Madrid

Madrid, dünyanın en canlı, en eğlenceli ve en hareketli şehirlerinden birisi. İspanya başkenti sadece sanat, alışveriş, gece hayatı ve harika gastronomiden ibaret değil, şehir hem yerlilere hem de turistlere eğlenmenin akıl almaz seçeneklerini sunuyor.

Madrid kültür ve eğlencenin geniş bir alanı paylaştıkları açık fikirli bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Modern ve kozmopolit yapısı, arkadaş canlısı Madridlilerin tutkulu karakterleri sayesinde İspanya’nın başkenti, ziyaretçilerine dünyanın en ilginç turistik mekânlarını sunarken, kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlıyor.

Avrupa ve dünya tarihini anlamamızı sağlayan kültür mirasları olan 80’in üzerinde müze ve hem tarihi hem artistik 2000’in üzerinde anıt şehrin zenginliğine katkıda bulunuyor. Madrid’in kültürel mirası ziyaretçileri eşsiz bir tur sunuyor. El Paseo del Arte. (Sanat Yürüyüşü) Prado Müzesi, Reina Sofia Ulusal Müzesi ve Sanat Merkezi, Thyssen-Bornemisza Müzesi ve son olarak CaxiaForum’u kapsayan resim, heykel, mimari ve doğanın içinde yapılan eşsiz bir sanat yürüyüşü.

madrid debod tapınağı

Madrid’de Mısır Esintisi: Debod Tapınağı

Madrid, sanat, moda, mimari, kültür ve spor zenginlikleri Avrupa'nın en özel şehirlerinden biri. Avrupa Birliği’nin Londra ve Paris'ten sonraki en büyük üçüncü şehri Madrid'de görülmesi gereken...