Yılın 365 günü güneşin kendisini terk etmediği, tropikal iklimin sıcak rüzgârlarının kumsallarını okşadığı, içine pek çok görkemli efsaneler sığdırdığı, bağrında 10 milyon yaşındaki yağmur ormanları barındıran Langkawi Adası, 99 takım adanın en gözdesi olarak karşımıza çıkıyor.

Andaman Denizi’nde yer alan Malezya’nın Langkawi Adası, ziyaretçilerini ormanlarla kaplı tepeleri, beyaz kumlu romantik kumsalları ve kristal berraklığındaki sularıyla karşılıyor. Sakin ve huzur veren plajları, su sporları, doğal güzellikleri, tekne turları ile, her türlü turistik etkinliğe ev sahipliği yapan Langkawi Adası, nasıl bir tatil yapmak isleniyorsa hepsini birden sunabilen nadir tropikal adalardan birisi.

Cenang Beach, Langkawi Adaları, Malezya
Cenang Beach, Langkawi Adaları, Malezya

Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya’nın en popüler turizm destinasyonlarından biri olan Langkawi, ülkenin Kedah eyaletine bağlı takımadalardan oluşan bir yerleşim yeri. Andaman Denizi’nin güneyinde, Malezya anakarasının 30 km batısında konumlanan Langkawi, 104 adadan oluşuyor.

Takımadaları oluşturan 104 ada içerisinde yalnızca Langkawi ve Tuba adalarında yerleşim bulunuyor. Langkawi’nin büyük yerleşim yeri ise Kuah şehri. Tropikal bir iklime sahip olan ada 2007 yılından bu yana UNESCO Küresel Jeopark Ağı’nın bir parçası. Gümrüksüz alışveriş bölgesi oluşu nedeniyle alışveriş yapmak isteyenlerin de ilgi gösterdiği ada uçsuz bucaksız el değmemiş sahilleri, tropikal ormanları, yerel dokunun korunduğu hoş sokakları ve renkli gece hayatıyla biliniyor.

Malta

Langkawi ismini bölgede rastlanan kahverengi kartallardan alıyor. Adanın simgesi olan kahverengi kartalları görmek için Kilim Nehri’ne özel turlar düzenleniyor. Kartal Meydanı’nda yer alan dev kartal heykelini de mutlaka görün. Pantai Cenang, adanın ekonomik fiyatlı konaklama fırsatlarının çok olduğu yerlerinden birisi. 2 km uzunluğundaki Cenang Plajı en popüler plajlardan.

Underwater World, The Crocodile Farm (Timsah çiftliği), The Snake Sanctuary (Yılan çiftliği), The Cable Car Ride (teleferik), Oriental Village, Langkawi Sky Bridge ve Pregnant Lady Lake adada gezilip görülecek yerler arasında. Langkawi alışveriş merkezlerinin çoğunluğu, başkent Kuah yakınlarında yer alıyor. Jetty Point Shopping Complex ve The Saga Shopping Centre kozmetik, saat, giyim, aksesuar, sigara, likör ve daha fazlası için uygun bir alışveriş merkezleri.

Langkawi Uluslararası Havaalanına 3 km mesafede bulunan, 2 km uzunluğundaki Cenang Beach (Pantai Cenang), adanın en popüler tatil bölgesi. Bu plaj boyunca birçok otel, hemen paralel caddede de dükkanlar, restoranlar ve barlar sıralanıyor. Çok sayıda lüks veya düşük bütçeli otelleri ve restoranlarıyla her bütçeye uygun tatil fırsatı bulunabiliyor.

Pantai Cenang bölgesinde lüks konaklama düşünenler Casa Del Mar, Meritus Pelangi Beach Resort & Spa otellerini tercih edebilirler. Pantai Kok bölgesinde ise Sheraton Langkawi Beach Resort, Tanjung Sanctuary Langkaw.

Cenang Plajında, sükûnet içerisinde etrafı kızıla boyayan günbatımını izlemek ise benzersiz bir keyif.

3 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz