Kamboçya’nın Kep kasabasındayım. Birkaç saat önce buluştuğum Türkiye’den bir gezgin arkadaşıma “Benim bir çocuğum var, o da blogum” demiştim. Hem gezip hem yazmak, ya da hem yazarken hem de gezmek pek de kolay değil. İçerik yazmak, eski yazıları düzenlemek, güncellemeler yapmak, kodlarla uğraşmak, tasarımı iyileştirmek… Çocuk gibi ilgi istiyor.

Seyahat ettiğim ülkelerin bir çoğunda internet hızı pek de memnun edici değil. Şu an bulunduğum Kamboçya, internet hızı ile beni şaşırttı. Kamboçya’da geçen bu 21 günlük zamanımın neredeyse tamamını, günde 10-12 saat blogun tasarımını ve içeriğini değiştirmeye harcadım. Bundan iyi fırsat bulunamazdı ve ben de blogumu yenilemeye karar verdim.

YoldaOlmakCapture

Blog temasının satın alınması (69$), 2 yıllık hosting ücretinin ödenmesi (127$), blog tasarımını özelleştirme derken, Kamboçya’daki tüm zamanımı otellerde geçirdim. Buna değdi, artık yoldaolmak.com yepyeni bir yüze sahip, yeni gelişmelere ve projelere de daha açık hale geldi.

Günümüzde artık akıllı mobil telefonlar artık nerdeyse hayatın bir parçası. Yoldaolmak.com artık tamamen mobil ara yüzlerle uyumlu hale geldi.

Malta

yoldaolmak.com’da neler değişti?

Rotalar sayfasını yeniden düzenledim. Gezdiğim ülkeler haritadan görülebildiği gibi, hangi ülkede ne kadar kaldığım ve ülkelerde izlediğim rotalar da görülebiliyor. Tabi bu rotaların videosunu izlemek için sağlam bir sabrınızın olması şart, daha ben bile izlemedim 🙂

Menüye Asya ve Okyanusya destinasyon kategorileri eklendi. Buradan hangi ülke ile ilgili bilgilere ulaşmak istiyorsanız ilgili ülkenin bulunduğu kıtayı tıklamanız ve açılan menüden ülkeyi seçmeniz yeterli. O ülkeyle ilgili tüm yazılar önünüzde olacaktır.

Gezi yazıları dışında yer alan ve daha çok kişisel olan paylaşımlarım artık Blog sekmesi altında yer alıyor. Rota menüsünden şimdiye kadar izlediğim “ülke” rotalarının haritalarına erişilebilir. Bu ülkelere bir seyahat düşünüyorsanız görülecek yerleri planlamak adına yol gösterici olabilir.

Düşünceleriniz, yorumlarınız her zaman benim için çok önemli olmuştur. Eksiklikler, hatalar, kırık linkler, önerilerinizi lütfen yazıların altındaki yorumlar veya iletişim sayfasından benimle paylaşın. Tüm yorumlar ve ayırdığınız zaman için teşekkürler.

10 Yorumlar

  1. Çok güzel olmuş bana göre. Gerçi konu çok, içinde kayboluyorum bazen ama, hangi ülkeyi merak ediyorsam yukarıdaki ülkeler menüsünden bulabiliyorum. İyi gezmeler

      • Emek harcadigin belli cunku gercekten cok etkileyici bir we sayfan olmus…Tebrik ederim Kemal…Yola devam arkadasim….

        Kemal, en azindan wordpress gibi bir ortama tasiyip bir seviye daha ileri gitmek lazim..Yarin bir gunde web sayfasi olayina el atmak gerekecek…Bu siralar ABD’de gezdigimiz yerler ile ufak yazilar hazirliyorum. Esim Turkiyede bir sureligine bu donemde ben yazilari yaziyorum esimde benim yazdiklarima duzeltmeler eklemeler yapiyor. Haziran sonuna dogru ABD ile ilgili bir cok yaziyi bloga atariz…Ara ara ABD den resimler eklemeye basladim…

  2. Şahane olmuş. Eskisinden çok daha iyi ve kolay okunabilir. Hem ön sayfada o kadar çok başlık ve konu artık var ki insan girince bir daha çıkamıyor. Eline sağlık.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz