Ana Sayfa Avrupa Lüksemburg

Lüksemburg

Lüksemburg Avrupa’nın en küçük başkentlerinden biri olsa da hayat kalitesi ve çeşitliliğiyle öne çıkmayı başarıyor. Batı Avrupa’nın tam kalbinde bulunan ve çok küçük bir ülke olan Lüksemburg’un komşuları Fransa, Almanya ve Belçika’dan oluşuyor.

En bilinen yerler çoğunlukla Lüksemburg Şehri’nin renkli yaşantısı içinde bulunsa da UNESCO dünya mirasları listesinde giren eski meydanı dışında şehir dışındaki küçük kasabalar da bir o kadar ilginç ve görülmeye değer. İster yürüyerek, ister toplu taşıma, ister araç ile seyahat etmesi çok kolay bir şehir.

Bu küçük ülkede sürpriz içinde sürprizler bulacağınız kesin. Başkent adeta bir masaldan çıkmışçasına güzel.Moselle’de şarap ve eğlencenin en güzelini, Müllerthal’da yeme içmenin en lezzetlisini yaşayacaksınız.

lüksemburg şehri gezilecek yerler

Lüksemburg Şehri Gezilecek Yerler

0
Lüksemburg şehri, Avrupa’nın en romantik, en masalsı şehirlerinden biri olsa gerek. Kıtanın en küçük başkentlerinden biri olsa da hayat kalitesi ve yüksek refah seviyesiyle...
luksemburg nerede

Lüksemburg Nerede 📍 Lüksemburg’a Nasıl Gidilir

0
Avrupa'nın en küçük yüzölçümüne sahip ülkelerinden biri olan Lüksemburg, Benelüks olarak adlandırılan Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'tan oluşan üçlü birliğin üyesi. Dünyada kişi başına düşen...
406,243BeğenenlerBeğen
142,815TakipçilerTakip Et
8,885TakipçilerTakip Et