Ana Sayfa Yolda Olmak!

Yolda Olmak!

Seyahat etmeyi sever misiniz?

Ben severim. Seyahat etmek kendimizi ve yaşadığımız dünyayı daha iyi tanımamızı sağlar. Gördüğümüz her yeni yer, dokunduğumuz her farklı kültür bizi geliştirir, öğretir. Seyahat etmek sadece yeni yerler görmek ve eğlenmek değil elbet benim için.

Seyahat ederken konfor alanının dışına çıkıp modern dünyanın rutin döngüsünü kırıyorsunuz. Diğer kültürlerle iç içe yeni şeyler deneyimleyince önyargılardan sıyrılıp farklı bir bakış açısıyla dünyayı ve kendinizi daha iyi tanımaya başlıyorsunuz. Bu da sizi kendisiyle daha barışık, daha mutlu ve olumlu biri yapıyor.

Blogumda size nereye gitmeniz gerektiğinden çok, neden ve nasıl gitmeniz konularında bilgi sunmaya çalışıyorum. Amacım sadece gezip gördüğüm yerleri aktarmak değil. Seyahat etmenin en temel ihtiyaçlardan biri olduğunu düşünüyorum ve bu konuda henüz deneyimi olmayanlara seyahat etmenin yollarını göstermeyi amaçlıyorum.

Burada okuyacağınız yol hikayeleri, tavsiyeler ve fotoğraflar sizi eğlendireceği gibi; belki de şimdiye kadar hiç yapmadığınız şeyleri, bir sonraki seyahatinizde nasıl yapabileceğiniz konusunda ilham verebilir.

Seyahat edebilmek için zengin olmak gerekmiyor! Öncelikle asıl gereken şeyin tutku ve cesaret olduğunu aklınızda bulundurun. Seyahat etmeye tutku ile bağlı herkes, ekonomik bir şekilde seyahat etmeyi öğrenebilir. Nitekim instagramda ve çevrenizde göreceğiniz gibi çok düşük bütçe ve az paraya çokça gezenler var. Para konusuna çok takılmayın. ya da tamamen kafaya takıp, nasıl ucuza gezerimin yollarını arştırın. Artık internette ilham veren bolca bilgi var. Tembellik yapmayın.

Bu web sitesinin birkaç var olma sebebi var:

Malta
 • Doğal güzellikler ve kültürel zenginlikler arasında, farklı rotalarda keşif, macera ve aktivitelerle dolu geçen heyecan verici dünya seyahatimin kaydını tutmak.
 • Seyahat konusunda tereddütlü olanlara ilham vermek, onları motive etmek. Dünya turunun veya uzun süreli seyahat etmenin aslında sadece hayallerde kalacak kadar uzak olmadığını göstermek.
 • Yeni bilgileri ve eşsiz deneyimleri nitelikli içeriklerle okuyucuya sunmak. Böylece seyahat kültürünün gelişimine katkıda bulunmak.

Şimdiye kadar 70+ kadar ülkede (belki daha fazla, önemli de değil fazla), 350+ şehir ve kasabada bulundum. Okyanusya ve Güney Asya ülkelerindeki son gezim 22 ay sürdü. yoldaolmak.com Haziran 2011’de açtım ve o tarihten bu güne 1100+ (Haziran 2018) içerik yayınlandım. Blogumu ilk defa ziyaret edenler nereden başlaması gerektiğini belki bilmeyebilir.

Hikayemi merak ediyor daha çok bilgi edinmek istiyorsanız hakkında sayfasına göz atın. Yaklaşık 2 yıl süren seyahatimin 1. Yıldönümü yazısı 365 Gündür Yolda Olmak!; 500. Gün yazısı 500 Gündür Yolda Olmak! neler yaptığım konusunda fikir vermesi açısından iyi bir başlangıç olabilir. Yine Güney Asya’da 303 Gün adlı yazıma da göz atabilirsiniz. Bu yazılarımın hepsinde seyahatim hakkında bir özet geçtim.

