Kapadokya, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın püskürttüğü lavların oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca aşınarak peribacalarını oluşturdu.

Bu coğrafyaya uyum sağlayan yöre insanı, bu ilginç oluşumlarla iç içe bir yaşam kurdu. Tarihin en zorlu zamanlarında bile, peri bacalarında veya toprağın altında yapılan odalar bu yöre insanı için bir yaşam alanı oldu. Bu yüzdendir ki Kapadokya, dünyada başka hiçbir yerde bulunamayacak bir konaklama deneyimi sunuyor.

Taşkonaklar Butik Otel, Kapadokya

Kapadokya’nın en etkileyici vadilerinden Güvercinlik Vadisinin en batı yamacında, görkemli bir yerde kurulmuş olan Taşkonaklar Butik Otel, elle oyulmuş taşların içerisinde uzayan, nefis dekorasyona sahip samimi odalarıyla misafirlerini ağırlıyor.

Kapadokya gezimde 2 gün konakladığım Taşkonaklar Cave Hotel’den ayrılması doğrusu zor oldu. Sıklıkla dediğim gibi Kapadokya otelleri bildiğimiz otel deneyimin ötesini bize sunuyor. Yüz milyonlarca yılın yarattığı benzersiz coğrafyanın içerisinde yaratılmış benzersiz odalarda olmanın tarifi imkansız. Ben yine de deneyimlerimi anlatmaya çalışacağım.

Malta

Tasşonaklar Butik Otel, Kapadokya
Tasşonaklar Otel, Kapadokya

Taşkonaklar Butik Otel, Kapadokya’da Uçhisar’da yer alıyor. Güvercinlik Vadisi‘nin batı yamacına kurulmuş olan otelin manzarası tek kelimeyle büyüleyici. Hemen karşımda, zirvesindeki karlarıyla Erciyes Dağı duruyor. Otelin bahçesinde bir terası andıran bahçesinden vadiyi, coğrafyayı seyre dalmak huzur verici.

Kapadokya Taşkonaklar Butik Otel, doğal yapıyı bozmadan, tarihe ve mimari geleneklere uygun bir şekilde özenle hazırlanmış 19 odadan oluşan, samimi ve keyifli bir yer. Her odasının kendine münhasır bir dokusu var ve bunu girer girmez hissediyorsunuz. Orijinalliği korunan kemerler, kaya yapılar, mağara olarak kullanıldığı zamanlardaki hali odalara bambaşka bir hava katmış. Bu volkanik kaya oluşumlarının içerisinde hazırlanmış odalar ve süitler göz zevkine hitap edecek şekilde ince bir zevkle dekore edilmiş, abartısız, sadece ve baştan çıkarıcı.

Kaldığım odadaki koltuklar, perdeler, şöminenin odaya yaydığı yanık odun kokusu sadece göz değil, ruhumu da besledi. Hiçbir şey yapmadan sandalyeye kurulup, vadi ve Erciyes dağının seyrine daldım, öylesi huzur veren bir yer işte.

Kapadokya Taşkonaklar
Kapadokya Otelleri, Taskonaklar
Taskonaklar Cave Hotel

Tüm odalarda telefon, TV, ücretsiz kablosuz interneti mini bar bulunuyor. Kimi odalar ise şömineli, rezervasyon yaparken özellikle sorun derim.

Dokusu, mimarisi, konumu kadar Taşkonaklar Kapadokya’nın kahvaltısı da enfesti. Hep derim, biz hem otelcilikte, hem otel ikramlarında benzersiz seçenekler sunuyoruz. Özellikle butik oteller bu konuda 5 yıldızlı otelleri bile sollayabiliyor. Ev yapımı reçeller, yine hünerli ellerden çıkmış börekler ve çörekler enfes! Yöresel lezzetlerinde sunulduğu kahvaltı seçenekleri abartısız, ama her bir lokması leziz ve unutulmaz.

İsteğe bağlı olarak restoran bölümünde akşam yemekleri de veriliyor. Yaz döneminde terasa oturup, panoramik manzaraya karşı içkinizi veya kahvenizi yudumlamak unutulmaz, deneyin.

Kapadokya, Taskonaklar Hotel
Kapadokya Taskonaklar Otel

Taşkonaklar, Kapadokya’nın tam kalbinde yer alan Uçhisar’da yer alıyor ve burası Nevşehir ve Göreme‘ye 6km; Ürgüp ve Avanos’a ise 10 km uzaklıkta. Nevşehir Havalimaı-Uçhisar arası sadece 35 dakika; Kayseri Havalimanı’ından ise ulaşmak 60 dakika sürüyor. Hem Atatürk Havalimanı’ndan hem de Sabiha Gökçen’den Kayseri ve Nevşehir havalimanlarına günlük uçuşlar var. Ben İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Kayseri Havalimanı’na uçmuştum.

Taşkonaklar Otel Adres: Gedik Sok. No: 8 Uçhisar Nevşehir | Telefon: 0384 219 30 01 | www.taskonaklar.com

Rezervasyon ve fiyat bilgisi için tıklayın.

Taskonaklar Butik Otel, Kapadokya

Kapadokya’da gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler açısından da eşsiz. Bu bölgeye bana kalırsanız sadece 1-2 gün değil, bir haftanızı ayırın.

Rehberli gruplarla yapılacak ziyaretlerde, hem coğrafya ve tarihi hakkında daha çok bilgi sahibi olup, hem de her yere kendi çabanızla ulaşmaya çalışma stresinden kurtuluyorsunuz. Fiyatlar ise makul. Balon turu, jeep safari, at binme, bisiklet veya ATV ile Kapadokya gezisi yapma, çanak çömlek yapım dersleri, Mevlevi gecesi ve yoga çalışmaları gibi zengin seçenekler var.

5 Yorumlar

  1. Türkiye çok yakında buypasa.com’a kavuşuyor. Avantajlı fiyatlarla sunulan komodinler ve çok daha fazlası için sanalmagaza24.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  2. Kapadokya yer yüzündeki en ilginç yerlerden birisi. En güzel yeri bence Paşabağ ve Ürgüp Açık Hava Müzesi. Her sene eşimle en az 2-3 günlüğüne gideriz Antalya’dan. Kıymetini bilelim bu güzelliğin.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz