Helsinki

Helsinki, Kuzey Avrupa ülkesi Finlandiya‘nın nüfus bakımından en büyük şehri ve başkenti.

Helsinki’nin en popüler gezilecek yerleri gerçekten de görülesi mekânlar. Örneğin Seurasaari Adası’nda açık hava müzesini ziyaret edebilir, çevresini gezerken sincapları besleyip doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tarihi ahşap kilise Karuna da görülmeye değer.

Şehir merkezindeki Parlamento Sarayı’nın arkasında bulunan Temppeliaukio Kilisesi modern mimarinin etkileyici bir örneği. Granit taş yatağından fırlamış yapısı ve pırıl pırıl parlayan nefes kesici bakır çatısıyla bu kilise Helsinki’nin en popüler turistik ziyaret yeri. Noel zamanı içerideki atmosfer özellikle büyüleyici ve görülmeye değer.

Helsinki Katedrali’ne çıkan merdivenler bu şehrin kendine has atmosferini yakalaya bilmeniz için en iyi yerlerden biridir. Arkanızda devasa beyaz bir katedral ve tam önünüzde Senato Meydanı. Bir süre oturun ve manzaranın iklimden iklime dramatik bir şekilde nasıl değiştiğini hayal edin.

Daha yakın bir deneyim için sezonluk meyvelerin, sebzelerin ve balıkların satıldığı Pazar Meydanı’nda bir yürüyüşe çıkın, stantların arasında dolaşırken bir kahve ve çöreğin tadını çıkarın.

Suomenlinna island helsinki

Helsinki’nin Mücevheri: Suomenlinna Adası

Suomenlinna Adası, Kuzey Avrupa ülkesi Finlandiya'nın en popüler turistik yerlerinden biri. Başkent Helsinki'den çok kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşılıyor. Adaya giriş ücreti alınmıyor....