Hakkımda en çok sorulan sorular açıklık getirmek için hazırladığım bazı makaleler hem site hem benim hakkımda sizi daha çok bilgilendirir belki:

Hangi ülkelerde bulundum, ne kadar süre gezdim, hangi gezi rotasını izledim konularında genel bilgileri Rotalar sayfasında bulabilirsiniz. Bu sayfada yine tüm seyahatimi adım adım izleyebilirsiniz. Tamamladığım seyahatlerimde izlediğim ülke gezi turu rotalarını ise menüdeki Haritalar sekmesinde bulabilirsiniz. Bu sayfalar, belki seyahat planlarınızda size fikir verebilir.

Yoldaolmak.com, seyahat ve benim hakkımda haber, duyuru gibi bilgiler blog menüsü altında yer alıyor. Yine seyahat ve yaşam felsefesi hakkındaki duygu ve düşüncelerimi yazdığım yazıları bu kategoride okuyabilirsiniz.

Seyahatimde çektiğim fotoğrafları sosyal medyada Facebook Yolda Olmak ve Instagram @yoldaolmak hesabımdan paylaşıyorum. Ayrıca Instagram hikayelerde an ve an deneyimlerimi aktarıyorum. Seyahat edeceğiniz rotalar hakkında fikir ve bilgi edinmek, için instagram hikayelerimi takip edin. Beğendiğiniz blog içerikleri veya sosyal medya paylaşımlarının altına düşüncelerinizi, önerilerinizi yazmaktan çekinmeyin. Sevdiklerinizle paylaşın.

Ülkeler, destinasyonlar, yurtdışı gezi, bilmediğimiz bir yere gitmek, rota belirlemek, kalacak yer ayarlamak, vize gibi konular hakkında aklınızda bir çok soru olabilir. Bunlara cevap arıyorsanız bu okuduğunuz blogun sağ üst köşesindeki arama kutusundan faydalanın. Buraya hakkında bilgi aradığınız şeyi yazarsanız (prag, bangkok, hostel… gibi) önünüze sorunuzla ilgili bilgiler gelir.

Zamanım çok, tüm macera ve hikayeyi merak ediyorum, hepsini sırasıyla okuyacağım diyorsanız başlamanız gereken yer ilk yazılar. Menüden okumak istediğiniz ülkeyi seçin, sayfanın en altındaki sayfa numaralarından en sağdakini işaretleyin ve oradan geriye doğru okuyun.

Bugün web siteleri ve bloglar, insanları turizm endüstrisinin etkileme gücünden daha fazla etkileme potansiyeline sahip. Bloglar gittikçe internetin en büyük bilgi kaynağı siteleri haline geldi. Bu konuda henüz geride olsak da, ülkemizde bloglara olan ilgi bana gerçekten heyecan veriyor. Benim takip ettiğim ve tavsiye ettiğim en iyi seyahat siteleri ve gezi bloglarına Kaynaklar linkinden ulaşabilirsiniz. Onlara da göz atmayı unutmayın!

Bana ulaşmak için instagram @yoldaolmak hesabımdan yazabilirsiniz. Siteyi daha başarılı kılmam için tavsiyelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. yoldaolmak.com blogumu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Umarım siteyi faydalı bulursunuz.

89 YORUM

 1. Bir çok insana göre gezmek meşakatli bir eylemdir. Para ister, zaman ister, çok emek, plan program ister. Ama kimisine göre de gezmek yolda olmak demektir. Önemli olan nereye gittiğinden de çok yola çıkmış olmaktır. Ben tıp fakültesi dönem 2 öğrencisiyim, ama hayatı yaşamak için ne maddi engellerin ne de fakültemin zorluğunun engel olmadığını biliyorum.

  Bazen küçük bir sırt çantasını hazırlayıp gittigim yerler, bazen çadırımın içinde kendimi doğaya emanet ettiğim zamanlar, bazen bisikletimle şehrin içinde bile şehir hayatından ğ uzaklaşabilicegimi hissettiğim anlar. Gezmek güzel. Her yaşta ve her şekilde güzel. Fırsatların bol olduğu zamanda güzel, imkansızlıklara rağmen olduğunda da güzel…

 2. Hayatınızda size dokunan her insanın kişiliğinize dair söyleyecek bir sözü vardır. Kimisine göre iyi insansınızdır, kimisine göre sabırsız, kimisine göre de tembel. Herkes kendisine temas eden noktanızla tanımlar sizi. Etrafınızı saran bu düşüncelerle bir heykel gibi şeklinizi alırsınız. Yıllar geçtikçe daha çok “siz” olursunuz.
  Seyahatler bizi oluşturan ilişkilerimize dışarıdan bakmaya, onları yorumlamaya olanak sağlar. O güne kadar kendimizi tanımladığımız özelliklerimiz daha çok ortaya çıkar ya da karşılaşılan yeni durumlarla beraber yeni özelliklerimizi farkederiz. Herhalükarda seyahat; kendimize bakış, kendimizi farkediştir…

 3. “Seyahat taassubun kırar.”
  Yaşadığımız, soluk aldığımız, doğduğumuz yer neresi ise düşüncelerimiz ve bakış açımız da oranın değerlerine göre şekilleniyo4. Bizden başkalarına “öteki” diyoruz; kulaktan dolma bilgilerle tanıdığımız yaşamları da hemen yadırgıyoruz. Seyahat dediğimiz sihirli şey ise bu iki durumu da ortadan kaldırıyor. Seyahat, bizden başka düşüncelerin, hayatta bizden farklı duruşların ve bizim anlamlarımızdan farklı anlamların da olabileceğini gösteriyor.
  Farkındalığı yüksek seyahatlere..

 4. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, kesfetmeyi çok seviyorum, lakin olanaklarım bunu gerçekleştirmeye imkan vermiyor. Bir zamanlar Atlas Dergisinini okuyarak yaşıyorum. Şimdi sizi takip ediyorum Facebook sayfanızdan keyifle. Gitmiş gibi oluyorum, Teşekkürler…

 5. Her yeri gezip görmek gerekiyor ve bunu cok istiyorum. Tatile cok ihtiyacimiz var yogun tempodan artik cikmamiz gerekiyor. Böyle bir site yaptığınız icin size cok tesekkur ediyorum.

 6. Samsun’dan kocaman merhaba Kemal Bey. Sizi bir arkadaşım sayesinde 2 yıl önce keşfettim. Gezmeyi, yeni yerler, insanlar, kültürler keşfetmeyi sevdiğim halde, ne yazık ki son yıllarda iş, çocukların okul ve sınavları gibi konular sebebiyle bu tutkuma ara verdim.

  Blogumu kontrol ettiğimde 1 yıldır hiç gezi yazısı yazmadığımı, önceden gittiğim yerleri bile eklemediğimi fark ettim. En sevdiğim, hayatta en zevk aldığım gezmeyi bu kadar arka plana ittiğimi fark ettim bugün. Üzüldüm biraz yapamadıklarım için ama sayenizde bu eksikliği hissetmediğimi de anladım. Bunun için teşekkürler.

  En son Doğu’ya yapmayı planladığınız “yeme-içme” gezisinde ne kadar aklımın kaldığını söylemeden olmaz. Özellikle de menüyü görünce kalbim kadar midem de sizinle olmak için çok heyecanlanmıştı. Yine bir sınav dönemi olduğu için katılamamıştım. Gittiğim yerlerin farklı tatlarını denemek en büyük lüksüm. Belli mi olur? Belki bir gün sizinle hiç gitmediğim yerleri keşfetme şansını yakalarım. Ben sizinle gelemesem de sizi Samsun’ a beklerim…

 7. Yollara düşmek, her adımda yeni yerler keşfetmek tek vazgeçilmezim. Fırsat buldukça siz de kaçın bence..

 8. Takipteyim. Gözlerinden güzel fotoğraflar çıkacağı aşikar ama yeni edindiğin GoPro ile ilgili ufak ipüçları, kadraj fikirleri istersen yardım etmeye hazırım.

 9. Bir site ancak bu kadar güzel olabilir.Merak ettiğim tüm sorulara cevap alabildiğim tek site oldun yoldaolmak.com 🙂

 10. Web sitenizdeki “kaydol” linki çalışmıyor sanırım birkaç kez girmeye çalıştım ancak direk hakkımda kısmına yönlendiriyor sayfayı.

 11. Ben ilkokul öğretmeniyim. Sizin sıkı takipçinizim. Oğlum, eşim ve ben kendimizce geziyoruz. Yüreğinize, emeğinize, ayaklarınıza sağlık.Siz hep varolun, bize yol gösterin. Oğlum ulaşa, sizi örnek gösteriyorum, gezgin olmak istiyor. Ben 45 yaşındayım, hızlandırılmış yaşıyorum hayatı. Geç başladık her şeye, bir şey kaçırmak istemiyorum. Ölmeden yapmam gereken yüz şeylerden biri de dünyayı gezmek.

  Antep’teyiz geldiğinizde misafir etmek isteriz sizi. Antep’te bir eviniz var. Gezdiririz de! Sevgiler.

  • Elimden geldiğince deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum ve bu tür yorumlar beni motive ediyor. Bahar sonu gibi bir Türkiye turu yapmayı planlıyorum ve sizlere de misafir olmaktan mutluluk duyarım. Sevgiler Filiz!

 12. Son dönem en sevdiğim kendime ve aileme vakit ayırmak. 1-2 senedir kendimce başladığım farklı bir yol benimkisi de. Şu an dünyayı dolaşmak uzak bir hayal gibi dursa da yakın zamanda deneyimlediğim ruhuma yolculuğun bana bunu da getireceğine inanıyorum. Sitenizde dolaşmak, gittiğiniz ülkelerde sizinle gezmek gibi. Dünyanın sınırlarla belirlenmiş coğrafyasındaki limitleri aşmanın keyfini sürüyor gibisiniz… Ne güzel ki biz de buna ortak oluyoruz. Kalakalmış ruhlarımız, bedenen burada olsa dahi enerjinizle bizi de oralara taşıyor. Teşekkür ederim, deneyimlerinizi paylaşmayı seçtiğiniz ve bizleri de buna ortak ettiğiniz için. 🙂

 13. Sevgili Kemal Bey, insanların gidemeyeceği ya da gitmeyi hayal ettiği yerleri ayağına getirmek dışında öyle güzel ve önemli birşey yapıyorsunuz ki. Ne mi? Vizyon kazandırıyorsunuz. Yurtdışı seyahatinin çok pahalı ya da lüks olmadığını, küçük bütçelerle büyük deneyimler kazanılabileceğini anlatıyorsunuz. Öyle güzel bir şey ki bu. Ne diyeyim ayağınızın tozu eksik olmasın. Sevgiyle.

 14. Kemal Bey, uzun zamandır sizi Facebook YoldaOlmak sayfanızdan takip ediyorum ve de öneriyorum. Gezgin ruhlu biri olarak her koşulda gezmeyi de ihmal etmiyorum. Şimdilik Iğdır merkezde gorev yapan bir saglıkçı olarak çevre illerde ki tarihi dokuları, memleketimizin doğu dokusunu da yaşamaya çalışıyorum. Yani her halukarda geziyorum.

  Sizin yazılarınız da sanki oradayım da karsima çıkabilecek zorlukları sizin anlatiminizla çözüme ulastiyorum gibi hissediyorum. Emeginiz ve ayaklarınıza sağlık, yolunuz her zaman açık ve kolay olsun. Sormak istediğim bir soru var? Misal Mısır!da veya başka ülkenin sualtı zenginliklerini görmek icin dalmak istersek, ilk defa dalan biri için orada egitim veriliyor mu? Ya da verilen eğitimi kolayca anlamak mümkün mu? Yoksa Türkiye’de önceden mutlaka dalmayı ogrenmeli miyim?

 15. Yolda olmak hayatın ta kendisi. Is icin cok gezdim ancak artık kendim için yolda olmayı istiyorum. Sizi takip etmek büyük zevk.

 16. Nereden başlamalıyım? Dil bilmiyorum ,çekiniyorum, güvenli midir? diye düşünmeden yola çıkmalıyız. Çünkü yolda olmak sadece yeni yerler görmek değil aynı zamanda kendimizi keşfetmemizin en güzel yoludur. Yolda karşılaşılacak her şey emin olun size birşeyler katacaktır.

 17. 43 yaşındayım. Hep yerleşik bir hayat yaşadım. Bundan sonra güzel yurdumun her şehrinde en az 20 gün kalacak şekilde, o sehirden biriymis gibi yasamak istiyorum. Ornegin bir kışı Kars’ta, bir yazı Adana’da. Onlardan biri gibi.

 18. İnanılmaz bir sayfa yapmışsınız! Ben ve 2 en yakın arkadaşımla birlikte en büyük hayalimiz dünya turu. Lise öğrencisiyiz ve bunun için daha zaman var ama şimdiden rotamızı çizmeye ve para biriktirmeye başladık bile! Sitenizin bize yardımı büyük olacak bunun için teşekkürler! 🙂

 19. Herkes birbirine ay surayi gordun mu, ay suraya gittin mi, bu tatilde suraya git, bak ben gittim cok guzel diyor. Yolculugun ve yolda olmanin ruhunu siz yakalamissiniz. Neden yolda olmali ve seyahat etmeliyi bi sizden duyuyorum. Siz anlatmaya biz takip etmeye devam. Insallah yazmayi hic birakmazsiniz

 20. Kemal bey

  Bugün Hürriyet Gazetesinde sizinle ilgili yazıları okudum .Fiji ile daha geniş bilgi almak istedim. Fiji vizesi almak gerekiyor mu? Fiji’ye gitmek için en iyi sezon hangisi ? Deniz ve havuz birlikteliğinde en iyi resort hangisi ?

  Sitenizde Fiji ile bir yazı göremedim

  Teşekkürler

 21. Tebrikler yolcu, bugun senin yoldaolmak macerani bir de Hurriyet gazetesi seyahat ekinde tam sayfa okumak keyifliydi 🙂 Bakalim baska nerelerde cikacaksin karsimiza:)

 22. KEMAL BEY, HANGİ TÜR YAŞAM BİÇİMİNİ YAŞAMANIN DOĞRULUĞUNU SORGULADIĞIMIZ ŞU DÜNYADA ÇOĞUMUZUN HAYALİ OLUPTA YAPAMADIĞI ŞEYLERİ YANİ ÖZGÜRCE DÜNYAYI GEZEBİLMEK VE STRESSTEN UZAK YAŞAMAK ÇOK EĞLENCELİ OLSA GEREK. SANA KOLAY GELSİN DİYORUM. SAĞLIK VE HUZUR DİLİYORUM

  • Merhaba Ali Bey,
   Çok teşekkürler, günümüz dünyasında her ne akdar özgürce yaşayabilmek mümkün değilse de mümkün olduğu kadar imkan ve fırsat ölçüsünde gezilerime devam edeceğim. Memlekette stres var, uzaklar çekici geliyor bana 🙂 Evet, sağlık ve huzur olsun.

 23. Yaklaşık 13 ay geçmiş Yeni Zelanda’daki hoş anlarımız, güzel sohbetlerimizden bu yana.

  “Bu geziyi istiyorum, benim hayalim” dediğinde sana çılgın demiştik. Şimdi bütün bu rotaya yüreğini koyduğunu ve onu izlediğini görüp tanık olduğumdandır ki saygıyla selamlıyorum seni abi.

 24. Şimdilerde dağlar, gelincikler ve sarı çiçekler baharı müjdeliyor. Bu yazını okuduğumda ben kendimi bu yazıda hissetim, çünkü bahar geldiğinde balkonumda bir kahve keyfi yaptığımda karşımdaki kayalıklar rengarenk. Üzerinde üzüm bağları, yemyeşil. Badem ağaçları çiçek açmış, doğanın bu mucizesi karşısında keyifle kahvemi içerim. Senin yazını okudukça artık bahar gelsin diyorum. Gönlüne sağlık.

 25. Biz yol-a cikarken, yol heyecanini paylasmak uzere “bir leylekle bir leylek dünya seyahatinde bir başka leyleğe demiş ki…” diyerek leylek hikayelerine dikkat cekmek istemistik. Cunku biliyorduk ki yol-da yeni hikayeler olusuyordu ve paylasildikca, kulaktan kulaga aktikca coskunlasiyordu bu hikayeler. Istedigi kadar planlanmis olsun, yol kendi yollariyla sekillendiriyordu gezgini. Ve leylekler birbirini bir sekilde bir yerlerde buluyorlardi…

  Seni de yoldayken tanidik biz, henuz ayni masaya oturmak mumkun olmadi ama kulaktan kulaga hikayeler dustu payimiza en azindan. Leylekler askina, yolculuguna tanik olabilmek ne guzell!
  Ne de olsa yol-da olmak kulak kabartmaktir; amac varacagin yer degil, zaten yol-da olmaktir…

  Yol-un acik, heyecanin bol olsun!

  • Henüz aynı masaya oturup hikayelerinizi sizden dinleyemesem de sizinle birlikte seyahat ediyorum. Yolda olanları bilmek ne heyacan verici! Gidilecek yollarımız ve yaşanacak hikayelerimiz, yollarımız açık olsun.

 26. “her şey gitmekle başlar ve her şey yolculuktan gelir..” ile başladı benim maceramda. aynı senin gibi hiç şehrinden çıkmamış ,sadece üniversite de başka bir şehir görmüş köylü bir ailenin köylü çocuğu ben..

  şimdi yazdıklarını okuyunca demek ki diyorum insan böyle başlıyor iç geçirmeye. senin de, benim de, onun da olu açık olsun..

  buradaki “o” da bu yazıyı bu yorumu okuyan her kimse o dur.

  yollarımız açık olsun..

 27. Kemal’ciğim, rehber olabilecek nitelikte yazmışsın, çok güzel olmuş. Bence bunu dönünce kitaba dönüştürecek şekilde yazmaya şimdiden başla..Hem oralara gidenlerin işine yarar, hem de sen torunlarını okşarken ” heyhatttt, bir zamanlar nerelere gitmişim dersin. Sonraya erteleme, detaylar unutuluyor. Fotoğraflarla da süsle, renkleniyor….

 28. Kemal okuduğum tam bir seyahatname. Okuduğum diğerlerinden, yani kitabı basılıp kabul görmüş bir çok seyyahın yazdıklarından farklı değil. Bunları bi şekilde yayınlamak iyi bir fikir olurdu. Takipcinim, iznin olursa ilgisini çekicek kişilerede tavsiye etmek isterim.

 29. Sayın Kemal Kaya,

  Aynı zamanda dostum, arkadaşım. Yerinde olmayı bilsen, bir çok insan gibi ben de isterdim. Bir bakıyorum yüksek bir kayalıklar jumping yapıyorsun, bir bakıyorum çarşı pazar geziyorsun, bir bakıyorum jungle arasında geziyorsun. Renklerin harman olup düştüğü her noktada, solunan havanın bile farklılığını hissetmenin ayrıcalığını yaşamak ne güzeldir. Ve yaşanan coğrafyanın insanlarının ve birikimlerinin farklılığını görmek, insana güzel ufuklar kazandırır. Sadece yaşadığı şehri veya bölgeyi bilen insanları düşün. Dünya ayağını attığı veya görebildiği kadar olduğunu zannedenler. Aslında dünyalarını ne kadar küçültmüşlerdir. Yaşadıkları sorunları, hatta mutlulukları bile daraltmışlardır.

