uçak bileti

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Kafkasya’da en gelişmiş turizm merkezlerinden birisi. Dombay, Teberda ve Arkhyz popüler Kafkas tatil rotaları arasında yer alıyor.

Rusya’da Kuzey Kafkasya bölgesinde yer alan Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti’nde yer alan Dombay, Gürcistan sınırında, Karadeniz kıyılarında 60 km uzaklıkta yer alıyor.

uçak bileti

Dombai Town

Her bir yanını çevreleyen görkemli Kafkas dağların arasındaki korunaklı bir vadide saklı olarak kurulmuş olan Dombay, özellikle kış turizmi, kayak ve ekoturizm alanında oldukça güzel aktiviteler sunuyor.

ATV Tour Teberda

Kafkas Dağları’nın en yüksek yerleri çıplak kayalar, daha aşağılarda kalıcı karlar ve buzullar, sonra sırasıyla Alp tipi çayırlar, iğne yapraklı, karışık yapraklı ve yaprak döken ormanlarla kaplı.

Bu coğrafyada yapılan aktivitelerin her biri diğerinden güzel. ATV kiralayarak yüksekliği 2,000 metreyi bulan nefis yamaçlara çıkıp, manzarayı izlemek tarifsiz. Ne yana bakarsanız insanı başka dünyalara götüren muhteşem bir coğrafyaya şahit oluyorsunuz.

Kafkas Dağlarında ATV turu
Kafkas Dağlarında ATV turu

Teberda Activities

Dombay Things To Do

Bu güzelim yerlerde misafirleri bekleyen bir çok farklı aktvie daha var. Macera severler için ise dağçılık, buzul tırmanışları, trekking, yamaç paraşütü, rafting bunlardan bazıları. Bence en güzel aktivite ise bu derin ormanlarda ve patikalarda yapılan uzun yürüyüşler.

Dombay Mountain

Teberda ve Dombay’a en yakın havaalanı Stavropol Şpakovskoye Havalimanı’na, Türk Hava Yolları İstanbul’da tarifeli uçak seferleri düzenliyor.

Önceki makaleAlibek Buzulu, Teberda Tabiat Parkı
Sonraki makaleGora Sulakhat, Dombay
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

1 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here