Japon bahçeleri, Japon kültüründe çok önemli bir yere sahip. Japonya çiçek bahçeleri, ilk olarak altıncı yüzyılda imparatorluk sarayında düzenlenmiş. Çiçek bahçesi düzenlenmesinde efsane olan Japonlar, hayal bile edemeyeceğiniz güzellikte muhteşem bahçeler yaratıyorlar. Japonya‘daki Ashikaga Flower Park‘ta bulunan salkım çiçeklerinin muhteşem görüntüleri, insanı sarıp sarmalayan zen havasıyla beraber huzur ve dinginlik sunuyor.

Ashikaga Flower Park, Tokyo

20Benzersiz bir morsalkım deneyimi

1870’te dikilen ve yaklaşık 2000 metre kareye yayılmış dalları ile Japonya’nın en büyük ve en yaşlı morsalkım ağacınında görmek mümkün. Japonca adı Fuji olan bu ağaçlar Japonlar ve yabancı turistler tarafından oldukça çok ilgi görüyor.

7 Yorumlar

  1. Yazınızı zevkle okudum. Gecen yıl Japonya ya gezi amaçlı gittim ama boyle bir parkı gezmeyi gözden kaçırdığım için çok pişmanım ama nasip olur tekrar gidersem gezilecek yerler arasında ilk sırada olacak. Paylaşım için çok teşekkürler.

  2. Büyülü bi ülke, hele ki kiraz çiçeklerinin açtığı mevsimde… Ama hem uçak bileti hem de oradaki yaşam acayip pahalı maalesef.

  3. O kısma dikkatimi vermedim. Eğer yolun Japonya ya düşer de beni götürmezsen çok ayıp edersin. :)) İngilizceyi bıraktım Japoncaya gectim. :))

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz