Vico Equense, Napoli’ye bağlı çok şirin kıyı kasabalarından biri. İtalya’nın Campania bölgesine bağlı Napoli’ye sadece 40 km uzaklıkta yer alıyor. Özel araçla buraya ulaşmak yarım saat sürmüyor.

Napoli Körfezi çevresinde sıralanan kasaba ve köylerin hepsi şirin zaten. Pozzuoli, Torre Annunziata, Castellammare di Stabia, Pompei, Vico Equense, Sorrento, Positano, Amalfi ve dahası. Volkanik dağların sırtlarına kurulmuş bu kasabaların enfes manzarası var. Bu manzaradaki Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde ise Herculaneum ve Pompeii Antik Kenti yer alıyor.

uçak bileti
Vico Equense, Italy
Vico Equense, Italy

Vico Equense, uçurumun kenarına kurulmuş ve hemen arkasında da yine volkanik dağlar yükseliyor. 20.000 kişinin yaşadığı bu şirin kasabadan, hemen karşıdaki Capri Adası’na veya Pompei Antik Kenti‘ne ulaşmak kolay. Hemen ötede ise bu satırları yazdığım ünlü Sorrento şehri yer alıyor.

Vico-Equense-Italy

Vico Equense ulaşmak için en uygunu Napoli‘ye uçmak ve oradan da toplu taşıma araçları veya araç kiralayarak bu kasabaya gelmek. Araç kiralama en iyisi. Zira Amalfi Kıyıları ve Napoli Körfezi’nin etrafındaki yollar gördüğüm kadarıyla harikulade. THY İstanbul’dan Napoli’ye hergün sefer düzenliyor.

Önceki makaleKübik Evler, Rotterdam, Hollanda
Sonraki makaleSevgililer Günü Tatili
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti. Tam zamanlı olarak seyahat ediyor ve deneyimlerini instagram @yoldaolmak hesabından ve blogundan paylaşıyor.

8 YORUMLAR

  1. Manzara muhteşem!!! Tam da İtalya’ya mı gitsem diye bakınırken çok teşvik edici oldu yazı ve fotograflar. 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here