TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye’de özel sektörün sahip olduğu tek ve en büyük fuar merkezi. 1996’dan bu yana İstanbul‘un Büyükçekmece ilçesinde büyük ihtisas fuarlarının gerçekleştirildiği TÜYAP, ülkemizin fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu olarak kabul ediliyor. Fuar, dünyanın pek çok ülkesinden satıcı, alıcı, yatırımcı, girişimci ve iş insanlarını buluşturuyor.

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından işletilen TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, 120 bin metrekare kapalı, 45 bin metrekare açık fuar alanına sahip. Yıl boyunca TÜYAP’ta gerçekleştirilen ihtisas fuarları arasında turizm, oyuncak, gıda, tarım ve hayvancılık, tekstil, züccaciye, otel ekipmanları ve mobilya gibi sektörler bulunuyor.

Tüyap nasıl gidilir

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi hakkında kısa bilgiler 🇹🇷

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde yer alan, Türkiye‘nin özel sektöre ait en büyük ve tek fuar ve kongre merkezi. 28 Haziran 1979’da Tüm Fuar Yapım AŞ ismiyle kurulan TÜYAP, uluslararası standartlara sahip modern fuar merkezini Büyükçekmece’de açarak Türkiye’de fuarcılık alanında öncülük yaptı.

TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi 120 bin metrekare kapalı ve 25 bin metrekare açık olmak üzere 145 bin metrekarelik fuar alanına sahip. Firma, İstanbul’daki gelişim ve büyümesine paralel olarak Anadolu’nun birçok kentine yatırım gerçekleştirerek bu şehirlerde de fuarcılık sektörünün gelişimine katkı sağlıyor.

Malta

TÜYAP, kuruluşunun 40. yılında yurt içinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya, Samsun ve Trabzon, yurt dışında da Amman, Moskova, Sofya, Kahire, Tahran, Tiflis ve Üsküp ofisleri ve 24 ülkedeki temsilcilik ağıyla Türkiye’de fuarcılık denildiğinde ilk akla gelen kuruluşlardan birine dönüşmüş durumda.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi nerede 📍

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul kent merkezinin batısında, Beylikdüzü-Büyükçekmece Karayolu üzerinde yer alıyor. Büyükçekmece ilçe sınırlarında, İstanbul kent merkezine (Taksim) 35 km uzaklıktaki fuar merkezi, Tekirdağ, Edirne ve Avrupa Otoyoluna da oldukça yakın konumda.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezine nasıl gidilir 🚌

TÜYAP, 1996’dan bu yana İstanbul’da büyük fuarların gerçekleştirildiği bir alan. TÜYAP, Beylikdüzü ile Büyükçekmece’nin kesiştiği noktada yer alıyor. TÜYAP Fuar Alanına kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi, metrobüs, İETT otobüsü, deniz otobüsü gibi toplu taşıma hatlarıyla da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Diğer alternatif de belirli noktalardan, belirli saatlerde hareket eden ücretsiz TÜYAP servisleri.

TÜYAP’a arabayla nasıl gidilir: TÜYAP’a özel aracınızla gitmek isterseniz; TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi E-5 Büyükçekmece istikametinde, Gürpınar Kavşağı’ndan 200 metre ileride, sağda yer alıyor. TEM otoyolu Edirne yönü, Avcılar-Bahçeşehir çıkışından E-5’e bağlanarak, Hadımköy – Büyükçekmece çıkışından ulaşabilirsiniz.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Birinci Köprü) yönünden gelirseniz, birinci çevre yolu üzerinde Tekirdağ güzergâhını takip ettiğinizde, soldaki tabelayı göreceksiniz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (İkinci Köprü) yönünden geldiğinizde ise, Beylikdüzü-Büyükçekmece çıkışından Büyükçekmece-Beylikdüzü tabelalarını takip etmeniz gerekiyor.

Dilerseniz navigasyon cihazınıza 41.025722018487926, 28.623834108398455 koordinatlarını girebilirsiniz. Diğer yandan otopark sorunu ve trafik yoğunluğu gibi nedenlerle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne özel araçla ulaşım pek tavsiye edilmiyor.

TÜYAP’a metrobüsle nasıl gidilir: Beylikdüzü’nde yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezine, metrobüsün Söğütlüçeşme – Beylikdüzü hattını kullanarak gidebilirsiniz. Beylikdüzü TÜYAP durağında (son durak) inip çok az bir mesafe yürüyerek, alana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından metrobüsle gelecekseniz Zincirlikuyu durağında veya Cevizlibağ durağında aktarma yapmanız gerekebilir. Metrobüs içerisinde sesli uyarı sistemi ile aktarma istikamete yönlendiriliyorsunuz, bu işlem ücretsiz. Zincirlikuyu durağından (34 Hatlı Metrobüs) binecekseniz, Avcılar’a kadar gelip buradan aktarma ile 34B hattına binebilirsiniz. 34B hattının son durağı Beylikdüzü TÜYAP durağı. Aktarma için aynı şekilde Cevizlibağ-Beylikdüzü metrobüsü olan 34C hattına da binebilirsiniz.

TÜYAP’a İETT otobüsleriyle nasıl gidilir: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 303, 304, 400, 401, 401T, 402, 403, 404, 448 No’lu İETT otobüsleri ile ulaşım mümkün.

TÜYAP’a Taksim’den gelmek isterseniz; Taksim’den hareket eden 145T No’lu Beylikdüzü-Taksim ekspres hattını kullanarak, Beylikdüzü Migros durağından geçen 303, 304, 400, 401, 401T, 402, 403, 404, 448 No’lu İETT otobüsleriyle fuar alanına ulaşabilirsiniz.

TÜYAP’a deniz otobüsüyle nasıl gidilir: Deniz otobüsü ile Bakırköy’e geçerek, deniz otobüsün varış saatlerine göre düzenlenen TÜYAP servisleri aracılığıyla fuar merkezine gidilebilir.

Ücretsiz TÜYAP servisleri ile TÜYAP’a nasıl gidilir: TÜYAP’ta düzenlenen bazı uluslararası fuarlarda fuar merkezine ücretsiz yolcu servisi hizmeti veriliyor. Ücretsiz servis araçları Atatürk Kültür Merkezi (Taksim), İstanbul Havalimanı İç Hatlar, Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi Otoparkı, Avcılar Metrobüs,Bahçeşehir Bankalar Caddesi Kızılhavuz Otobüs Durağı ve Mimar Sinan Ekinoba Migros önünden TÜYAP’a karşılıklı sefer yapıyor.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz