Makedonya Tatil

Dombay, Rusya‘da Kafkasların kuzey kesiminde, Gürcistan sınırına yakın yer alan bir tatil kasabası. Yaklaşık 657 nüfuslu olan bu tatil kasabası, Kuzey Kafkasya’da kış sporlarının kalbi sayılıyor. kayakçıların ve snowboard severlerinsevdiği kış spor merkezi olan bu coğrafya, zirvesi her zaman karlı dağlara, çok sayıda şelaleye sahip.

Zirvesi her daim karlı dağların çevrelediği korunaklı bir vadide kurulmuş tatil kasabası Dombay‘da yapacak çok sayıda aktivite var. Rakımı 1,260 ile 4,047 metre arasında olan UNESCO Biyosfer Rezervleri listesindedeki Teberdinsk State Biosphere Reserve olağanüstü bir güzellik sunuyor.

Kapski Waterfall

Alibek Waterfall, Dombai, Russia

Yaz aylarında burası buzullara, akarsuları, şelaleleri, dağ gölleri ve ormanlarıyla ile büyüleyici dağ manzara sunuyor. Burası trekking rotalarıyla insanın başını döndürecek güzellikte. Bir yanda sanki hiç el değmemiş doğa, diğer yanda zirvesi her daim karlı dağlar ve kadim ormanlar. Kafkasya coğrafyası hakikaten bambaşka!

Alibek Waterfall
MaltaFlyista
Önceki İçerikAmanauz Vadisi ve Sofrudzhu Dağı, Dombay
Sonraki İçerikAlibek Buzulu, Teberda Tabiat Parkı
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz