Adelaide Zoo, Avustralya’nın en eski ikinci hayvanat bahçesi Torrens Nehri’nin kıyısında yemyeşil bir doğanın içerisinde kurulu. 300’ü yerli ve egzotik olmak üzere toplam 250 tür ve 2500’e yakın hayvana ev sahipliği yapıyor bu hoş yer. Avustralya kıtasının doğal yaşam çeşitliliğini ve kıtaya özgü canlıları görmek için bire bir.

1883’te açılan Adelaide Zoo, Avustralya’nın diğer hayvanat bahçeleri ile kıyaslandığında bira küçük olsa da, Asya, Afrika, Avustralya, Güney Amerika, Maymun Evi, Kuş Habitat Bahçesi, Çocuk Hayvanat Bahçesi bölümleriyle görülesi bir yer.

Ziyaretçiler Tanzanya canavarı, Sumatra kaplanı ve orangutanı, koala, wallaby, kanguru, wombat gibi türleri görebiliyor. Bahçe içerisinde 1877’den bu yana egzotik ve doğal bitki örtüsü içeren bir botanik bahçesi de bulunuyor.

Nesli tehlike altında olan türlere dikkat çekmek amacıyla Çin Hükumeti tarafından 10 yıllığına gönderilen Wang Wang ve Funi isimli pandalar hayvanat bahçesinin en çok ilgi gören üyelerinden. Günün büyük bölümünde uyumayı tercih eden Wang Wang ve Funi, 2009’dan beri kendilerine ayrılan özel bölümde yaşıyor.

Malta

Adelaide Zoo
Adelaide Zoo, Australia

Dünyanın en ünlü dev pandaları arasında gösterilen pandaları görmek için ülkenin dört bir yanından ziyaretçi bahçeye akın ediyor. Güney yarım kürede Panda görmek isteyenlerin uğramak zorunda olduğu tek yer burası.

Adelaide şehir merkezine oldukça yakın sayılır. 98C Otobüsüyle ücretsiz ulaşılabilir. Her gün 9:30 – 17.00 arası ziyarete açık. 4-14 arası çocuklar için 19AU$, erişkinler ve 15 yaş üzer çocuklar için biler ücret 34AU$. Boyut olarak derli toplu olduğundan çocuklu aileler ve engelliler için özellikle önerebileceğim bir yer.

1 Yorum

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz