Namibya gezisi ilginç bir deneyim oldu benim için. Güya 15-20 günlüğüne Afrika‘ya gitmiştim. Namibya’yı 2 hafta kadar gezer sonra Zambiya’ya geçip Viktoria Şelalesi’ni görür ve muhtemelen dönerim diye düşünüyorum. Öyle olmadı, Kasım ayında başlayan gezim tam 2 ay sürdü. Namibya, Zambiya, Zimbabwe, Botswana, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Lesotho‘yu ve ardında da Katar‘ın başkenti Doha’yı gezip ülkeye döndüm.

Gazeteci Zafer Kantar, sevdiğimiz tiyatro oyuncusu Yetkin Dikinciler, Fotoğrafçı instagrammer Ahmet Erdem ve Qatar Aiways’ten sevgili Zeynep ile birlikte Namibya’nın başkenti Windhoek’te buluştum. Sonra peşlerine takılıp 1 hafta boyunca birlikte Namibya’yı gezdik. Seyahatin asıl amacı ise Qatar Airways projesi ile Namibya’nın yerli kabilesi Himbalar‘a gereken yardım malzemelerini ulaştırmaktı. İlginç bir gezi, şahane bir deneyim oldu benim için.

Milliyet Pazar Eki: Namibya Gezisi

Milliyet-Pazar-EkiMilliyet PazarÖnce Windhoek’te 29 Ekim resepsiyonuna katıldım. Sonra gelen ekiple buluşup Windhoek, Swakopmund, Walvis Bay, Skeleton Coast, Sesfontein, Opuwo, Etosha National Park, Outjo ve Windhoek rotasını izledik. Ekip döndüten sonra ben yüzümü güneye Namib-Naukluft National Park‘a çevirdim. Solitaire, Sesriem, Sossusvlei ve Dead Vlei burada gezdiğim olağanüstü güzel yerler oldu.

4 Ocak 2017, Doha, Qatar

Malta

1 Yorum

  1. İşte! diyorsun hayat. Gerçekten yaşamak ve özgürce nefes almak. Her güne yeni olasılıklarda ve keşfedilecek diyarlarda uyanmak ve yaşamaktır paylaşmak. Paylaştığın hayat yolculuğun ve ilhamların için teşekkürler. 😉

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz