Sevgililer günü yaklaşıyor. Tek başına olan kişiler için pek önemli bir gün olarak görülmeyebilir bu gün, ancak bir çift aşık yürek için, sembolik anlamı çok olan özel bir gün Sevgililer günü. Şimdiden eminim planlar yapılıyor, romantik hayaller kuruluyordur. Bu yıl 14 Şubat Cumartesi gününe geldiğinden, sevgilinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi de ona bir seyahat hediye etmek. Bence en güzel hediye olur!

Geçmişte tatile çıkmak için sadece yaz dönemlerini beklerdik. Artık tatil yapmak herkesin hakkı ve bir çoğumuz artık ucuz ve uygun fiyatlı tatilleri değerlendirip dinlenebiliyor, yeni yerler keşfedebiliyor ve eğlenilebiliyoruz.

Ras Mohammed National Park, Sharm El Sheikh, Egypt
Ras Mohammed National Park, Sharm El Sheikh, Egypt

Bunda büyüyen turizm endüstrisinin ve artan milli gelirin büyük katkısı var sanırım. Geçmişte çevremde yurtdışına çıkan sadece bendim, bugün ise kimle tanışsam yurtdışı deneyimi var; Facebook’ta kimin profiline baksam, yurtdışı tatilde çekilmiş fotoğrafları görüyorum.

Çok seyahat eden biri değilseniz, en azından bu Sevgililer gününde kendinize bir iyilik yapın ve yola çıkın! Kendinize veya sevgilinize, eşinize bir hediye verin!

Malta

Sevgililer günü uçak bileti kampanyaları pek cazip! En uygun uçak bileti nasıl bulunur konusunda, seyahat rehberi kategorisinde çok sayıda yazı hazırladım. Onlara bir göz atın. Uçak bileti almadan önce mutlaka okuyun derim. Ucuz uçak bileti bulduğunuzda kaçırmayın!

Daha uygun bütçe ile daha fazla yer görmek isterseniz Pegasus Havayollarının sitesine; “Atlayıp Gitsem” kampanyasına göz atın. Kampanya cümlesi “Kendin için güzel bir şeyler yapmaya ne dersin?” diyerek başlıyor.

2015’te ister yurt içinde ister yurt dışında yeni yerler, yeni yüzler, yeni tatlar keşfetmek için 10 Şubat-15 Temmuz tarihleri arasında, yurt içinde 44.99 TL, yurt dışı 49.99 €’dan başlayan fiyatlarla uçak bileti fiyatları sunuluyor.

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum
Palandöken Kayak Merkezi, Xanadu Hotel, Erzurum

Atlayın Cuma günü uçağa, gidin Palandöken Kayak Merkezi‘nde kar tatili yapın. Gidin Mardin’e Cerçiş Murat Konağı’nda yöresel lezzetlerin zenginliğini tadın. Gidin Urfa’ya, sıra gecelerinde birlikte türkü söyleyin. Van’a gidin, sabah kahvaltısının zenginliğini ve lezzetini görün.

Antep, Kars, Çanakkale, Eskişehir, Kastamonu…

Alaçatı‘da romantik bir butik otelde vakit geçirin veya Datça’ya gidin Villa Aşina’nın manzarasının keyfini çıkarın. Midilli’ye gidin Frini Studios’un terasından Ege Denizi’ni izleyin…

Pasaportunuz yoksa eğer atlayın Batum‘a gidin. Botanik Park’ta en enfes kokuyu içerinize çekin, Batum Bulvarı’nda romantik bir yürüyüş yapın, Batum yemeklerinin lezzetini tadın.

Batum’a gitmek için yanınıza sadece nüfus cüzdanınızı almanız yeterli! Pasaporta gerek yok!

Balkanlar var keşfedilmeyi bekleyen. Atlayın Belgrad‘a gidin, hemen şuracıkta! Kalemegdan‘da parkta yürüyün, banklarda oturun, kale duvarının üzerine çıkın, Tuna ve Sava nehirlerinin buluşmasını izleyin sarmaş dolaş.

Skadarlija‘nın atmosferini yakalayın, nefis akşam yemekleri yiyin. Zemun bölgesine kaçın, Tuna nehrine bakan şirin Restoran Reka’nın romantik ambiyansını yaşayın.

İyisi mi ben kaçabileceğiniz rotalarla ilgili bir yazı daha hazırlayayım! Aklıma o kadar çok yer geldi ki seçmesi zor oldu. Sizin varsa romantik destinasyon önerileriniz ve deneyimleriniz, yorum kısmına yazın lütfen!

Romantik, mutlu, musmutlu bir sevgililer günü geçirin, sevgililer gününü tatilde geçirin, sizi yolda görmek bana mutluluk verecek.

7 Yorumlar

 1. Sevgililer gününü biz Kapadokya’da geçirdik. Kapadokya her mevsim güzel, dünyada hiçbir yerde göremiyeceğiniz güzellikte butik oteller var. İçerisinde jakuzi, mumlar, şarap ve romantizm. Her yıl bir başka yere gitmeye çalışıyoruz böyle. Tavsiye ederim.

 2. Herkes parasızlıktan şikayet ediyorsa bu memleketete işler nasıl dönüyor! O kadar da karamsar mıyız! Ben bazen biletlerimi 29 liraya bazen 49 liraya alıyorum. Her havayolunun böyle indirimleri var, otellerin de yine indirimleri oluyor. Takip edenler bilir. Ama takip etmeyip de tatil pahalı diyenlere ben de katılmıyorum. Biraz araştırmacı olalım, o kadar blog var, sağolsunlar bize bir sürü bilgi aktarmışlar yani. Biraz okuyalım, gezelim, öğrenelim.

 3. Pasaporta gerek yok ama işsiz bir toplum için paraya gerek var maalesef. Hem de gezmek için değil olduğun yerde hayatta kalabilmek için. İşsiz insan ilk önce nasıl geçineceğini düşünür, aç ayı gezmez.

  • Salim işsiz insan için dediklerin tamamen doğru. Kimisi sadece yaşamını idame ettirmeye çalışıyor.

   Andak diğer yandan Bir danimarka nüfusu kadar sayıda kişi Danimarkalılar kadar zengin ve insan bunlar içerisinde nereye gideceğini bilemeyen veya yeinden pek kıpırdayamayan insan var.

   Bugün bir yıl boyunca çalışıp 1000 lira biriktirebilecek milyonlarca insan avr memlekette. Pasaportu olmayanlar biletini alıp Batum’a gidip bu prayala bir haftasonu geçirebilir. Biletini alır, gittiği yerde Couchsurfing yapar.

   Parası hiç olmayan en azından bulunduğu şehirde bir otobis parasına bir çok yere gidip gelebilir. Önemli olan hareket edebiliyor olmak.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz