Ana sayfa Avrupa Hırvatistan

Hırvatistan

Hırvatistan, yüzyıllardır korunan mimarisi, Ortaçağ esintisi taşıyan bozulmamış şehirleri ile irili ufaklı adaları, yüzlerce kilometrelik sahilleriyle Avrupa’da doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.

Güneydoğu Avrupa’da, Balkan Yarımadası’nın kuzeybatısındaki ülke, Adriyatik Denizi boyunca uzanan Dalmaçya kıyılarında her yıl yüzbinlerce misafiri ağırlıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde 7 farklı değer ile temsil edilen Hırvatistan’da son yıllarda yıldızı parlayan Dubrovnik, başkent Zagreb ve Split şehirleri en çok ziyaret edilen yerler arasında.

Adriyatik’te güneş ve Akdeniz’in keyfini çıkarırken, başkent Zagreb ve Split’te kayak ve kış sporları yapma imkanı tanıyan Hırvatistan, aynı anda çok farklı iklim koşullarının görüldüğü bir ülke.

hirvatistan nerede

Hırvatistan Nerede📍Hırvatistan’a Nasıl Gidilir

Güneydoğu Avrupa'da Balkan Yarımadası'nda, Adriyatik Denizi kıyısında uzanan Hırvatistan, eşsiz kıyı şeridi, doğal güzellikleri, bakir koy ve körfezleri, kayak merkezleri ve orta...
Plitvice hakkında bilgiler

Avrupa’nın En Güzel Doğal Güzelliklerinden Biri: Plitvice Gölleri, Hırvatistan

Plitvice Milli Parkı, Hırvatistan ve hatta tüm Avrupa'daki en güzel doğal güzelliklerden biri. Nefes kesici zümrüt renkli gölleri, şelaleleri ve gür ormanı...