  Bu bir yargı anlamında söylenen söz değil. Sadece yaşanacakları , yaşadığımız dünyaya ne kadar yayarsak, kazanacağımız zenginlikleri ifade etme anlamında söylenmiş bir sözdür. İnsan olarak doğan her canlı, dünyada özgürdür. Suni olarak sınırlar çizilerek, bir nevi çeşitli ortak noktalar etrafında toplanarak sürüleştirilmeye çalışılmıştır. Tabi olayın bu kısmı bir takım siyasi uygulamalardır. İnsan olarak doğdum, ama yaşadığım gezegeni tanımak için sadece insan olmanın yeterli olmadığını anlıyoruz. Ve ufkumuz, ve yaşadığımız tüm güzellikler veya kendimizi kötü hissettiğimiz duygular , yaşadığımız coğrafya kadar kalıyor derken…

  Kemalim adımını attığın kadar zengin ve özgür yaşa !…

 30. Sevgili kardeşim, birçok kişinin hayallerinin bir yerinde mıh gibi çakılı kalan, yeni ufuklar, yeni diyarlar keşfetmek isteğini sen gerçekleştiriyorsun. Çok az insanımız bu hayallerini gerçekleştirme yolunda mesafe katetmiştir. Yaşadığı şehrinin dışına bile çıkamayanların çok olduğu, “doğdukları yerde ölenleri” düşünürsek, sen sadece kendi hayallerini gerçekleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda benim uğrunda okulu bırakıp evden kaçtığım :)) hayallerimi de gerçekleştiriyorsun. Hoş o zamanki hayalim Türkiye’yi gezmek, farklı yerleri görmektir ve tabi bir de okuldan kaçmaktı! :))

  Şimdi düşünüyorum da okuldan ne kadar kaçarsan kaç bir gün gelip seni buluyor. Kaçtığım okullardan kariyerim için mezun oldum, sonuncusu da çok yakında. Yeşil pasaportu da alınca hayallerime kaldığım yerden devam edecektim ki, bu defa yeni bir süreç başladı; senin henüz göremediğin sevgili yeğenin. Minik kızım hayallerimi yeniden şekillendirdi ve eskilerini erteletti. Belki bir gün gelecekte ben de (biz de) kaldığım yerden devam ederim.

  Hayatın kıyısından köşesinden payıma düşen hazzı senin seyahatini gururla takip ederek alıyorum. Sen hep hayallerinin peşinden koştun. Her yeni bir yer sana bilgi, birikim ve farklılık olarak yansıyacaktır ve yansıdığını da görebiliyorum.

  Yolun açık olsun Kemalim, hepimiz seni çok özledik ama en çok annemiz özledi, seni seviyoruz.

 31. artık yazıya dökme zamanı gelmişti… gezdiklerini, gördüklerini, yaşadıklarını ve hissettiklerini… ve tabi ki bunları yazabilmek… paylaşabilmek… güzel olmuş… okurken oralardaymış gibi hissettirdi… demek ki güzel ifade etmmişsin:)) yazarlığa devam o zaman…

  • Teşekkürler Fatmacım. Önce kendim için yazmıştım, günlükler, kendi hikayelerim. Şimdiyse bunları paylaşmak keyifli ve güzel. yazalım, paylaşalım.

 32. Sanki oralardayım, kokusunu alıp, ruhunu ve ambiansını hissedebildim Kemalcim. Harikasın çok şık olmuş site ve çok da paylaşımcı bir düşünce. Her türlü soruya cevap verebilecek kadar da detaylı üstelik. Devammm durmak yok. Yolda olmak senin için olduğu kadar anlaşılan seni takip eden biz destekçilerin içinde bir ayrıcalık olacak. Teşekkürler ve bekliyorummm en kısa zamanda yeni yerleri, mekanları ve tatları..

  • Sağol sevgili arkadaşım benim. Pasaport büroksasisi elverdiği ölçüde gezeceğim ve hikayelerimi sizlerle paylaşacağım. Bu doğum gününde telefonla arayamayacağımı da biliyorsun, şimdiden mutlu yıllar.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın