Japon bahçeleri, Japon kültüründe çok önemli bir yere sahip. Japonya çiçek bahçeleri, ilk olarak altıncı yüzyılda imparatorluk sarayında düzenlenmiş. Çiçek bahçesi düzenlenmesinde efsane olan Japonlar, hayal bile edemeyeceğiniz güzellikte muhteşem bahçeler yaratıyorlar. Japonya‘daki Ashikaga Flower Park‘ta bulunan salkım çiçeklerinin muhteşem görüntüleri, insanı sarıp sarmalayan zen havasıyla beraber huzur ve dinginlik sunuyor.

Ashikaga Flower Park, Tokyo

20Benzersiz bir morsalkım deneyimi

1870’te dikilen ve yaklaşık 2000 metre kareye yayılmış dalları ile Japonya’nın en büyük ve en yaşlı morsalkım ağacınında görmek mümkün. Japonca adı Fuji olan bu ağaçlar Japonlar ve yabancı turistler tarafından oldukça çok ilgi görüyor.

Önceki Sayfa
Önceki blog yazısıTakip Etmeniz Gereken Çocukla Da Gezilir Diyen 10 Aile
Sonraki blog yazısıBir Müzeden Öte: Red Bull Hangar-7, Salzburg
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

7 YORUM

  1. Yazınızı zevkle okudum. Gecen yıl Japonya ya gezi amaçlı gittim ama boyle bir parkı gezmeyi gözden kaçırdığım için çok pişmanım ama nasip olur tekrar gidersem gezilecek yerler arasında ilk sırada olacak. Paylaşım için çok teşekkürler.

  2. Büyülü bi ülke, hele ki kiraz çiçeklerinin açtığı mevsimde… Ama hem uçak bileti hem de oradaki yaşam acayip pahalı maalesef.

  3. O kısma dikkatimi vermedim. Eğer yolun Japonya ya düşer de beni götürmezsen çok ayıp edersin. :)) İngilizceyi bıraktım Japoncaya gectim. :))

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın