 3.60 euro. 75 numaralı ekspres otobüs ile 15 dakikada 3 euro karşılığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

malaga nasıl gidilir

✈️ Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır
✈️ Uçak Bileti Kampanyaları Nasıl Bulunur
✈️ Türkiye’nin En İyi Online Uçak Bileti Satış Siteleri
✈️ En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır

Malaga‘da gezilecek yerler arasında ilk sırada muhteşem şehir manzarasıyla Gibralfaro Kalesi geliyor. Şehrin zengin tarihi geçmişine tanık olmak için Encarnation Katedrali, San Juan Bautista Kilisesi, San Sebastian Kilisesi, Iglesia Parroquial de Santiago ve Iglesia del Sagrario yapılarını da ziyaret etmelisiniz.

İspanya’da Endülüs Dönemi’nin en iyi korunan yapısı olan Alcazaba, Picasso Müzesi ve şehir merkezindeki plajlar da Malaga gezilecek yerler listenizde olmalı.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz