Pazartesinden bu yana Darwin YHA Hostelde kalıyorum. Şimdiye kadar gördüğüm hosteller içerisinde en kötülerinden biri. Hostel aslında gerek konum gerekse dizayn olarak güzel. Dışarıda havuzu bile var. Hosteli olduğundan daha kötü yapan ise müşterileridir. 6 kişilik odama geçtiğimde gördüğüm şey çöplük gibi bir yerdi.

Work vizesi ile burada çalışan ve hostelde kalanlar var ve onlar düzen temizlik bilmediğinden her şey odanın ortasına serpilmiş durumda. Kağıtlar, gazeteler, kitaplar, kirli çamaşırlar, kıyafetler ve çantalar odaya serpilmiş halde ve ayrıca da havasız. Odalarda mini buzdolabı var, bu buzdolabının içerisi de üzeri de yine çöplük gibiydi. Bitmiş kola ve bira şişelerini ellerinin altındaki çöp kutusuna atmaktan aciz insanlar. Üçüncü gün odamı değiştirdim.

HelpX.net web sayfasından oda ve yemek karşılığı günde birkaç saat yardım için birilerini arayan bir aile ile yazıştım. Cuma gününden itibaren onlara geçeceğim. Daha önce Couchsurfing sitesinden konaklamak için birkaç kişiye istek göndermiştim, ancak ya olumsuz olarak geri döndüler ya da hiç dönmediler. Hobit arkadaşım Laurie ise 2 günlüğüne plajda kamping yapmaya gitti. Kendisinin çadırı var ve benim olmadığından kendisine eşlik edemedim.

Transformers serisinin son filmi olan The Dark Side of The Moon bugün Darwin’de gösterime bu akşam girdi ve böylece ben de severek izlediğim bu film serisinin sonuncusunu 3D olarak izleme şansı yakaladım. Tabi bilet fiyatı 21AU$ (40TL) olmasıyla hayatımda izlemiş olduğum en pahalı film olmuş oldu.

Malta

Seyahatimdeki neredeyse yaptığım tüm harcamaları yazılarımda belirtiyorum. Böylece bulunduğum ülkelere seyahat planlayanlar için fikir vereceği kanısında olduğum gibi aynı zamanda bu ülkelerde yaşayanların yaşam standartları ve günlük ihtiyaçlar için ne kadar harcadığını da sizlere aktarmış oluyorum.

Bir yeri ziyaret etmeyi planladığınızda yapılacak aktiviteler, görülmesi gereken yerler hakkında bilgileri internette kolayca bulabilirsiniz, ancak tüm bunları yapmak için ayırdığınız bütçe limitli ise ihtiyaç duyacağınız diğer şey ise yapacağınız harcamaları bilmektir. Umarım bu bilgiler, bu açıdan da okuyucuların işlerine yarar.

Day 335: Avustralya:80, Darwin, 4 Temmuz 2011

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz