Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki kenti Hurghada, yurtdışında ki en ucuz deniz, kum, güneş tatilinin yapılabileceği yerlerden birisi. 36 km’lik sahil şeridine sahip Hurgada’da hayat turizm üzerine kurulu. Avrupalıların özellikle ilgi gösterdiği şehir, bugün Alman, İtalyan ve Rus turistlerin Ortadoğu’daki en gözde tatil tercihleri arasında yer alıyor.

Fantasia 1001 Gece Show, Arap dünyasında çok tanınan ve 1001 gece masalları adıyla da anılan bir gösteri. Mısır’ın Kültürün ve sanatı sergileyen en popüler gösteride, Mısır’ın antik tarihi ile ilgili bilgiler aktarılıyor. Çeşitli yerel danslar sunuluyor. Bunlar arasında, tennura dansı, oryantal ve ateş dansı yer alıyor. Yine atlarla da gösteriler sunuluyor.

Hurgada, Mısır’ın ünlü tatil şehirlerinden birisi. Başkent Kahire’nin 400 kilometre güneyinde Kızıldeniz kıyısında yer alıyor. Hurgada, Mısır’ın diğer ünlü tatil şehri Şarm El Şeyh gibi son yıllarda yıldızı yükselen destinasyonlardan birisi.

Mısır’ın antik dönemine dair mirasına ev sahipliği yapan Karnak ve Krallar Vadisi’nin yer aldığı Luksor‘a yakınlığı; deniz-güneş, kum tatiline meraklı olanlar için harika oteller ve Kızıldeniz; çöl deneyimi ve bedevi hayatını biraz olsun tanımak üzere hazırlanmış zengin içerikli alternatif safarileri ile de göz dolduruyor.

Malta

Alf Leila We Leila
Tennure Dansı, Alf Leila We Leila
Binbir Gece Show: Alf Leila We Leila
Binbir Gece Show: Alf Leila We Leila

Safari Land Desert Adventure, Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bir tur. Türk Hava Yolları haftada 4 tarifeli seder düzenliyor. Keyifli bir tatil yeri arayışında olanlara tavsiye ederim.

Hurgada, yapılacak şeyler açısından oldukça zengin seçenekler sunuyor. Aktivite programında Quad Runner Safari, Spider Riding, Desert Safari by Jeep, Bedevi köyü turu, Bedevi Köyünde Alışveriş, deveye binme, Desert Show (Oryantal, tennure dansı ve şovlar) vardı.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz