Fiji gezisi 15 gün sürdü. 30 Mart-14 Nisan 2011 arasında 2 hafta Fiji’de kaldım. 7 ay kadar zaman geçirdiğim Yeni Zelanda’dan ayrılıp Fiji’ye geçtim. Yeni Zelanda Kuzey Ada’daki en büyük şehri Auckland‘dan, Fiji’nin Nadi şehrine Fiji ulusal hava yolları Air Pacific ile uçtum.

Seyahatimde 4 gün Kuata Adası, 2 gün Waya LaiLai Adası köyü olan Naboro Köyü, 4 gün de Viti Levu (anakara) Adası’nda Viseisei Köyü‘nde kaldım. Şahane manzarası, hindistan cevizi ağaçları, etkileyici günbatımlarına şahit olduğum Coral Coast‘ta ise şahane 5 gün geçirdim. Daha önce sadece word dosyası olarak kendim için tuttuğum notları blog dosyası olarak yayınlayabilmek için ilk çalışmalara burada başladım. özel bir yer sayılır.

Fiji Turu İzlediğim Rota

Auckland (Yeni Zelanda)→ Nadi→ Viseisei Köyü→ Lautoka→ Viseisei Köyü→ Kuata AdasıWaya LaiLai Adası→ Viseisei Köyü→ NadiThe Coral Coast→ Suva→ Lautoka→ Viseisei Köyü→ Nadi→ Sidney (Avustralya)

Fiji-Map

Day 284: Fiji:16. Viseisei Köyü, 14 Nisan 2011

Önceki blog yazısıThe Beach House, Coral Coast
Sonraki blog yazısıFiji’de Son Gün: Başkent Suva
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

3 YORUM

  1. Sadece gidip görmek değil; asıl yolda olmak keyiflidir. Bu nedenle sitenizin ismi tam da anlatmak istediğiniz şeyi iki kelime ile betimliyor. Sitenizi ilgiyle takip ediyorum. Rotalarınız sıra dışı ve çok ilgi çekici. Eminim keyifli yanlarının yanında bize anlatmadığınız çileleri de vardır elbet bu serüvenin. :)) Ama her haliyle hayal edemeyeceğim bir tutku sizinkisi.

    Gezi notlarınızın güzelliği dışında gezinizi sade ve gösterişten uzak yapmanız da bizleri çekiyor. En önemlisi bu bence. Yolunuz hep açık ve aydınlık olsun.

  2. Yeni yılı dünyada ilk karşılayan bölgelerden biriydi yanlış hatırlamıyorsam. Tüm dünyanın önünde ilkleri yaşamak için benzer bir rotaya dahil olmak lazım… Tek düşündüren maliyetli seyahat. Ellerine sağlık 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın