Evin ilaçlanması için bugün sabah 8’de eve ilaçlama şirketinden geldiler. Evin neresine bakarsanız örümcek, termit, karınca, sinek, kertenkele ve diğer birçok böcek görebilirsiniz. Tropikal iklim ne de olsa, ne de olsa evler orman alanın içerisinde. Onlar aslında evde değil de, evler onların bölgesinde. Evin içerisinde birkaç yerde, konvoylar halinde aceleyle çalışan karınca yolu görebilirsiniz. Şimdiye kadar gördüğüm evlerin hemen hepsinin tavan duvarlarında örümcek ağları ve yuvaları vardı. Genelde karışmıyorlar, hem tembellikten, hem de örümceklerine evdeki diğer haşereleri yemesinden dolayı.

Michael bahçenin ortasına geçip, her sabah yaptığı günlük reikisinden sonra toparlanıp evden ayrıldık. Ben bisikleti aldım, onlar ise piknik sepetlerini doldurup arkadaşlarıyla piknik alanında buluşacaklar. Pazar günü Rapid Creek Sunday Market’e giderken gördüğüm bisiklet yoluna doğru sürdüm. Bisiklet sürücüleri, spor yapan ve köpeklerini gezdirenler için yapılmış Casuarina Coastal Park içerisinden geçen bu asfalt yolu takip edip, geçen günlerde Kate’lerin köpeği Moses ile dolaşmaya çıktığımız yere geldim. Sular çekilmiş durumda olduğundan ortaya çok genişçe bir plaj kalmış.

Deniz var ama yüzülmesi tavsiye edilmiyor. Şu an en yüzülebilir dönemi ama yaz aylarında bu denizde bolca bulunan denizanaları ölümcül tehlikede arz edebiliyor. Tabi timsahları da unutmamak lazım. Ha bir de köpek balıklarını tabi. Plajda, yürüyüşe çıkmış, koşan veya köpeğini gezdirenlerle karşılaşıyorsunuz. Bisikletle devam ettiğimde bu defa ileride kayalıkların olduğu bölgeye geldim.

Sabah Kate’in hazırlamış olduğu dürüm kahvaltımı bu kayalıkların üzerinde denize doğru yaptım. Hava çok bulutlu olduğundan, tam gezilecek ve yürüyüş yapılacak zaman. Ben de bisikletime atlayıp ormanın derinliklerine doğru sürdüm. Yolun sonunda vardığım yerdeki tabelada ise ileride çıplaklar kampı olduğunu söylüyordu.

Malta

Yaklaşık 10 km bisiklet sürüşünün ardından kendimi serin şehir kasaba kütüphanesine attım. Bugün Avustralya’daki son gecem. Yarın beni başka bir ülke bekliyor olacak.

Day 343: Avustralya:88, Darwin, 12 Temmuz 2011

1 Yorum

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz