Vico Equense, Napoli’ye bağlı çok şirin kıyı kasabalarından biri. İtalya’nın Campania bölgesine bağlı Napoli’ye sadece 40 km uzaklıkta yer alıyor. Özel araçla buraya ulaşmak yarım saat sürmüyor. Napoli Körfezi çevresinde sıralanan kasaba ve köylerin hepsi şirin zaten.

Pozzuoli, Torre Annunziata, Castellammare di Stabia, Pompei, Vico Equense, Sorrento, Positano, Amalfi ve dahası. Volkanik dağların sırtlarına kurulmuş bu kasabaların enfes manzarası var. Bu manzaradaki Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde ise Herculaneum ve Pompeii Antik Kenti yer alıyor.

Vico Equense, Italy
Vico Equense, Italy

Vico Equense, uçurumun kenarına kurulmuş ve hemen arkasında da yine volkanik dağlar yükseliyor. 20.000 kişinin yaşadığı bu şirin kasabadan, hemen karşıdaki Capri Adası’na veya Pompei Antik Kenti’ne ulaşmak kolay. Hemen ötede ise bu satırları yazdığım ünlü Sorrento şehri yer alıyor.

Vico-Equense-Italy

Vico Equense ulaşmak için en uygunu Napoli‘ye uçmak ve oradan da toplu taşıma araçları veya araç kiralayarak bu kasabaya gelmek. Araç kiralama en iyisi. Zira Amalfi Kıyıları ve Napoli Körfezi’nin etrafındaki yollar gördüğüm kadarıyla harikulade. THY İstanbul’dan Napoli’ye hergün sefer düzenliyor.

Önceki blog yazısıDeğişen Seyahat Alışkanlıkları
Sonraki blog yazısıSevgililer Günü Tatili
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

8 YORUM

  1. Manzara muhteşem!!! Tam da İtalya’ya mı gitsem diye bakınırken çok teşvik edici oldu yazı ve fotograflar. 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın