Makedonya Tatil

Mavinin her tonunun gözler önüne serildiği nefis bir Kızıldeniz manzarası, uzayıp giden altın renkli kumsallar, denizden gelen serinletici rüzgarların yapraklarını savurduğu palmiye ağaçları, masmavi bir gökyüzü, kirlilikten uzak tertemiz bir hava ve tüm bunlarla uyum içerisinde begonviller ve dahası… Burası Kızıldeniz’in tatil kenti Hurghada.

Hurgada, Kızıldeniz’in tertemiz mavi sularına nazır bir şehir. Mısır’ın başkenti Kahire’nin 450 km güneyindeki şehir deniz, güneş ve kum tatilinin keyfinin doya doya yaşanabileceği bir yer. Hurgada, yapılacak çok şey var. Şnorkelle dalış, yüzme, Kızıldeniz tekne turu yanında; dalış, denizaltı ile dalma, çölde ATV ve Spider ile gezi, 4X4’lerle çöl turu, deveye binme, Bedevi kültürüne yakından bakış, oryantal ve tennura dansı izleme, Kum Müzesi, Binbir Gece Masalları gece şovu ve akvaryum gezisi ve adını sayamayacağım bir çok aktivite misafirlerini bekliyor.

SunExpress uçak içi yayını SunTimes Dergisi Haziran sayısında “Kızıldeniz’de Yükselen Rota: Hurghada” yazım Kapak konusu olarak yayınlandı. Yazıları okumak için SunTimes Haziran sayısına yukarıdaki bağlantıdan göz atın veya veya fotoğrafları tıklayın.

Kızıldeniz’de Yükselen Rota: Hurghada

Suntimes Kemal Kaya
Suntimes Hurghada
Suntimes Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurgada
Hurgada Mısır

Daha fazla Hurgada yazısı:

Önceki blog yazısıTarihi Balasagun Şehri, Kırgızistan
Sonraki blog yazısıRuhların Yeri (Ruh Ordo) Müzesi, Kırgızistan
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

1 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın