Güney Afrika‘nın en kalabalık ikinci şehri Cape Town, Güney Afrika’nın anası olan şehir. Afrika’dan çok Avrupa karakteri öne çıkan şehir Cape Town, şimdiye kadar gördüğüm en güzel şehirlerden biri. Biraz daha yakından tanısam çekinmeden dünyanın en güzel şehri diyebilirim.

Bu kozmopolit şehir, Apartheid dönemi sonrasında çehresi git gide değişerek farklılıkların bir arada yaşandığı çok daha güzel bir şehre dönüşüyor. Doğası zaten bu güzel şehri tanıtmaya ve aşık olmaya yeterli. NAC Helicopters, Cape Town şirketi ile yaptığım Table Mountain, Cape Town ve Cape Yarımadası üzerinde yaptığım uçuş şahaneydi.

NAC Helicopters

Hayatımda ilk defa helikoptere Cape Town’da binmiş oldum. Yarımadayı uçtan uca havadan görmenizi sağlayan The Point Tour ile yarımadanın tüm güzellikleri gökyüzünden ayaklarınızın altına seriliyor. En güneyde Fish Hoek, Simon’s Town’dan Cape Point’e kadar uçup oradan Atlas Okyanusu üzerinden Hout Bay, Camps Bay, Clifton ve Green Point üzerinden tekrar Waterfront bölgesine geri geliyorsunuz.

Kemal Kaya
Helicopter Cape Town
Cape Town Air
Helicopter-Tour-Cape-Town
Cap-Town-Air-Table-Mountain
Cape Town havadan görüntüsü
Cape Town Havadan
Capo Town Helicopter
Cape Town Air
Kemal Kaya
Cape Helicopter Tour
Kemal Kaya

NAC HELICOPTERS
t +27 (0)21 425 3868
f +27 (0)21 425 3858
e bookings@naccapetown.com
Address: East Pier Road, Waterfront, Cape Town

Malta

Cape Town, görülmesi gereken şehirler arasında üst sıralarda yer alması gereken bir şehir. Cape Town’a Qatar Airways’in Doha aktarmalı uçuşları bulunuyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Türk vatandaşlarına 30 günlük kapıda vize veriyor. Konaklamayı Long Street’te yapın.

5 Yorumlar

  1. Merhabalar, G. Afrika yazınızı diğer yerlere göre çok kısa tutmuşsunuz. Daha detaylı bilgiler bekliyoruz. Filipinler’ e gitmemde tavsiyelerinizin çok önemli etkisi oldu. Güney Afrika gezisi için de daha detaylı bir rehber hazırlarsanız süper olur. Özellikle yeme-içme ve ulaşım fiyatları nasıldır?

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz