Arabella Azur Resort, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki tatil şehri Hurgada’da yer alan denize nazır bir otel. Belki de dünyanın en iyi otellerine sahip olan bizler için mükemmel bir otel sayılmaz, ama özel bir otel olduğunu söyleyebilirim.

Bodrum evlerini andıran, begonvillerin sarmaladığı 2 katlı, Arap stilindeki beyaz binalarıyla mimari açıdan farklı olduğunu belli ediyor. Mısır’ın ünlü otel zinciri Azur Hotels & Resorts’a bağlı, her şey dahil sistemiyle hizmet veren 4 yıldızlı Arabella Azur Resort’un 296 odası var. Tatil köyü olarak adlandırsak daha doğru olur.

Arabella-Azur-Resort
Arabella Azur Resort, Hurghada, Egypt

Oteli özel kılan şeylerden biri de, elbette Kızıldeniz’in tertemiz berrak suları. Otelin plajında yüzmek, şnorkelle dalıp, mercanların arasında, rengârenk balıkları seyre dalmak en keyifli aktivitelerden birisi. Sadece bu özellik bile, bu oteli tercih etmek için yeterli sebeptir bana göre.

Plajı taşlı olduğu için çocukları için pek uygun olduğu söylenemez. Ancak taşlık alanın üzerindeki alan kumlu ve herkese yetecek kadar da şezlong ve şemsiye barındırıyor. Antalya’da 5 gün kalıp da bir defa bile boş şezlong ve şemsiye bulamadığım otel bilirim, neyse.

Malta

Odam, Arabella Azur Resort’un E Blok bölgesindeydi ve burası en iyi yerlerden birisiydi. İçeride masada bilgisayarımda yazılar hazırlarken, odamın kapısını hep açık bırakıyordum, zira 3 metre ötede Kızıldeniz’in turkuaz renklerini görmek ve dalgaların sesini duymak nefis bir huzur veriyordu bana. Odaların önünde oturmak için koltuk ve sehpanın olduğu bir de teras var.

Arabella-Azuri.jog

Odadaki mini bara 2 büyük şişe su, 2 meyve suyu her gün ekleniyor. Yine zaman zaman meyve sepeti ve kurabiyelerin de odama bırakılmış olduğunu görmek güzeldi. Biraz modası geçmiş şekilde dekore edilmiş odalar öyle pek süslü püslü değildi, yeteri kadar büyük, sade ve tertemizdi.

Tatilde hayat otel odasında değil de sokakta, denizde, pazarda, çarşıda geçmeli diyen biri olarak benim için odaların nasıl olduğunun pek de önemi yoktur. Otel odası sadece uyumak içindir, vakit geçirmek için değil.

Arabella-Azur-Resort-Pool

Bizlerin zor memnun olduğu konulardan biri de yemekler. İtalya’ya gidip aç kaldım diyen arkadaşlarım olduktan sonra, bu konuda ne yazsam ve ne desem bilmiyorum. Arabella Azur Resort’un yemekleri benim açımdan mükemmeldi! Ancak tahmin ediyorum ki bir çoğunuz, aklınıza zengin 1001 çeşit ürün sunan bizim otellerini getirip memnun olmayacaksınız.

Tabi aslolan çeşitlilik değil, ihtiyaçlarımın olması ve lezzettir bana göre. Her sabah kahvaltıda verilen sütlaç –benim için- inanılmaz bir keyifli kahvaltı yapmam için sebeplerden bir tanesiydi sadece.

Döner, kebap, falafel, köfte gibi yemeklere; lokma, tulumba gibi tatlılara denk geldiğimi söyleyeyim. Sebzeler, unuttuğumuz doğal tatları tekrar anımsamamıza yardımcı olacak lezzetteydi. Meyve suyu ve içecekler ise tek kelimeyle nefisti!

Arabella Azur
Arabella Azur
Arabella-Hurghada-Hotels
Arabella Çarşı, Hurghada, Mısır

Hurgada otelleri içerisinde şehir merkezine yakın olması sebebiyle de tercih edilen Arabella Azur’un, misafirlerin çoğunluğu Rus, Alman ve İskandinavlardan oluşuyor. Genç çiftler de var, orta yaş üzeri Avrupalılar da. Hiç girmesem de otelin çok iyi bir havuzu vardı. Rüzgarlı günlerde, havuz alternatif bir tercih olabilir.

Akşamları klasik animasyon gösterileri yapıldı, hiçbirine katılmadım tabi. Diskosundan insanı çağıran sesler yükselse de yoğunluğumdan dolayı içeri dalamadım, alemlere akamadım tabi. Yine otelin kendine ait bir alışveriş çarşısı var. Burada hediyelik eşyalar, yerel kıyafetler alınabilir.

Arabella-Azur-Room

Arabella Azur Resort güncel otel fiyatları ve rezervasyon için tıklayın.

Otelin eksi yanlarından birisi ücretsiz Wi-Fi’yi sadece resepsiyon yakınındaki bölgede sunması, odalarda ve diğer alanlarda ise ücretli olması. Ortak alanlardaki internet de, misafirler tarafından ortak kullanıldığından oldukça yavaş. Hurgada’ya tatile gelip de internetsiz kalamayanların, 3G hizmet veren bir yerel numara alması tavsiye edilir.

Editörün Notu: Hurgada kentinde olduğumda, konaklama sponsorlarından biri de Arabella Azur Resort oldu. Yazdıklarım objektif deneyimlerimi kapsamaktadır.

2 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz