Mavinin her tonunun gözler önüne serildiği nefis bir Kızıldeniz manzarası, uzayıp giden altın renkli kumsallar, denizden gelen serinletici rüzgarların yapraklarını savurduğu palmiye ağaçları, masmavi bir gökyüzü, kirlilikten uzak tertemiz bir hava ve tüm bunlarla uyum içerisinde begonviller ve dahası… Burası Kızıldeniz’in tatil kenti Hurghada.

Hurgada, Kızıldeniz’in tertemiz mavi sularına nazır bir şehir. Mısır’ın başkenti Kahire’nin 450 km güneyindeki şehir deniz, güneş ve kum tatilinin keyfinin doya doya yaşanabileceği bir yer. Hurgada, yapılacak çok şey var. Şnorkelle dalış, yüzme, Kızıldeniz tekne turu yanında; dalış, denizaltı ile dalma, çölde ATV ve Spider ile gezi, 4X4’lerle çöl turu, deveye binme, Bedevi kültürüne yakından bakış, oryantal ve tennura dansı izleme, Kum Müzesi, Binbir Gece Masalları gece şovu ve akvaryum gezisi ve adını sayamayacağım bir çok aktivite misafirlerini bekliyor.

SunExpress uçak içi yayını SunTimes Dergisi Haziran sayısında “Kızıldeniz’de Yükselen Rota: Hurghada” yazım Kapak konusu olarak yayınlandı. Yazıları okumak için SunTimes Haziran sayısına yukarıdaki bağlantıdan göz atın veya veya fotoğrafları tıklayın.

Kızıldeniz’de Yükselen Rota: Hurghada

Suntimes Kemal Kaya
Suntimes Hurghada
Suntimes Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurgada
Hurgada Mısır

Daha fazla Hurgada yazısı:

Malta

1 Yorum

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz