11 Ağustos günü Endonezya’nın Bali Adası’nın Kuta şehrinden, Java Adası’nın Banyuwangi şehrine geçerek başladığım, 2 Eylül 2011’da Jakarta’dan Sumatra’nın Medan şehrine geçtiğim 23 günlük gezimin rotası.

Bu gezide feribot, otobüs, motosiklet ve trenle seyahat edildi. Doğu Java 1.250 km motosiklet ile gezildi.

Java Adası Gezi Rotam, Endonezya

11 Ağustos-2 Eylül 2011 Java, Endonezya. Tren, Ferry, 1.250 KM Motobike Turu (23 Gün)

Kuta (Bali)→ Banyuwangi (Java)→ Madura Adası (feribot)→ Surabaya→ Malang→ Mount Bromo→ Probolinggo→ Kawah Ijen→ Banyuwangi→ Baluran National Park→ Banyuwangi→ Yogyakarta (Tren)→ Jakarta (Tren).

153,8k Takipçiler
Takip et

8 YORUM

 1. Merhaba,

  An itibariyle Jakarta’dayız. Sumatra’yı atladık. Bundan sonrası için tüm Endonezya’yı kapsayacak 30 günlük bir rota önerebilirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

  Mustafa Cengiz

  • Evet, ama bence tüm zamanınızı Bali’ye ayırın. Jakarta merkezin fazla bir cazibesi yok. Kawa Ijen, Bromo yanardağları, Baluran national Park nefis ama hepsi en az 1 hafta ister.

 2. Merhabalar. Endonezya’da 2 sene kalmdım. Endonezya’yı gözünüzde büyütmeyin. Halkın büyük bir bölümü fakir bu bi gerçek ancak başka bir gerçekte var. 240 milyona ulaşan nüfusuyla Endonezya Güney Doğu Asya’nın gelişen ve büyüyen ekonomisiyle dikkat çekiyor. Zenginikte var fakirlikte her yerde olduğu gibi. Fakat zengini çok zengin fakiri gerçekten fakir. Bu itibarla eğer sizden biriniz orada evlilik için veya iş kurmak için gidecekse gerekli araştırmaları yapıp öyle gitsin derim.

  Evlilik için gidecekseniz kolay o iş. Türkiye’den hiç bişey getirmenize gerek yok, nüfus cüzdanıyla her işinizi Jakarta’daki Türk Konsolosluğundan hallediyorsunuz zaten. Sonra Anlaştığınız insanla kolay bi şekilde evlenebilirsiz. Evliliğinizin Türkiye’de tescili için, Endonezya hükümetinin size verdiği evlilik cüzdanlarıyla tekrar konsolosluğa gelip görüşüp konuyu arz ediyorsunuz işiniz bitiyor.

  Eğer ki orada bir şirkette çalışmak isterseniz, oranın dilini lisanını kültürünü öğrenin derim. Sadece İngilizce bilmeniz bi yerde yetersiz oluyor. Buna da dikkat edin. Her türlü sorularınız icin bana ulaşın: im.sanliotay@gmail.com yardımcı olmaya çalışırım.

 3. Sorunuz açık değil. Jakarta’ya nereden geçeceksiniz? Yogyakarta’ya gitmek şart mı ayrı bir soru mudur?

  İster otobüs, ister tren isterseniz uçak kullanabilirsiniz. Yollar çok kalabalık ve deli gibi araç kullanıyorlar.

  • Türkiye’den gittiğinizde zaten direk Jakarta Souakerno Hatta Havaalanını iniyorsunuz. Ordan iç hat uçakları ile gidebilirsin yada geri dönebilirsin. Jogjakarta’ya 8-9 saatlik bir tren yolculuğu ile Kerata api treni var, onunla gidebiliyorsun. Aynı şekilde geri dönebilirsin.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın