Pattaya, Güneydoğu Asya’da en çok yabancı turist ağırlayan ülke olan Tayland‘ın en popüler turizm merkezlerinden biri. Tayland Körfezi’nin kıyısında yer alan şehir, hiçbir zaman uyumayan hareketli yaşamı, güleryüzlü insanları ve doğal güzellikleri ile her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Pattaya Plajı, sayısız aktiviteye ev sahipliği yaptığından Pattaya’nın en hareketli noktalarından. Kent merkezinde, Pattaya Beach Road’a paralel olarak, hindistan cevizi ağaçları gölgesinde dört km boyunca uzanan plaj gündüzleri çok kalabalık oluyor.

pattaya beach tayland

Pattaya Plajı

Pattaya Plajı, Güneydoğu Asya ülkelerinden Tayland’ın dünyaca ünlü turizm destinasyonu Pattaya’nın en hareketli noktalarından biri. Kent merkezinde, 4 km boyunca, hilal şeklinde uzanan plaj çevresinde lüks oteller, şık restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları sıralanıyor.

Pattaya’da tatil yapan her turistin en az bir kez ziyaret ettiği plaj, gündüz saatlerinde aşırı kalabalık oluyor. Çok sayıdaki deniz motoru ve plaja paralel ilerleyen Pattaya Beach Road nedeniyle bir hayli gürültülü olan plaj, amacı sessiz ve sakin bir atmosferde güneşlenmek olanlar için çok uygun bir yer değil. Plajda oturup şerin hareketliliğini izlemek, canlı ve yorucu gündelik yaşamı deneyimlemek ve Pattaya’nın meşhur gün batımına tanık olmak için Pattaya Plajı’ndan daha doğru başka bir yer yok.

Hızlı şehirleşme nedeniyle son 10 yıl içerisinde oldukça kirlenen deniz suyu yüzmeyi sevenleri hayal kırıklığına uğratsa da Pattaya Plajı’nda keyif alabileceğiniz çok sayıda aktivite bulunuyor. Jet ski, banana, deniz paraşütü, masaj, golf gibi aktivitelerin yanı sıra buz gibi hindistan cevizi alıp plajdaki şezlonglarda tembellik yapabilirsiniz.

Pattaya Plajı bir açıdan alışveriş merkezine benzetiliyor. Satıcılar gün boyu plajı rahat bırakmıyor. Hepsi mallarını satın almak için, şezlonglarda uzanan turistlerle sürekli pazarlık halinde görülüyor. Soğuk içecekler, dondurma, takı, kızarmış yengeç ve taze kavrulmuş fındık gibi şeyleri satan satıcılardan rahatsız olursanız, sadece kibarca hayır demeniz yeterli.

Tatmin edici bir Pattaya plaj deneyimi için, plajda masaja ne dersiniz? Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde, bazen sert olabilen Thai masajı yanında, yağlı masaj yaptırmak da mümkün. Plajda yemek satılan tezgahlarda taze ürünler ucuza bulunabiliyor.

Malta

Sokak tezgahından aldığınız yemekleri şezlongda keyifle yiyebilirsiniz. Kızarmış deniz ürünleri, ızgara et, noodle (erişte) ve taze meyve gibi yiyecekler sokak tezgahlarının vazgeçilmezi. Plajın arkasındaki caddede çok sayıda restoran ve fast food zinciri de bulunuyor.

Plaj boyunca uzanan Beach Road üzerinde alışveriş merkezleri ve oteller uzanıyor. Geceleri oldukça hareketli olan plaj çevresindeki sokaklarda yüzlerce go-go barı yer alıyor. Plaj yolunun güneyinde ise Pattaya gece hayatının merkezi olan ünlü Walking Street var. Plajda gün boyu denize girenler, havanın kararmasıyla birlikte çevredeki eğlence mekanlarına geçiyor.

pattaya plajı bilgi

Pattaya Plajı’nı paralel olarak sarmalayan Beach Road, aynı zamanda şehrin en ünlü alışveriş bölgesi. Akşam saatleriyle birlikte cadde üzerine kurulan yüzlerce tezgahta hazır giyim, kişiye özel takım elbise, hediyelik eşya, deri ürünleri, çantalar, aksesuarlar ve hediyelik eşya satılıyor.

Pattaya Plajı nerede

Pattaya’da gündüzleri şehrin en hareketli noktası olan Pattaya Plajı, sayısız aktivitesi, eşsiz kumsalı ve şehrin genel atmosferini yansıtan kültürel dokusu ile Pattaya’da gezilecek yerler arasında.

Önceki blog yazısıLondra’nın Ünlü Şehir Parkı: Hyde Park
Sonraki blog yazısıHakikat Tapınağı: Sanctuary of Truth, Pattaya
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

2 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın