Azerbaycan
Azerbaycan

Namibya gezisi ilginç bir deneyim oldu benim için. Güya 15-20 günlüğüne Afrika‘ya gitmiştim. Namibya’yı 2 hafta kadar gezer sonra Zambiya’ya geçip Viktoria Şelalesi’ni görür ve muhtemelen dönerim diye düşünüyorum. Öyle olmadı, Kasım ayında başlayan gezim tam 2 ay sürdü. Namibya, Zambiya, Zimbabwe, Botswana, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Lesotho‘yu ve ardında da Katar‘ın başkenti Doha’yı gezip ülkeye döndüm.

Gazeteci Zafer Kantar, sevdiğimiz tiyatro oyuncusu Yetkin Dikinciler, Fotoğrafçı instagrammer Ahmet Erdem ve Qatar Aiways’ten sevgili Zeynep ile birlikte Namibya’nın başkenti Windhoek’te buluştum. Sonra peşlerine takılıp 1 hafta boyunca birlikte Namibya’yı gezdik. Seyahatin asıl amacı ise Qatar Airways projesi ile Namibya’nın yerli kabilesi Himbalar‘a gereken yardım malzemelerini ulaştırmaktı. İlginç bir gezi, şahane bir deneyim oldu benim için.

Milliyet Pazar Eki: Namibya Gezisi

Milliyet-Pazar-EkiMilliyet PazarÖnce Windhoek’te 29 Ekim resepsiyonuna katıldım. Sonra gelen ekiple buluşup Windhoek, Swakopmund, Walvis Bay, Skeleton Coast, Sesfontein, Opuwo, Etosha National Park, Outjo ve Windhoek rotasını izledik. Ekip döndüten sonra ben yüzümü güneye Namib-Naukluft National Park‘a çevirdim. Solitaire, Sesriem, Sossusvlei ve Dead Vlei burada gezdiğim olağanüstü güzel yerler oldu.

4 Ocak 2017, Doha, Qatar

⇦ Önceki blog yazısıOsmanlıya Kök Söktürmüş Arnavut: İskender Bey
Sonraki blog yazısı ⇨Tarihi Balasagun Şehri, Kırgızistan

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın