Kunsthof, Dresden
Kunsthof, Dresden

Music House, Dresden ve bunun gibi olan birkaç binayı görmek için tam 2 saat, yağmurda yürümek zorunda kaldım. Hoş, bu gezmen çoğu da Google Map’de görünen yeri tahmin yürüterek, sokak aralarında yürüyerek bulma çabasıyla geçti. Siz adresini iyisi mi tam bilerek gidin. Adres: Görlitzer Str. 21-25, 01099 Dresden, Almanya.

Kunsthofpassage, Dresden
Kunsthofpassage, Dresden

İçlerinden The Singing House olarak adlandırılan binanın dış duvarlarında, borulardan ve hunilerden oluşan bir düzenek var. Heykeltıraş Annette Paul ve tasarımcı Christoph Rossner ile André Tempel’in eseri olan bu bina, yağmurlu havalarda müzik çalıyor.

Kunsthof Passage, Dresden
Kunsthof Passage, Dresden

Dresden’nin Neustadt bölgesinde Haus Görlitzer Caddesi’nde yer alan pasajı bulması biraz zor oldu. Gökyüzünün griye çaldığı yağmurlu bir zamanda oradaydım, ve yağmur güçlü değildi. Video çekimlerini yaptım ancak herhangi bir müzik sesi duyamadım.

1
2
3
4
5
Önceki blog yazısıUluslar Muharebesi Anıtı ve Augustusplatz, Leipzig
Sonraki blog yazısıFilmlere Konu Olmuş Bir Kale: Colditz, Leipzig
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

19 YORUM

  1. Sayenizde hemen buldum çok teşekkür ederim 😊
    Bu arada çok hoş özellikle içerde çay satılan dükkandan mutlaka çay alın 😊

    • Ben ordayken hafif yağmur yağıyordu ama bir ses duymadım. İnternette de baktım ama müzikli bir video göremedim. Olsun, müzik çalıp çalmaması önemsiz, güzel bir pasaj..

  2. Abi youtube girin bi arayın dinleyin cidden müzik var mı. Şu haberi yapan birisi de bi araştıralım demiyor mu arkadaş yıllardır aynı post. Neymiş müzik çalıyormuş. Müzik te yok ritm de ahenkte. (Şu insanımız her şeyde böyle)

    • Aynen dediğin gibi, ben de araştırdım internette ama müzik çalınan bir video bulamadım. Ama bu buranın güzelliğini ve konseptini eksiltmez. Belki şiddetli yağmur yağdığında duyuluyordur.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın