Travel + Leisure Dergisi Temmuz sayısında “Ayağının Tozuyla” sayfasına misafir oldum. Mısır’ın pek sevdiğim şehri Hurghada ve Kızıldeniz hakkında kısa ipuçları verdim, deneyimlerimi anlattım.

Travel-Leisure-Dergisi

Sırt çantamı açtığım yer evimdir diyorum uzun süredir. Seyahat etmek ve keşfetmek tek kelimeyle yaşam tarzım haline geldi. Görmek, hissetmek, deneyimlemek ve yazmak ise vazgeçilmezim. Son zamanlarda evim gibi benimsediğim coğrafya Mısır oldu. Son bir yılımın neredeyse 45 günü Mısır’da geçti, çünkü Kızıldeniz’e aşığım.

Kızıldeniz’i uzun uzun izlemek, üzerinde tekneyle süzülmek, şnorkelle veya tüplü dalış yapmak beni benden alıyor her defasında. Eğer olur da içinde yüzerken kendini bulacağın bir denizi keşfetmek istiyorsan Hurghada’ya uç.

Malta

The Oberoi Sahl Hesheesh’in nefis villalarından birine yerleş ve hemen kıyıdan mercanların zenginliğine dal.

Tüplü dalış seviyorsan vipscuba.com sitesine gir ve en yakın Kızıldeniz tekne turlarından birine katıl. Kızıldeniz’in en güzel yerlerinde dal veya yüz, gece yıldızların altında serinlikte uyu.

Kum heykellerden yapılan açık hava sergisini de gezmeyi unutma, karaya çıktığında.

Golf kulüpleri ve lüks otellerle dolup taşan El Gouna’ya uğra ve bir çölün nasıl vahaya dönüştürüldüğünü gör.

Travel-Leisure-Dergi

14 yıllık profesyonel iş hayatını 2009’da sonlandırarak yollara düşen Kemal Kaya, şimdi tam zamanlı bir seyahat yazarı ve blogger. yoldaolmak.com ve gezievreni.com sitelerinin kurucusu. Takip edin: fb.com/yoldaolmak; instagram @yoldaolmak

5 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz