Azerbaycan
Azerbaycan

Spido, Rotterdam’da yapılacak şeylerin en popüler olanlarından birisi. Ultramodern Spido tekneleri, dünyanın en büyük limanlarından biri olan Rotterdam Limanının yer aldığı kıyılar arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Yapılan turda Rotterdam’ın siluetini ve liman çevresini görmek mümkün.

Spido yıl boyunca çok eğlenceli liman turları düzenliyor. İsterseniz 75 dakikalık Rotterdam Limanından deniz turuna katılırsınız yada isterseniz yazın yapılan uzatılmış günü birlik turlara katılma şansınız var. Rotterdam tekne turu fiyatı 11,75€.

Spido, Rotterdam
Spido, Rotterdam

Tur sırasında Erasmus Bridge, tarihi Veerhaven ve Maritime Quarter bölgesinden geçiyor. Wilhelmina Pier’i süsleyen Montevideo ve New Orleans gökdelenleri de burada. Yine şehrin en eski ve en güzel binalarından Hotel New York‘un önünden geçerken kameralarınızı hazır edin.

Euromast ve Rotterdam Limanı da seyir esnasında görülüyor. Bu dev limanda yüklemelere birkaç dakika şahit olabiliyorsunuz.

Rotterdam Tekne Turu Spido
Spido Tour

Spido boat turu, diğer ünlü Avrupa şehirlerinin nehirlerinde yapılan geziler kadar çarpıcı değil elbette. Bir de benim gezim esnasında hava bulutlu ve gri bir atmosfer olduğundan manzara pek de bir keyif verici değildi. Ancak olsun, teknede olmak, denizde olmak ve şehri bir başka açıdan görmek her zaman keyif verir bana. Dün Euromast kulesinden bakıyordum Rotterdam’a bugün ise denizde.

⇦ Önceki blog yazısıKherson’da Gezilecek Yerler, Ukrayna
Sonraki blog yazısı ⇨City-Hochhaus: Leipzig Üniversitesi Kulesi

1 YORUM 💬

  1. Dayim Belcika Antwerp’te yasiyor. Tatil amacli yanina gideceğim bu yaz. Gitmişken Rotterdam’a da uğramayı planlıyorum. Bilgiler için teşekkürler.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın