YoldaOlmak.com, bir gezi sitesi olarak Haziran 2011 tarihinde Tazmanya’da doğdu. Nisan 2012’de Kamboçya’da bir otel odasında serpildi. Bugün İzmir’den ise olgunluk çağına geldi. An itibariyle sitede 350’den fazla makale ve 2500’den fazla fotoğraf ile Okyanusya ve Güney Asya ülkeleri hakkında bir yurtdışı gezi rehberi şeklinde yoluna devam ediyor.

Site büyüyüp ziyaret sayısı da arttıkça bazı ertelenmiş işlerin de yapılması gerekiyordu: kaportanın içi yani. Kodların iyileştirilmesi ve hatasız hale getirilmesi için 2 aydan fazladır süren çalışmalarım sona erdi. Bu nedenle siteye uzun süredir güncel yazı ekleyemiyordum.

Ekim başlarında Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından birisi yoldaolmak.com’un hosting sponsoru olmuştu, ancak performans açısından ihtiyaçlarımı karşılayamadığından ben de başka bir alternatif arayışındaydım. Türkiye’nin yine en iyi hosting firmalarından Turhost ile yola devam etmeye karar verdim. Şu anda yoldaolmak.com Turhost sponsorluğunda sizlere hizmet ediyor.

Neler Değişti?

Yolda_Olmak_LogoSitede binlerle ifade edebileceğimiz değişiklikler oldu. Özellikle kaputun içerisi tamamen yenilendi. Kodlar güncellendi, hatalar giderildi. Eskisinden 4 kat daha hızlı hala getirildi. Görsel iyileştirmeler ve renk seçimi yapıldı. Bu renk seçimi başlangıçta bazı takipçilerin gözlerine farklı gelebilir, ancak bu renk tasarımı için profesyonel destek alındı. Bunun yanında sitede önemli bir diğer yeniliğimiz var: Logo

Malta

Buradan Başlayın sayfası, siteyi ilk defa ziyaret eden okuyuculara oldukça yardımcı olacaktır. Hakkında sayfası yenilendi. Gelen yüzlerce soru arasında en popüler olanlarına orada cevap vermeye çalıştım. Böylece benim, seyahatim ve web sitesi ile ilgili bazı sorulara daha fazla açıklık getirmiş oldum.

İkinci menüde yer alan Blog sekmesinde artık tamamen web sitesi, yolculuğum, ben ilgili haber/duyuru ile duygu ve düşüncelerimi yazdığım makaleler yer alacak. Eskisi gibi ilgili ülke destinasyonları Asya ve Okyanusya menülerinde kalmaya devam edecek. Zamanla bu liste siteye ekleyeceğim Avrupa yazılarım ile zenginleşecek.

Galeri sayfası tamamen yeniden tasarlandı. Buradan dikkate değer fotoğrafları yayınlayacağım.

Mailleri, mesajları, yorumları ve sorularıyla yoldaolmak.com’u takip eden tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Düşünceleriniz, fikirleriniz benim için çok önemli, lütfen yorumlar kısmından düşüncelerinizi yazın! Her yorum siteyi daha da zenginleştirecektir.

Sevgiler…

4 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz