Makedonya Tatil

Ayers Rock veya The Rock olarak da bilinen Uluru, Alice Springs’e 450 km’e uzaklıkta bulunan Uluru Kata Tjuta National Park’ta yer alıyor. İlginç kaya oluşumlarıı, Aborijin kültürüne dair duvar yazıları ve kalıntılarıyla Park, UNESCO tarafından, Dünya Kültür ve Dünya Doğa Mirası listesine eklenmiş.

Stil, moda ve yaşam odaklı aylık dergi GUEST Haziran sayısı okuyucuları ile buluştu. Avustralya’nın Göbeğinde Aborjinlerinin 600 Milyon Yıllık Kutsal Kayası: Uluru adlı yazımı dergide bulabilirsiniz

Önceki blog yazısıA 48 Hour Hong Kong Experience: Getting Around Town
Sonraki blog yazısıBugün yoldaolmak.com’un Doğum Günü
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

1 YORUM

  1. Aborjinler dünyanın en eski yaşayan kültürü, yazık etti İngilizler bu halka. Eşsiz bir kültür şimdi kim bilir ne hallerde orada.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın