Bir çok kişi çocukla seyahate çıkmanın zor olduğunu söylüyor. Önce çocuğun büyümesi bekleniyor, ya da sadece yakın çevredeki rotalara seyahat ediliyor. Oysa çocukla seyahat etmenin de püf noktaları olduğunu ve bunlar öğrenilirse seyahati daha keyifli yapmanın mümkün olduğunun ispatı çiftler ve anne blog yazarlarımız da var. Ben susayım, onlara kulak verin.

Takip Edilesi 10 Çocukla Gezi Bloggeri

Gezginleri severiz, ailecek ve bebekle gezenleri daha çok severiz. Seyahatlerine ortak olmak ve birbirinden değerli bilgiler alabilmek için sosyal medya hesaplarını takip edin.

Beni de takip etmeyi unutmayın: instagram.com/yoldaolmak

1. Seyahatperest

Malta

Özge Lokmanhekim, her parmağında bir yetenek olan bir gezgin anne. 2012’de anne olduktan sonra mesleği olan avukatlığı bırakıyor. Yakın zamanda “Kemal’in Londra Günlüğü” adlı resimli Türkiye’nin belki de ilk ve tek çocuk gezi kitabı yayımlandı. Milliyet’te annelik hakkında ipuçları ve deneyimler paylaşıyor. Çocuklarımızla keyifli bir gün geçirelim ve şehri birlikte keşfedelim diye şehrin en çocuksu halini sunan sehrincocukhali.com adlı web sitesinin de yaratıcısı. Takip edin.

seyahatperest.com ⇔ facebook.com/seyahatperest

YO-Line2. Minik Gezgin: İnci, Soner ve Tibet

Güzel bir ailenin bisikletle yol hikayelerini takip etmek nasıl bir fikir? Soner ve İnci İznik’te yaşayan öğretmen bir çift. Oğulları Tibet Çınar yani nam-ı diğer minik gezgin yolda büyüdü desek daha doğru olur. Bisikletin ve doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan ailenin yol hikayelerini takip edin.

minikgezgin.com ⇔ facebook.com/1MinikGezgin

YO-Line

3. Löplöpçüler: Özenç ve Semih 

Konu yemek olunca Özenç ve Semih bu konuda üstadımızdırlar. Kendisi mühendis olan Semih’in işinden dolayı bir süre Malezya’da Cameron Highlands‘de yaşamalarına da vesile olmuştum. Şu sıralar ailemiz yine iş dolayısı ile Namibya’da yaşıyor. Yeme içme kültüründe ufkunuzu açacak bloglarını ziyaret edin.

loplopculer.com ⇔ facebook.com/loplopculer

YO-Line

4. Gümüş Pusula: Hande, Talha ve Ela

Gezip gördükleri yerleri, Talha’nın objektifiyle  Hande’nin kalemini harmanlayıp Gümüş Pusula’da paylaşıyorlar. Gezginler için bir rehber niteliğinde olan site büyük keyif alarak yaptıkları dünyayı gezme serüvenlerinin bir meyvesi. Ailecek dünyanın ilginç ve göz alıcı yerlerinde sürekli hareket halinde olduklarından instagramda güzel fotoğraflar paylaşıyorlar.

gumuspusula.com ⇔ facebook.com/gumuspusula

YO-Line

5. Gezen Anne: Embiye

Embiye Ülgen, Bulgaristan’da bir köyde geçen mutlu bir çocukluk sonrasında 11 yaşında Türkiye’ye gelmiş bir gıda mühendisi. Kariyer hayatına ara vererek, benim gibi, tam zamanlı bloggerlik yapıyor artık. Ailesi ve çocuklarıyla birlikte geziyor, gözlemliyor ve yazıyor. “Gezmek benim için bir tutku” diye bloggeri takip edin.

gezenanne.com ⇔ facebook.com/GezenAnne

YO-Line

6. Dünyayı Geziyorum:  Özlem ve Yasin

Özlem ve eşi Yasin ile Ürdün’ün Akabe şehrinde tanışmış ve birlikte Petra ve Wadi Rum‘u gezmiştik. Aileye sonradan çocukları Yakupcan dahil oldu. Kanal 7’de yayın hayatını sürdüren Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programı birbirinden farklı ülkelerde çekiliyor. Yasin yönetmen ve kameraman olarak katkı sunarken Özlem kucağında Yakupcan ile sunuculuk yapıyor.

dunyayigeziyorum.tv ⇔ facebook.com/dunyayigeziyorum

YO-Line

7. Gezgin Anne: Deniz

“Bebekli tatiller ve gezmeler devridir artık! Kırkı çıkmadan kapıdan dışarı adım atmayan annelerin devri bitti. Ben bebeğimle her yere giderim; okuduklarımı, öğrendiklerimi, yaşadıklarımı yazarım. Deneyimlerimi paylaşarak başkalarına da cesaret veririm belki” diye yazıyor Deniz. Biri bebek iki çocuğuyla çıktığı seyahatlerinden edindiği deneyimleri blogunda yazıyor.

gezginanne.com ⇔ facebook.com/gezginanne

YO-Line

8. Gezenti Anne: Özlem

Özlem, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunu. Görmediği yerleri gezmeyi, tatmadığı lezzetleri denemeyi ve keşfettiği her şeyi paylaşmayı çok seven, bir kız bir oğlan 7 yaşında ikizleri olan bir anne. 15 yıllık çalışma hayatı boyunca eşiyle birlikte, çocukların öncesinde ve sonrasında 44 ülke ve 154 şehir gezmiş. 2015’te kurumsal hayatla veda edip, gezmeye devam ediyor.

gezentianne.com ⇔ facebook.com/gezentigurmeanne

YO-Line

9. Çocukla Geziyorum: Behiye Işın

Şehir planlamacısı Behiye Işın, emekli olduktan sonra kendisini bloguna adamış bir gezgin. Ailesiyle yaptığı gezileri blogunda paylaşıyor. Tutkulu seyahat etme keyfini çocuklarına da kazandırmaya çalışıyor.

cocuklageziyorum.com ⇔ facebook.com/Çocukla-GeziyorumYO-Line

10. Gizem Akkan

Mekatronik ve otomasyon mühendisi Gizem İsveç’te yaşıyor. Farklı ülkeler görmeyi, doğa yürüyüşlerini, modayı takip etmeyi, her gün yeni şeyler öğrenmeyi ve tüm bunlar hakkında yazmayı seviyor.

gizemakkan.com ⇔ facebook.com/Gizem-Akkan

Çocukla ve/veya ailecek seyahat eden gezgin bloggerleri listelemeye çalıştım. Benim bilmediğim, gözden kaçırdığım çocukla gezi blogları varsa  yorum kısmına çekinmeden önerilerini yazın lütfen.

22 Yorumlar

 1. @bizdunyayicoksevdik instagram hesabından dünya ülkelerini 2 küçük bey ile gezdiğimizi belirtir, çocukla yurtdışı gezileri yapmanın keyfini bizimle paylaşmak isteyenleri beklerim.

 2. Merhabalar. Öncelikle bu ailelerin hepsinin adına çok mutlu oldum. Aklıma takılan 1 tek soru var. Seyahat ederken para durumunu nasıl ayarlıyorlar? Erken rezervasyon vs. hepsini ben de biliyorum ama erken rezervasyon demek ücretsiz demek değil yine de para lazım. Nasıl para biriktirip seyahat ediyorsunuz? Ya da parayı nereden alıp seyahat ediyorsunuz. Yolunu söyleyin de biz de dünya turu yapalım 🙂

 3. Biz de 7 yas altında olan 4 cocukla gideceğimiz 20. ülkemiz Fas’a gitmeyi planlıyoruz bu sıralar. Cocuk engel değildir, bilakis cocukla her sey daha keyifli. Onların bakış acısı ile daha eglenceli geciyor geziler.

  • Sudagidan.blogspot.com benimki gezi bloğu değil bir hayat bloğu ve çocuklarla hayati paylaştığım anlarım var. Sık sık gezdiğimiz için de sık sık gezi paylaşımları da yaparım. Beklerim

  • Selam
   Nilay ben
   4 kız annesiyim, 3 ü 7 yaşın altında en büyüğü 14 yaşında.

   Mimarım
   Ülke içinde çok gezdik.
   Fakat yurt dışına ilk kez bu yıl çıkacağız.
   Londra’ya gitmeyi planlıyoruz ilk önce. Sonrasına bakacağız artık.
   Sizi takip etmek, tecrübelerinizden faydalanmak isteriz 🙂

 4. İstanbul’da çalışırken, senin 2013 yılındaki büyük Asya turunu takip ettiğimde, dibim düşüyordu. Çoluk çocuk olduktan sonra bu saatten sonra senin gibi gezemiyeceğimiz aşikardı ama karşıma uzakdoğuda bir iş çıkar diye hep araştırma içerisindeydim. Şansıma Malezya’da ki işi bulunca babamdan sonra danıştığım ikinci kişi sen olmuştun. O gün bana söylediğin, “Gezmek için Tayland, ama yaşamak için Malezya” sözün hala kulağımda. İyi ki seni takip etmişim, tavsiyeni dinlemişim. Bak şimdi nereden nereye, Malezya’da iş bitti, Namibya’yı keşfediyoruz. Sevgiler.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz